Gati për 'Botërorin'?

boteror-2018
rusi-2018
futboll

#41

ose mund ta thush ndryshe:

kur shqiptari nuk ja fut dot kosovarit, atehere ja fut kosovari shqiptarit, dhe te dyve ja fut hajdegerì qi m’ka lan amanet baba mue!


#42

Doli qe qeka shqiptar edhe Skender Leshteni , fis me Tut Leshtenin e Kavajes…

image


#43

image

http://m.20min.ch/ro/mondial2018/lanati/story/le-choc-entre-la-serbie-et-la-suisse-a-suivre-en-direct-21203653


#44

Festë boll t’madhe bon sot Kosova - dy djelm nga t’sajt e hudhen Serbien m’tuç!

U kry bac! Serbia ngordhi për fare!


#45

shqipot e varfer fluturojne kollaj .shyqyr qe s’kane arme berthamore si kim il sungu se do benin ndonje hata me kete eufori qe kane :grinning::grinning:


#46

Perfaqesuesi i kombit kosovar eshte kujdesur te sjelle vetem artikuj ku cunat quhen kosovare. Cudi si solli dhe fotografite ku cunat bejne shqiponjen, qe nuk eshte simbol i kombit kosovar, po i kombit shqiptar. Shqiptaret qenkan pa gjak, se palloshi i dhuroi celesin atij serbit. Po te themi ne qe kombi kosovar eshte pa gjak, se Rugova takoi Millon ne vale te luftes. Apo qe serbet kishin aq spiune ne radhet e kombit kosovar, sa dinin cdo levizje te Jasharajve e te UCK-se dhe plot nga keta spiune madje i sillnin edhe ne Shqiperi.
Nesje, pavaresisht prej ketyre mizave te kombit kosovar, bravo cunave, sado inat t’u vije Albave me zamete.


#47

Alba me zamete do thote qe keta cunat jane emigrante. Do na bejne edhe ne krenare sirianet, po ce do, kane sjelle vetem elektriciste dhe bojaxhinj, jo futbolliste.


#48

5 yje shok ! Kjo fare e keqe e ka shoqeruar gjithmon kombin shqiptar qe kur eshte krijuar gjuha e identiteti i tij! Ja…edhe ne nje moment kur pa dallim te gjithe jane gezuar per nje rastesi te fatit, qe te lejon ne ndeshjen e jetes te japesh 100% e te jesh vendimtar pikerisht ti,si ne filmat e endrat me te bukura qe ke thurur, sidomos kur pas kesaj ka lot vuajtje e histori rengjethese…del idioti e flet per Ramen a ku di une !


#49

PPSL*

*… se lirohesh, dmth


#50

E ke fjalen te PP ne gojen tende?


#51

Jo bre burre se nuk eshte puna a me ngordhe serbia. Edhe, nuk ngordhe serbia, mos u tut.

Puna eshte qe nuk ka ngordhe Kosova. Nuk ngordhe Kosova. Me i tregu qe 100 vjet ke ba plane qysh me fshi Kosoven prej faqes se dheut, me fare e me cka ka. Qe ku jam e ku te dal e te mposht ne mes te rusise tende.
Lexo historite personale te ketyre bijve te kosoves qe shenuan mbreme kunder serbise, per familjet e tyre te djegura lufte ne Kosove nga serbet, per baballaret e burgosur e torturuar. Por, kot te flas edhe ty, kur s’ke gjak s’ke si e kupton.


#52

#53

Komentator jo serioz. Do me pelqente te degjoja me shume kronikat e Kostes.


#54

#55

They are Kosovo, they are Albania


#56

Që t’zjen gjaku kjo s’don as pendë as kalem. Mjaft që t’lexojsh komentet e tuja për t’u bind !
Veçse mos harro, u bon tashma 20 vjet qi Serbija u shkue prej Kosovet dhe 10 vjet tjera qi Kosova osht Republik! Endrra e President Rugovës.
Armiku vjetër ka mbet përtej kufinit dhe mjaft me top t’futbollit, ina tij ja qit shpyrtin dhe tuja morr erzin.
Por çere ti bojm armikut tjetër - atij t’mbrendshmit…

Hajde 'dé, Granitët dhe Xherdanët e dikurshëm mbidhen rreth votrës mikpritse zvicerjane dhe përkujtojn baballarët, gjyshnit dhe stërgjyshnit e burgos dhe t’torturu pri serbit - gjith tuj festu fitoren historike ndaj atij armiku, po ata Granitet dhe Xherdanet e vegjel t’sotëm qi s’kon as vatër ku t’mblidhen nëpër kapanona n’kampet e Gjernmanis dhe barrake posht urave t’Frances, çere t’përkujtojn ? burgjet e Kosovës demokratike ? urien dhe papunsin qi i shtyn baballarët dhe mamallarët t’arratisen pri atij vendi - gjith tuj festu begatien e pafundme për komandantet e lavdishem aka Thaqi & Haradinaj, t’vetmen gjo me mend qi prodhoi ajo luft fitimtare?


#57

kosova ma e mir prej krejtve


#58

jepi xixe sovjetiku sqaro inteligjecat e mdhoja qe mburren me sensin e vargjeve te Nolit:

mbasi mbarove pune me motivet e kombetarise se Jotit, jepi edhe me sqarimin e Nol sovjetikut.


#59

Xixe,
Ne momentin qe po diskutojme, armiku kryesor i lirise dhe pavaresise se Kosoves eshte serbia. Graniti valoni e xherdani jane monumenti dhe deshmia e terrorit dhe pushtimit te serbise ndaj Kosoves, mohimi i cdo te drejte ndaj popullit te saj, perzenia me dhune etj. Serbia eshte shkaktari dhe arsyeja pse keta djem te Kosoves u detyruan te zgjedhin zvicren etj. Serbia e rusia jane bllokuesit kryesore te perfaqesimit te Kosoves ne bote. Ne fifa e uefa jemi tek ne vitin 2016.

Thaqi e haradinaj dreqi e biri me siguri i kane pelqy dikuj perderisa ia kane dhen voten e te drejten per te qeverisur. U vjen fundi edhe ketyre, vijne te tjere pas tyre, ndoshta edhe me keqinj ndoshta me te mirë, si cdo kombi tjeter ne boten e lire.


#60

S’na sqarove gjithashtu e kishte te drejte apo te shtrember Marksi. Apo je ende ne faze testuese?