Ikën Llalla, betohet Marku dhe ndodhi të tjera në kuvend


#203

E more vesh i lebetitmo? Me nxori mallin e shokut komandant kur shkruante “Rreziku anglo-amerikan per Shqiperine” ! Po mire mo nje gje nuk kuptoj me keta antikomunsitet komuniste te sekretarit te pare! Keta jane anti komuniste dhe pro amerikane? Jane komuniste dhe anti amerikane? Apo si tu vije sinjali nga kulla prane RTSH-se? Kush e di çfare ankthi jetojne kur nuk kap antena asnje sinjal! Jane ne limbo hajdaret!


#204

Kryetari i opozitës Lulzim Basha informoi ambasadorët e 5 vendeve anëtare të Bashkimit Europian për qëndrimin e Partisë Demokratike kundër zgjedhjes antikushtetuese të një Prokurori të Përgjithshëm të Përkohshëm.

3 hapat e puçit kushtetues janë, vonesa e qëllimshme për mosngritjen e Këshillit të Lartë të Prokurorisë,
uzurpimi i kompetencave të KLP-së nga Parlamenti,
zgjedhja e një Prokurori të Përgjithshëm me shumicë të thjeshtë dhe pa kaluar vetingun.


#205

Kush e vonoi krijimin e KLP?


#206

Kur erdhi puna per te votuar ligjet, PD nisi protesten ne cader dhe bojkotin e parlamentit.
Nuk e votoi ligjin per vetingun, premtoi qe do ta coje ne kushtetuese, sigurisht qe per ta vonuar.

Pastaj beri te njejten gje dhe u perpoq te shtyje ne maksimum votimin e ligjit per prokurorine, duke e bojkotuar

Pasi e votoi shumica, PD e coi ne gjykate kushtetuese ligjin, sipas planit, keto duhej te ishin mbaruar qe ne prill, por vonesat ishin te pafundme. E votuan me pahir pastaj para zgjedhjeve pasi kishin premtuar se do t’i vinin flaken vendit.


#207

O Vlonjat, leri keto ironira bajate. Jeni ju ata qe nga anti-amerikane te betuar, atehere kur vertete Amerika veconte ne bote per demokracine, u bete bythelepires te Amerikes, tani qe interesat amerikane, nuk jane ne favor te forcimit te demokracive ne vendet e vogla vasale te saj. Pse eshte e veshtire, per Ameriken te dalloj, qe ne Shqiperi po ngrihet nje shtet narko-trafikantesh, demagog-diktatoresh, qe eshte larg te qenit demokratik ne brazde?


#210

Vlonjato, rrofsh per prurjen e intervistes se ekspertes amerikane, me pelqeu.


#211

si tha jul cezari? - edhe ti o brut ! - dhe hodhi shpaten duke lan Kasin me te vetet ta thernin sa te mundnin.

tani i ka dal kundra amerikes edhe inglizi dhe ju rrini e diskutoni voten e edvin kristaqit ?!
me falni,po sa te mjere ngjani ne ket etjen tuj per te gjet pretkste me shfry gjith veremin e barkur kunder te madhit edvin kristaqi.

bravo edvin kristaqi !


#212

Llalle ne Adriatik eshte e palejushme se ndotet ambienti publik dhe politik !Mire ne totalitarizem te akuzonin vrisnin per nje fjale te lire tani te vjedhesh vrasesh te shperdorosh taksat te thysh ligjin qe e bejne dhe e miratojne vet politikanet nuk denohet njeri ? Pse ligjet e shtetit jane vetem per fukarain ? Prandaj dhalla e prishur duhet derdhur ne kanal se helmohen te gjithe ! Kaq! Marku e denje per te bo detyren !