Get Rich or Die Tryin'!

E kan pe zilie se nuk mund te nxjerrin prej Prishtine nje Lider te kalibrit te Edvin Kristaqit.

Albania has become the largest producer of outdoor-grown cannabis in Europe.

Rama sipas mejtimit tim eshte pulitikan teper i avancuar dhe bile i parakohshem per popullin e prapa mbetur shqiptar .brezat e ardhshem do Te na kene zili qe kemi qene bashkekohes se tij :smile:

Na ka beku i modhi Zot me klime te mire. Te jesh krenar se canabisi Shqiptar eshte i cilesise se larte.

:smiley:
T’ka rru dreqi nga syte kembet rrugeve te botes si cigan thuaj.
Klimen e mire shijoje ne ate mootin e wc-se qe pastron ne amerike.

Lexo deri ne fund:

The 30% decrease came about largely because a mammoth police operation in 2014 destroyed the well-entrenched cannabis industry in Lazarat, a southern village once notorious as the drug capital of Europe. In the raid - employing firepower, special forces and armoured vehicles - many tonnes of cannabis were seized and thousands of plants destroyed.

Po edhe Halete duhen me u la Bre, kush ja u la halete juve ne Prishtine? Sa per Canabisin mos ja u qaj hallin Te rinjve Europian se eshte Bio apo je xheloz qe na e pi canabisin Rinia e huaj dhe e pagu sa qimet e kokes?

Qe te dali e plote ajo çfar ke dash te thuash Pjeter, na i perkthe ne shqip ate fjaline anglisht.

Jo per perbuzje, perkundrazi, por udhekryqet e rruget e kosoves jane plot me lypesa gra fmije foshnje adoleshente sakate etj nga shqiperia.

lufto me arrit qellimin,mos u dorzo deri n’piken e funit. :slight_smile:

Vend i Varfer eshte Shqiperia ku qendron habia ketu? Ti do tu heqesh edhe mundesine te rrisin Canabis sepse e tymos rini Evropiane. Po Prishtine e keni te mbushur me Quna te pasur e me Zemer si Val Corleone a si? Po budallat ku i keni neper ChatRoome A?

Te pakten s’kam degju per lypesa nga kosova neper udhekryqet e tiranes.
Ktu une i shoh cdo dite, neper semafore nena me foshnje ne duar e dy a tre femijet e tjere 5 a 6 vjeq qe u sulen veturave duke lypur.

S’ka lidhje kjo kush eshte me i pasur.
E kam thene edhe here tjera ketu, ju shqiptaret e shqiperise nuk keni dinjitet. Jeni te zhveshur nga kjo ndjenje (dinjiteti). Shih pjeter ziun si ben ndaj liderit. Diktatura ka ba krim kunder njerezimit ndaj jush.

Po nuk kan patur fatin te jetojne te gjithe nen Demokracine e Serbise qe ja u respektonte e permiresonte te drejtat e njeriut. Si Tito ashtu edhe Miloshevici jane kujdesur per ju qe te mos lypni rrugeve te Tirones.

I ziu ti! Ik pra freskohu,ik.

Tuj pase dinjitet nuk ia ndalem pushken pushtuesit deri sa e perzume pra. Qashtu sa patem mundesi e fuqi. S’u martuam kurre me shkije as s’u vllazeruam me ta.
Ju qe 20 vjet jeni tu qu çika te reja neper katunde te shkinise e te maqedonise tu i martu me shkije.
U puthet live me bregovica colica e vucica. Pa kurrfare zori.
Veq pse skeni dinjitet.

Me sa mbaj men une ishte Serbi qe ju perzuri e ju hypi vagonave si bagetia. Mbushet rruget e Shqiperise e kampet e Maqedonise se veq per pushke nuk ishit ju. Me burra qurravece se Koqevaret une skum pa. Frikacake dhe genjeshtar. U desh bota te bombardonte shkjaun e tju kthente neper shtepi se vetem per lufte nuk vleni. Per te plackit e per te shku me kurva po…jeni. Cer pushke i vute shkjaut ju? A mos po thu per ato 3-4 plakat Serbe qe masakruat kur ju kthyn ne shtepi? Ato ishin aq Plaka sa kishin harru qe jetonin ne Kosove o trima.

Nuk paskemi jetu mire nen demokracine e serbise?!

Sikur te kish bo noi km autostrade Palloshi, edhe e mirkuptoja, po ky m… do karrige per gjera te tjera, jo per Shqiperine. Pjetri do ti japim doren !!!

Po na thuaj o Don Kishoti jon per cfare e do karrigen Palloshi

Ti mire ke jetu se me kujton Jugosllavet, Jugosllavia ishte e mire per ca si ty, dhe me Serbe jeni martu per ate pune, me shume se ne deri ne 1990 po e po. Kam i cik shpres tek ky brezi i ri i Kosoves te lindur mbas 1999 se ata perpara nuk vlenin per gjo. I kam pa me kto sy, rrugeve te Durresit e Tiranes, tu honger byrek e tu fjet pertoke e veq per pushke nuk ishin. Bordelle plot, kishe fshatra nga ju me bordell per fshatin. Kurse ne Zvicer koqevaret u zishin me Turqit per tregetine e droges se rende dhe keni fytyr me perdredh turirin per canabisin tone. Po sa Koqevare kan marre ne qafe vajza shqiptare duke mos u tregu se ishin te Martum??? as Shkija nuk u sillte kshu pa dinjitet.