Get Rich or Die Tryin'!


#41

Kam pa gjermanë e zviceranë te shtrire e te urinuar neper metro, so what?

Po flasim per nje popull te tere qe voton kriminela drogagji e vrases ordinere.


#42

hahaha - i njejti popull qe udhehiqet nga nji fare hashim thaci ketu e 20 vjet … ec more shko mbushu mos na trego dinjitet se ju njohim mire kush jeni


#43

Po sikur e ka thone vete, nuk i ke ndjekur intervistat e tij, kur gazetari e ka pyetur, se; - Pse do qe te behesh kryeminister, pse kjo kemengulje kaq e madhe per tu bere kryeminister.
Dhe pergjigjia e tij ishte;

  • Thjesht per sadisfaksion, per te bere gjera te mira.
    Tani une fare mire (ne komentin siper) mund te thoja;
    'Sikur te kish bo noi km autostrade Palloshi, edhe e mirkuptoja, po ky m… do karrige per te vjedhur’
    mirpo thashe ; Per gjera te tjera , jo vjedhur, megjithse eshte i renduar edhe nga kjo ane.
    Me vjen keq qe je mbrapa me historikun politik te liderve tane.

#44

Quaje si te duash ti, por te jesh i(e) bindur se pushtetin ne kosove (dmth hashim etj) i ka instaluar fatos klosi, sabit brokaj, kudusi lame etj, qe nga koha e nanos, me eliminim fizik te kunderahtareve politik, me krim blerje vote shantazhe kapje te gjykatave, plotesisht metoda te instaluara nga shqiperia kryesisht partia socialiste.


#45

Keto jane te thella per tu kuptuar nga ne populli i thjeshte … si kemi vizionet shume te qarta.
Ne fakt ajo qe shpreh ti e ul pazarin per popullin e thjeshte komplet per toke … 99% e vendeve to botes se trete genjehen me asfalt. Kete po kerkon dhe ti, nderkohe qe duhet te kerkosh per gabelet e PDhit te kthehen ne parlament qe vetingu te vazhdoje punen, qe te spastrohet ky sistem e qe me kismet te zotit KM i ardhshem te mos vjedhi si Edvin Kristaq Rama.


#46

Po juve edhe ato pese kokrra qe luftuan me UCK u kthyen ne Hajna e grabisin pronat e klubet e Shqiptareve ne Prishtine.


#47

hahaha ok - ketu dorezohem - eshte e pamundur me luftu kundra teorive konspirative te budallejve. Te ishte partia socialiste aq e zonja nuk i kish lene gjykatat te binin ne dore te Berishovicit, e nuk e kish humb pushtetin prej 2005 deri ne 2013, e le mo me zaptu institucionet e Kosoves. Thirri mendjen oooo albanez


#48

Te fola me emra konkret, vrasjet e kundershtareve politik i ke aty. Publike lajmet. Lidhjet e te majtes se shqiperise me bandat e krimit ne kosove i ke publike.

Po nejse, une te permnd bbc e cnn ti me thua lexon matufin plak.


#49

Jps, gjykatat i ka berishovici dmth.
Sa socialiste u denuan nga keto gjykata keto 15 vite te fundit?! Sa u burgosen sa u denuan?!


#50

ik e burr pash zotin … mos shikoni me ja vu fajin dikujt tjeter per punet moot qe keni ne kosove … ndreqni ma se pari kosoven tani hajde ketej na jep konsulta edhe ne …
bbc e cnn lexoji hollesisht here tjeter


#51

jo i ka halla ime


#52

Per vetingun, ka zera se asnje pale nuk e do, se jane te perlyer, biles Palloshi me shume se te gjithe, kot nuk e quanin; - Zoti 20% , se aq iu kerkonte biznesmenve ndertimore kur ishte kryetar bashkie. Nese politikane te tjere e kane vene pasurine me biznese dhe tregti, ky e ka vene duke abuzuar me detyren, A ka me keq.


#53

jps, vrasje politike ne rajonin e pejes. Jo larg vendit te krimit gjendet vetura e aksidentuar me tre vrasesit te vdekur brenda saj. Gjenden armet e krimit brenda. Te tre vrasesit shtetas te shqiperise.


#54

Pjer c’fare jane keto “zera”? Endrra apo fantazma?
Qe ka vjedh zoti 20% as nuk e diskutoj por ajo qe shohim une e ti sot eshte se PDhi eshte ajo qe po i largohet vetingut … komento me ato qe shohim ne realitet, mos degjo “zerat”


#55

Tung njeri - ke dale krejt jashte teme


#56

Po ti e di mendimin tim per vetingun, se e kam shprehur para disa muajsh qe jam per te, thjesht qe politika shqiptare te pastrohet nga hajdutet dhe abuzuesit. Keshtu qe, ç’ma kerkon mua, jo-po PD e jo-po vetingu.
Biles une e kam shprehur edhe qe 50% e politikanve duhen futur brenda, se aq shume e kane dhjere.


#57

Une ty s’te kerkoj asgje o i nderum. Je ti qe shkarravit nga mengjesi ne darke Palloshi, Palloshi, Palloshi nderkohe qe ke nje opozite qe edhe kur eshte ne qeveri edhe ne opozite punon ne drejtim te kundert te progresit. Nqs administrata eshte e mbushur me kriminela c’fare po ben prokuroria dhe gjyakata? Shqupi i ka ne dore … se di c’fare kekojn te bejne nga cadra … nje furtune ne gote uji.


#58

" … Nqs administrata eshte e mbushur me kriminela c’fare po ben prokuroria dhe gjyakata? Shqupi i ka ne dore…"

Po kush i mbushi, se kur e morren pushtetin Rilindja, hoqen e vune ke te donin, biles une njoh edhe PD-ista, simpatizante te Buall Mavrise, qe u punesuan ne kryeministri, le me ne institucionet e tjera. I ka apo nuk i ka Buall Mavria ne dore, kjo nuk eshte justifikim.
E thene troç (e kam thone dhe her te tjera) Palloshi ka shum pika me te mira se Buall Mavria, por nuk eshte per pune shteti. Atij jepi noi lagje, ku te vjedhi, por nuk ben ai per te drejtuar nje qeveri apo nje shtet.


#59

Une nuk kam qene dhe aq kritik ndaj Palloshit, saç kam qene ndaj Buall Mavrise, tani po e shoh se ai paska qene i paafte per te drejtuar dhe parashikuar levizjet politike. Megjthse nuk i duhet vene faj, se qellimi i tij eshte te shesi pikturat dhe si te abuzoje.


#60

Ai le te pikturoje e shkarravisi piktura gjith diten … une nji gje du: reformen ne drejtesi