Gëzuar 2019!


#21

Gezuar popullit! Te jete shqepur me kofsha gjeli e pershesh! Cepat bosh te stomakut ti ket mbushur me sallate ruse. Vera e rakia i ndihte ne kete dite te hallit te vet imponuar. Mbytte dynjane nga hudhra ne salcen e kosit, a ne sallaten me rrepa. Dhe per ta cuar vetmohim gjer ne fund hengshin nga dy thela bakllava e 2 racione kadaif.
Gezuar popullit!


#22

Kusherira e monikes qe gjuan burrat e huj me cizme ne parlament :blush:


#23

asnje koment sot ne darke. Peshqit jane duke honger mbeturinat e gjelit.


#24

Ca lesh gjeli o burre. Nji shishe vere dhe kom gjith diten qe sillem si pordha neper breke… jena plak e s’majm dot as vere e as raki.
Nejse, shendet e mbaresi ne 2019 per gjith PPU (edhe per ato qe rrine mbas dere)


#25

Epo shyqyr, ja me ne fund nje sihariq


#26

nje shishe vere ka a s’ka tre gota brenda :grinning:


#27

halle halle kjo dynja… Hallet e ketij jane ne formen e operacioneve dhe kurave te perjetshme te testosteronit.
Per me teper nuk e di a vlen ne ket rast ajo shprehja: " Pac fatin e…"


#28
  1. Vetem nese ti perdor gota birre.

#29

Ndoshta ,megjithese keto verarat e zakonshme qe blejme ne mileti I thjeshte ne supermarkets sikur I bejne ne uje .duhet pish nje autobot te tere te te japin pak buzz :blush:


#30

Vertete? Zakonisht jane nga 12-15% alkol.


#31

O peshku gezuar. Ju sjellte 2019 shendet dhe mbaresi. Sa me pak llogje dhe sherre, sa me shume produktivitet dhe dashuri. Uroj qe PPU ta shtyje edhe kete vit me oksigjen.


#32

Tu urosh shqipove sa me pak llogje e sherre eshte si te propozoc te hiqet shqiponja nga flamuri :blush:


#33

#34

Alba ka dhe disa traits tipike te shqiptareve qe i perdorin oficeret e kundrazbulimit ne Gjermani per te testuar identitetin shqiptar :stuck_out_tongue_closed_eyes:


#35

Para se ta sjelle Alba me zamete ngambrapa, dashnorja e thekur e afganeve dhe latinove dhe urrejtesja e shqipove


#36

Vendi me i larget ne bote, eshte porta prane.

Kete ka dash me thene Ajnshtajni ne menyre te ngaterruar (se ashtu ishte i pun!) me formula qe tregojne deformimin e kohe-hapsires.

xhingell be, xhingell be, e ehe e …


#37

Ti je fis me kete zylyfin ne greqi.


#38

Epo tani nuk do t’i kemi te gjithe dashnore afganet, sic I ke ti.


#39

Ju hidheni perpjete kur greket apo pepinot raciste bejne hasha vajzat e tyre se lidhen me shqiptare nga ata tjater trajtoni te tjeret te cilet i konsideroni inferior ne Te njejten menyre.

Luke 6:31 New International Version (NIV)

31 Do to others as you would have them do to you.


#40

KETA ishin HOMOGJEN, minoritare per ate pune, gje qe nuk e ben faktin me pak tragjik. Ne Gjirokaster i mbysnim vajzat me jastek e i hidhnim ne pus kur mbeteshin shtatezena, por shpresoja se kto zakone do i kishim harruar.