Hiqen vizat për kinezët për të hyrë në Shqipëri

Pellazget raca e fisme ariane e deltes me shoke keshtu ?:blush:

tironco ,e sheh sa falco je kur bën sikur ‘‘hahesh’’ me jevgën me zamete!!! një linjë keni! të paktën ‘‘zametja’’ nuk më duket rracë shqiptare dhe i lejohet disi qëndrimi negativ,por ti,mendon që gjithë këto cilësi negative që ju ngarkon shqiptarëve,nuk të përfshijnë edhe ty si person?? ti nuk e fut veten te ‘‘shqipot’’? se përvoja tregon,që shumica e atyre që ju lëpihen të huajve dhe shajnë vazhdimisht shqiptarët,janë njerëz problematikë,difektozë,pa dinjitet,servilë.

Eshte tjeter gje e shara dhe tjeter gje e para e defektit. Sigurisht qe ndaj defektet e Shqiptareve por ndryshe nga shume prej tyre nuk me rehaton vesi e maskaralleku por me revolton se dua qe te korrigjohet tek une dhe tek byrazerat. Ndjenja e superioritetit te Shqipova eshte fillesa e te keqes ne nje bote ku te verdhet e gabelet dominojne.

SY355

1 Like

shiko se këto janë lojra fjalësh. unë nuk shoh ndonjë ndjenjë sipërioriti,përkundrazi! por njeriu duhet të ketë një minimum respekti dhe krenarie kombëtare. unë i njh dhe i pranoj të metat e shqiptarëve,ashtu shiç njoh edhe ato të tjerëve. shqiptarët si persona,nuk kanë asgjë më pak se çdo evropian. e meta kryesore e shqiptarëve është ndjenja e përbashkësisë e cila konkretisht përkthehet në ndjenjë kombëtare.kjo e minimizon faktorin shqiptar dhe përkthehet në më pak zhvillim. fakti që në trojet shqiptare nuk asnjë parti të djathtë nacionaliste është shëmbulli më i mirë që ne nuk vuajmë nga sipërioriteti po nga poshtësimi.po ngrite shtyllën kurrizore,gjithmonë zezak do ngelesh!

Dhe asgje me shume se gabelet zezaket sirianet arapt apo kinezet .ne si popull i nene terezes duhet ti bejme pyetjen vetes :a do ti shihte nene tereza me percmim popujt e racat e tjera ?

1 Like

mos je nga ato të jehovait moj qyqe:joy: bëji derman ndonjë arabi a kinezi andej si internacionaliste e djathtë:zipper_mouth_face:që je!po për këtë terezën ça thotë lukunia çmitituese? shqiptare është apo ska dalë akoma vendimi!! njerëz si puna jote kanë qenë shtylla kurrizore e komunizmit!nuk e di nëse ke qenë e dënuar,po nqs të kanë dënuar ,atëherë komunistët kanë qenë loqe! ose ka qenë ndonjë muhabet pjeshke me ndonjë evgjit dhe ta kanë futur ,se nuk shoh arsye tjetër!

O mendje te hengesha mune
Me ke llafosem une
Populli😊

Shoket Kinez jane gjithmone te mirseardhur ne Shqiperi ! Do te ishte bukur, dhe nje “miniere e arte” sikur te kishim perseri ne kembe fabrikat e uzinat e ndertuara ne bashkepunim, ne menyre qe tu tregonim brezit te ri punen e baballarve te tyre ne nje vend te vogel te evropes ketu e 50 vjet me pare ! Sikur edhe ashtu te rrenuara,braktisur e vjedhur perseri do te ishin shume terheqese per ta…do tu tregonin atyre se cfare ndodh ne nje vend ku triumfon anti-komunisti alabak, hajdut e injorant ! Ose mund te provojme me tabela te tipit “Ketu ku sot shihen shtepite dykateshe me hekura ne maje te antikomunisteve alabak, dikur ka qene filan Fabrike,Uzine apo Ndermarrje Bujqesore e ndertuar ne bashkepunim me vellezerit Kinez” !! Se per det e diell…ka kapitalizmi sa te duash !!