Gëzuar 2019!


#41

C’lidhje kane gjithe keto me festimin e vitit te ri?


#42

Ka lidhje, ka!
Ka lidhje qe tregojne se edhe viti i ri do jete pirdh te pjerdhim si viti i vjeter qe shkoi. Nuk ka ndryshuar asgje, vetem jane zhduk nga faqja e dheut ca gjela deti.


#43

:grin: po ca gjela duhet te shkojne qe te vijne gjelat e rinj.


#44

Une nuk jam “ne”, se nuk jam si ti, pjese kopeje, qe ha ne grazhdin e dogmes liberale ne rastin tend. Ti cfare nuk ke thene per shqipot, atehere na thuaj, pse nuk duhet te kene ate mendim greket dhe pepinot. Une nuk hidhem perpjete, se kur te tjeret mendojne keq per mua, i hedh syte nga vetja se pari, ku jane te metat e mia qe i kane bere te mendojne keq per mua dhe si ti ndreq ato. Dashuria eshte e verber dhe ti, si dashnore e arabo-myslimaneve, e latinove dhe zezakeve, nuk arrin te shohesh te metat e tyre, po vetem ato te shqipove, qe dicka do te te kene bere te konviktet, sic i kane bere prof. Toles. E po ashtu sheh edhe te metat e kaureve te bardhe, qe edhe ata do te te kene bere dicka te konvikti i Harvardit. Ose ne Harvard thjesht te ka kapur ftohjebytha liberale.


#45

Une vetem fjale te mira kam thene dhe ndonje kritke konstruktive me qellime Te larta patriotike .nashi nuk eshte faji I’m per fuqine e ulet perceptuese te rradakes tende .


#46

O gjeni Harvardi, na i thuaj pak fjalet e mira qe ke thene. Dhe pse nuk ke bere ndonje kritike konstruktive per dashnoret e tu, apo ata jane te persosur


#47

Barra e proves eshte mbi ty meqe bere akuzen .


#48

Gjenia e Harvardit ben nje pohim dhe pastaj ma ngarkon mua barren e proves per te vertetuar ate qe thote. Keshtu eshte kur ke dashnore ata qe ke, ftohja te kalon nga bytha ne tru.


#49

Ti ben akuzen sill faktet.perceptimet e gabuara te mendjes tende te ngushte nuk jane realiteti .


#50

Dhe ti bere kunderakuzen qe ngele duke folur mire per shqipot. Une te thashe me thuaj nje gje te mire per shqipot qe ke thene. Nuk te ben zemra as te genjesh e te thuash nje gje te mire per shqipot. Vetem per dashnoret e tu arabe, zezake e latino thua fjale te mira.


#51

Banalitet. E te mendosh se keta kane shku ne universitet me leket tona.


#52

Nese nuk ke fakte atehere qepe e mos perserit Te njejtat sharje si papagall qe vecse tregojne nivelin tende te ulet .


#53

Po cfare faktesh do nga une o cope mishi. E thote dicka vete dhe me kerkon mua t’i sjell fakte per ate qe thote vete, kur une po kundershtoj pikerisht ate qe thote. The qe ke thene vetem fjale te mira per shqiptaret dhe une po te them me thuaj kur ke thene, ose qofte edhe me thuaj cfare gjeje te mire ke thene. Qofte edhe genje, po thuaj nje gje te mire qe supozohet qe ke thene.


#54

Vegla Cito ndonje mesazh ku kam share shqiptaret .


#55

O gdhe, ky blog eshte i mbushur me sharjet e tua per shqiptaret, dhe t’i sjell kur te duash, duke filluar qe nga kjo teme “T’u urosh shqipove sa me pak llogje e sherre eshte si te propozoc te hiqet shqiponja nga flamuri”. Se ti je varianti femeror i prof. Toles, dicka te kane bere shqipot ne konvikt. Por nuk me takon mua te sjell gje, sepse ishe ti qe the ke folur mire dhe une te pyeta se cfare te mire ke thene per ta. Madje nuk te kerkova ndonje reference, te lashe mundesine te genjeje duke thene ndonje te mire qe kurre nuk e kishe thene per shqiptaret, se nuk ke thene kurre ndonje te mire. E kishe te lehte, mund te thoshe “Po ja kam thene qe jane punetore, per shembull, sic kam thene per dashnoret e mi latino”. Po sic te thashe, as kur te jepet mundesia te genjesh nuk ta ben zeri e zemra te thuash ndonje gje per shqipot. Do kesh vuajtur keq ne konvikt.


#56

O idiote, ky blog eshte i mbushur me sharjet e tua per shqiptaret, dhe t’i sjell kur te duash, se ti je varianti femeror i prof. toles, dicka te kane bere ne konvikt, por nuk me takon mua te sjell, sepse une te kerkova i pari te me sjellesh se ku ke folur mire per shqipot, se ashtu the, ke folur mire, dhe une te pieta se kur. Madje ta lehtesova detyren, nuk ke nevo


#57

[quote=“Arban, post:55, topic:4525”]
duke filluar qe nga kjo teme “T’u urosh shqipove sa me pak llogje e sherre eshte si te propozoc te hiqet shqiponja nga flamuri”.

Ti qenke me debil se mendoja derisa kete e klasifikon si sharje ndaj shqiptareve.prandaj them se universiteti duhet mbyllur se eshte bere fidanishte debilesh si ty .


#58

Te thashe qe ftohja te ka kaluar nga bytha ne tru. Cfare eshte kjo, apo lavderim. Dhe te keshillova, zer dashnore te ndryshem nga ata qe te pelqejne, se mbase te kalon ftohja e bythes, po ca me e rendesishme e truve. Shembullin harvardian me fjale te mira per shqipot nuk ma solle. Po genje a derebardhe, se nuk kam per t’u rene pas traplliqeve qe ke thene ketu. Apo ta kane punuar aq keq shqipot ne konvikt, sa as vajtja ne Harvard nuk te beri derman.


#59

Ti duhet ti kesh prinderit kusherinj te pare apo vella e moter :blush:


#60

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.