Get Rich or Die Tryin'!


#21

E kan pe zilie se nuk mund te nxjerrin prej Prishtine nje Lider te kalibrit te Edvin Kristaqit.


#22

Albania has become the largest producer of outdoor-grown cannabis in Europe.


#23

Rama sipas mejtimit tim eshte pulitikan teper i avancuar dhe bile i parakohshem per popullin e prapa mbetur shqiptar .brezat e ardhshem do Te na kene zili qe kemi qene bashkekohes se tij :smile:


#24

Na ka beku i modhi Zot me klime te mire. Te jesh krenar se canabisi Shqiptar eshte i cilesise se larte.


#25

:smiley:
T’ka rru dreqi nga syte kembet rrugeve te botes si cigan thuaj.
Klimen e mire shijoje ne ate mootin e wc-se qe pastron ne amerike.


#26

Lexo deri ne fund:

The 30% decrease came about largely because a mammoth police operation in 2014 destroyed the well-entrenched cannabis industry in Lazarat, a southern village once notorious as the drug capital of Europe. In the raid - employing firepower, special forces and armoured vehicles - many tonnes of cannabis were seized and thousands of plants destroyed.


#27

Po edhe Halete duhen me u la Bre, kush ja u la halete juve ne Prishtine? Sa per Canabisin mos ja u qaj hallin Te rinjve Europian se eshte Bio apo je xheloz qe na e pi canabisin Rinia e huaj dhe e pagu sa qimet e kokes?


#28

Qe te dali e plote ajo çfar ke dash te thuash Pjeter, na i perkthe ne shqip ate fjaline anglisht.


#29

Jo per perbuzje, perkundrazi, por udhekryqet e rruget e kosoves jane plot me lypesa gra fmije foshnje adoleshente sakate etj nga shqiperia.


#30

lufto me arrit qellimin,mos u dorzo deri n’piken e funit. :slight_smile:


#31

Vend i Varfer eshte Shqiperia ku qendron habia ketu? Ti do tu heqesh edhe mundesine te rrisin Canabis sepse e tymos rini Evropiane. Po Prishtine e keni te mbushur me Quna te pasur e me Zemer si Val Corleone a si? Po budallat ku i keni neper ChatRoome A?


#32

Te pakten s’kam degju per lypesa nga kosova neper udhekryqet e tiranes.
Ktu une i shoh cdo dite, neper semafore nena me foshnje ne duar e dy a tre femijet e tjere 5 a 6 vjeq qe u sulen veturave duke lypur.

S’ka lidhje kjo kush eshte me i pasur.
E kam thene edhe here tjera ketu, ju shqiptaret e shqiperise nuk keni dinjitet. Jeni te zhveshur nga kjo ndjenje (dinjiteti). Shih pjeter ziun si ben ndaj liderit. Diktatura ka ba krim kunder njerezimit ndaj jush.


#33

Po nuk kan patur fatin te jetojne te gjithe nen Demokracine e Serbise qe ja u respektonte e permiresonte te drejtat e njeriut. Si Tito ashtu edhe Miloshevici jane kujdesur per ju qe te mos lypni rrugeve te Tirones.


#34

I ziu ti! Ik pra freskohu,ik.


#35

Tuj pase dinjitet nuk ia ndalem pushken pushtuesit deri sa e perzume pra. Qashtu sa patem mundesi e fuqi. S’u martuam kurre me shkije as s’u vllazeruam me ta.
Ju qe 20 vjet jeni tu qu çika te reja neper katunde te shkinise e te maqedonise tu i martu me shkije.
U puthet live me bregovica colica e vucica. Pa kurrfare zori.
Veq pse skeni dinjitet.


#36

Me sa mbaj men une ishte Serbi qe ju perzuri e ju hypi vagonave si bagetia. Mbushet rruget e Shqiperise e kampet e Maqedonise se veq per pushke nuk ishit ju. Me burra qurravece se Koqevaret une skum pa. Frikacake dhe genjeshtar. U desh bota te bombardonte shkjaun e tju kthente neper shtepi se vetem per lufte nuk vleni. Per te plackit e per te shku me kurva po…jeni. Cer pushke i vute shkjaut ju? A mos po thu per ato 3-4 plakat Serbe qe masakruat kur ju kthyn ne shtepi? Ato ishin aq Plaka sa kishin harru qe jetonin ne Kosove o trima.


#37

Nuk paskemi jetu mire nen demokracine e serbise?!


#38

Sikur te kish bo noi km autostrade Palloshi, edhe e mirkuptoja, po ky m… do karrige per gjera te tjera, jo per Shqiperine. Pjetri do ti japim doren !!!


#39

Po na thuaj o Don Kishoti jon per cfare e do karrigen Palloshi


#40

Ti mire ke jetu se me kujton Jugosllavet, Jugosllavia ishte e mire per ca si ty, dhe me Serbe jeni martu per ate pune, me shume se ne deri ne 1990 po e po. Kam i cik shpres tek ky brezi i ri i Kosoves te lindur mbas 1999 se ata perpara nuk vlenin per gjo. I kam pa me kto sy, rrugeve te Durresit e Tiranes, tu honger byrek e tu fjet pertoke e veq per pushke nuk ishin. Bordelle plot, kishe fshatra nga ju me bordell per fshatin. Kurse ne Zvicer koqevaret u zishin me Turqit per tregetine e droges se rende dhe keni fytyr me perdredh turirin per canabisin tone. Po sa Koqevare kan marre ne qafe vajza shqiptare duke mos u tregu se ishin te Martum??? as Shkija nuk u sillte kshu pa dinjitet.