Gati për makinat elektrike?


#74

Të gjitha ato pare fluturojnë më shpejt se ç’mendon ti. 1 inflacion. Nëse po dridhet Norvegjia, komb i civilizuar, se i shkuan paret për lesh, Arabia Saudite s’ka asnjë shpresë.


#75

Urbano, Shqiperia i ka te liberalizuara ligjet per investimet, filloi qysh ne kohe te Nano-minimafiozit, e liberalizoi me tej Buall Mavria dhe e pasoi me tej Palloshi, keshtu qe çdo investitor, mund te investoje pa frike dhe biles pa marre kontakt me administratoret apo pushtetaret, se pikerisht aty do fillojne telashet dhe pagesat nendore.
Eshte vendosur kendej nga ne (peco-grosset e Brukselit) qe makinat elektrike te futen gjithnje e me shume por me limit. Ne fillim ato hibrite qe kane kohe, ku kane favorizime ne taksa, e me rrathe, avash-avash, nuk mund te nxjerrin jashte loje ter industrine aktuale te makinave me benzine e dizel. Me dizel eshte rene dakord qe te mos favorizohet me, me qellim qe njerzit ti kthehen makinave me benzine apo hibride (benzine+elekrik, benzine+gaz) .


#76

I nderuar, nje si ju duhet te dije qe makinat e sotme qe perdorin diesel jane me eficente dhe me te mira per mjedisin se shume makina qe perdorin benzine.


#77

Ti pret qe ti bjere ne mendje Elon Musk per Shqiperine ?!!!

Ajo qe thashe une ishte hipotetike , nese do behej nga qeveria nje politike e atille , marreveshje projekt pilot.

Mesa di une modelet e fundit te Benz , Audi , BMW , qe jane dhe markat qe perdoren me shume ne Shqiperi te gjitha me motorre nafte jane , por kane emision EURO 4/5.

Ndersa benzine, jane vetem motorrat e medhenje sportive 3000 e siper , v8 , v12 , te cilat kane edhe taksa shtese.


#78

I nderuar, po eshte e kunderta, s’paske kuptuar gje, eshte pikerisht mbeshtetja ndaj makinave hibride, qe rrit vleren e obligacioneve te CO2, paketa/diferenca qe sherbejne per ulje taksash, subvencionime, investime, etj.


#79

I dashur, te njejte gje e kam menduar edhe ne forme pyetje, se; Pse makinat me benzine perfitojne benefice financiare para atyre me dizel, kur ndotja MUND te jete njesoj (plus-minus) , mirpo ja qe keshtu e kane vendosur peco-grosset. Ndoshta perpunimi i metejshem qe i behet naftes/petrolium, duke nxjerr benzinen, mundet te kete ndikuar ne kete vendim.
Mua personalisht me pelqen makina me dizel per shume arsye, dhe shumica e emigranteve keshtu thone, mirpo ja qe erdhi koha te mendojme per makina hibrid. Per elektrik 100% , eshte pak heret, edhe per infrastrukturen kendej ne perendim, jo me per Shqiperine qe nuk behet llaf. Mirpo Blendi yne , qe e dua fort, fluturon me … s’po e them se e kupton vete.


#80

Dizeli ka grimca ndotëse më shumë që ndikojnë në shëndet. Emetime karboni njësoj lëshojnë, por nafta nuk digjet aq mirë sa benzina dhe shkakton më shumë grimca të dëmshme për shëndetin. Bëhet për shëndetin në qytete e jo për emetimet.


#81

Te njejten gje e kam hamendesuar dhe une Edvino, megjithse nuk jam specialist i lendeve djegse.


#82

i nderuar, nuk jam vetem une dhe pikerisht kjo eshte ‘‘thembra e Akilit’’ ne teorine tende; askush nuk e ka kuptuar mekanizmin e gjenerimin pa limit, si ujte e detit, te obligacioneve CO2 ne miljona, miljarda leke/euro, invesime madheshtore etj… kete fakt e ke pranuar shpesh vete nga diskutime te ndryshme qe ke pasur qofte ketu te peshku, por edhe me bashkbisedues te ndryshem gjate promovimit te librit.
natyrisht, pergjigja jote lakonike ; ‘‘e rregullon bursa ate pune’’, apo sugjermi praktik ; ‘‘vraje, vraje mendjen’’… (ri)lexo librin, vertikalisht, horizontalisht, arabçe nga e djathta ne majte’’ etj, nuk ka ndihmuar aspak ne te kuptuarit e ketij mekanizmi.


#83

Ke te drejte i dashur, jo te gjitha elementet thuhen ne pazar. Jane thene aty tek 50% , se bashku me Intervisten e shekullit, por nga aq sa jane thene, ekonomistet e vertete kuptojne vazhdimin e pjeses tjeter.


#84
  1. diesel sot perpunohet shume me teper se para disa vitesh.
  2. makinat qe perdorin diesel sot jane adoptuar qe te minimizojne ne maksimum emetimet ne mjedis (sot ke BlueTec).
    3, energjia e perftuar nga djegia e diesel eshte 10-15% me e madhe sesa e benzines qe dmth se djeg me pak

#85

Benzine vlla benzine , qe kur te kalosh tek stacioni i autobusit ti shikosh fundet e grave perpjete , nga gezimi :wink:


#86

Do kesh kaluar nga ajo autostrada ne breg te detit se te ajo tjetra qe kalon qafe me qafe maleve te kroacise dhe malit te zi kalojne keto elektriket, pajtonet dhe kuajt me çizme meksikane. Here pas here mund te hasesh dhe ndonje kembesor. Me ekollogjik nuk gjen.Natyre e gjalle vella😀.


#87

Gati kam qene gjithe jeten.


#88

na nje te fundit direkt nga terreni (vlonjat).:smiley:

diku ne nje restorant buze detit ne Vlore nje vajze tiranse pyet kamarjerin vlonjat gjithe naze e delikatese (pordhe medemek), o çun a eshte i fresket peshku ? -ça thua., i fresket fare motra, sa te pa ty ngordhi, tha vlonjati…:smiley:


#89

:joy::joy::joy: po ta punesonin kete vajzen te gjuante peshk, kishin per ti bere 200k euro per tre muaj!


#90

Na sill ndonje batute apo barcalete nga qyteti se kemi kohe pa qeshur.


#91

@bsalaj Ja cfare krijon Daimler AG me baterite lithium te Tesla. Makine nga e ardhmja :stuck_out_tongue:
Edhe makinat me bateri i ben luxurious , lavish , sport.