Gati për 'Botërorin'?

boteror-2018
rusi-2018
futboll

#21

portieri i islandes eshte rregjizor, 5 nga lojtaret jane daktorra, trajneri dentist, dhe serish argjentina nuk mundi te fitonte.
Futbolli eshte sport skuadre…


#22

Ka edhe ndonje te vertete nga sa flitet :slight_smile:

imageimageimageimage


#23

Mendoje edhe njehere :slight_smile:

https://youtu.be/baWnvYuVsj0


#24

Ketu jam me perfaqesuesin e kombit kosovar. Thjesht Mesi nuk eshte Maradona. Shto edhe qe mbrojtja e Argjentines eshte cope-cope.


#25

#26

Pse e quan gjithmone perfaqesuesin e kombit kosovar e jo machitewa.


#27

Se eshte perfaqesuesi i kombit kosovar.


#28

He mo shoku Panucci… e pe Shqiperine e De Biasit ne Botror? E pe Iranin? Tunisine? Serbine? Japonine? Senegalin? Apo Svizren e Islanden qe jane perfeksioni i menyres se lojes ala De Biasi! Sidomos Irani e Tunisia sikur po shihja SHqiperine e De Biasit ne Botror…me gjithe gafat e pranueshme, fatin apo tersin brenda! Nejse shok…Botrorin e fiton Spanja !! Ndihet mungesa e shokve nga Korea e Veriut !


#29

A te duhen luftetare
Dhe arratine armiku te marre
A do botes ti vesh zjarre
Merr nja dhjete kosovare

Granit Xhaka Xherdan Shaqiri 2 Serbia 1 :slight_smile:


#30

Ahaaaa, e boni me e boni. Serbija merr valixhet tani.


#31

Po Te kishin humbur :oh well eshte thjesht sport .nashi qe fituan :ua futem serbeve :blush:


#32

Ke te drejte, serbia e ka mposht shqiperine ne elbasan 2:0, e kemi ule koken.

Po asgje nuk krahasohet me kete sonte. Serbia kishte nisur luften speciale kunder ketyre djemve qe jane krenar me Kosoven, luajne me flamur te Kosoves ne trup… as neper filma s’gjen ksi momente madheshtore. Dy bij te Kosoves bejne historine kunder serbise ne mes te rusise.


#33

Of all the people, it had to be them. Suddenly, in the last minute, Xherdan Shaqiri was racing away, Serbs pursuing him but unable to catch him before he slipped the ball under Vladimir Stojkovic. It was the goal that defeated Serbia and put Switzerland in a strong position to progress to the next round, but it was also much more than that. As he turned and screamed, he took his shirt off, flexed his muscles and performed a double-eagle celebration in honour of Albania. Alongside him, Granit Xhaka did the same – for the second time.

Xhaka had scored the equaliser, now Shaqiri had the winner. Two Kosovans, two goalscorers, in a stadium where Russian and Serbian fans had come together to support a team that they did not see as simple opponents. A team who had looked superior in the first half, but were hauled back early in the second, and beaten at the death.


#34

Kosova po behet djepi i shqiptarise .xhaka,shaqiri ,era istrefi na ketej vetem bleonen kemi dhe ajo e varfra u be cope duke i zhveshur Te Tera e prape s’po ben perpjete :blush:


#35

image


#36

Nuk ka shqiptare ne Shqiperi, ti shoqe. Ka njerez pa identitet, pa gjak.

Djep i shqiptarise gjithmone ka qene Kosova.

Pa u tha gjaku i femijeve te masakruar nga çetniket, ia keni dhane celesin e tiranes cetnikut te beogradit, edi rama


#37

futboll jan tuj lujt or Machi, historia osht 'tjeter send.

Zaten ky osht edhe thelbi i shqiptaris moderne alla-kosovare:
kur s’i mshon dot kalit, i gjun samarit!


#38

:laughing:
Po ta vjedh pak shprehjen e popullit tend me i çik ndryshim. Doli shprehje e forte vallaj!

Kur nuk ja fut dot gamorit, ja fut samorit!


#39

Na ndryshe e shkrujme historine, xixe.
Me samarin merri ti, gomari serb sonte po e perjeton goditjen e kosovareve si tragjedi kombetare. Shih pak mediat dhe reagimet e politikaneve te beogradit, nese do.


#40

Gol sheno xherdan shaqiri
I vogel porsi floriri :blush:
Having said that ndersa zemra na behet mal per suksesin e tyre nuk e pse shqipot gezonen kur keta nuk zgjidhje as kosoven as shqiperine por zvicren (e cila I meriton ti kete sepse ajo I rriti e I beri keta qe jane ).