Furgoni

e pra te rroj e te shijoj jeten Adel , dhe ne hallin e saj kishim , duke e udhezuar per provimet e fakultetit ekonomik ishim , Se dhe ska tash perfundimin e semestrit e , ka provimet e,
p.s.
pa i thuaj aty te lutem , brandland qe heren tjeter kur te ulet ne furgon te merr testet e provimit se helbete , i ec koha me shpejte dhe perfiton profesion , per jete tha , apo ?

ashtu eshte Pjer, prill-maj, autobuzit mos ju daj!

Pata nje shprese mos e kish shkruar Pjer Thomai (duke nderruar stilin, merret vesh), por u zhgenjeva te kakaoja. Nuk e pi ate kakao djali yne, thashe.

Ps Me vleu informacioni i Bradit me ate grua me pule. Do te doja te dija pak me shume. Faleminderit!

1 Like

Finistere, shpresoj qe nga fundi i dhjetorit te sjell tregimin tim per vakancien e tetor-nendorit, jam pak mbrapa se kam patur shum pune.

E duam me çaj, me vetëtima dhe nënbatanije Pjer; kakaoja nuk është e domosdoshme.

Po të duash hiq çajin dhe fut krikllën e birrës - edhe kjo nuk është se ngre shumë peshë. Porse nënbatanijen nën vetëtima e duam: dum babën pra.

Per hatrin tend se me Adelen i pata lare duart tek kjo teme.
Eshte nje plake ne Shkozet me emrin Kristina , rruges qe te con ne Plepa afer shinave te Trenit ka shtepine , kjo te heq magjine ose magjite e zeza me pak lek dhe nje pule , pasi troket tek dera te del nje plake e shkurter dhe mbushur qe te pret gjithe buzeqeshje , nuk te pyet pse ke shkuar se e di vete pse ke shkuar , te fton brenda ne nje dhome anash shtepise dhe te ben nje kafe qe duhet me e pi me patjeter , e fillon te te pyese ca e kte me V po kte me E , pas nja 10 minutash te thote te presesh ne dhome se do te dale te there Pulen tek shinat e Trenit , fati jot nqs se kalon Treni shpejt se mund te vonohesh dhe dy ore , pse kjo , Kristina do te te thote qe Pulen do ta lere tek shinat se ashtu iken magjia dhe ty do te te sjelle vetem koken e Pules , ndersa Treni kur kalon e ka bere pulen copa copa , por jo , nuk eshte e vertete sepse ne kohen qe ther Pulen dhe kalon Treni Pulen ja ka dhene nuses se cunit qe eshte nga ana tjeter e shinave por ti nga dhoma nuk e shikon dot , shikon vetem Kristinen qe e ther dhe e shtyn ne anen tjeter te traverses se shinave , nejse , pasi te mbeshtjell ca gjera ne nje trekendesh rrobash qe ndryshe i thone nuske ta jep me vete dhe do ta shikosh ´njehere ne tre dite , i jep dhe 20 euroshin dhe ndaheni te lumtura .
E provova une , nuk po me ecte me njeren , jep dreka e darka ehe…pasi shkova tek Kristina dhe kishte kaluar gati nje muaj dhe me kte njeren ishte bere hallve e ftohte me vjen nje sms , " do dalim per kafe ? " ishte kjo njera , dola , nga fundi i bisedes , me pyeti , " Per ate propozimin qe me bere para ca kohesh ca do bejme " ? nuk behet i thashe , boll me lodhe ! Te nesermen shkova dhe i dhashe Kristines dhe nje njeqindeshe euro :slight_smile:

4 Likes

Shume interesante brad! A thua Kristina gollobordase i ka bere magji dhe Aleksander Meksit?

Sa e nderlikuar behesh nganjehere mor amon :joy:

Pse brad? Po sikur Adela te jete nga Lapraka?

Gjembooo, paske filluar nga metodat e sugjestionit :sunglasses:

Te ishte Adela nga Lapraka nuk e bente perdite rrugen Durres -Tirane me furgon gjemo po leni kto .

Po me cfare e bente, me biciklete meqe Lapraka eshte me afer?

I kam shume qejf keto historite me nuska. Rrofsh :slight_smile:

Kush eshte Katerina?

Mire e ke bere o Brad qe s’pranove…sa inat kam kto qe kujtohen mbas 1 shekulli. S’ka aty, hekuri rrihet sa eshte i nxehte.

1 Like

Lapraka të nxjerr direkt në terminal, i bie të kthehesha mbrapsht që të nisesha me furgon. Dhe ekonomik… jo. Nuk bëhet llaf.

Ekonomik jo…ca athere ?

Nuk jam studente… më. Fatmirësisht.

Mire , suksese ne jete te uroj .

Brado, ngele tu shku lule me lule :laughing: