“Interneti është një dramë e vërtetë sepse promovon budallain e fshatit si mbajtës të së vërtetës”


#21

asht posi. asht shqu ne publicistike si nder me te miret e ketij veni kur nuk ishte ne politike. asht levrus i nje shqipeje shume te bukur,merite qe ja kane njoh edhe kundershtaret e vet. flet te pakten tre gjuhe te huaja. kujtoni se kompleksoni se ka maru shkolle arti,se me rradaken tuj,shkolla e aritit asht me msu me zhgarravit. te hedhesh boten 3D ne nje hapsire nje dimensionale duhet te kesh shqisa pak ma te zhvillume se njerzit e zakonshem,si rrjedhoje dhe per intelekt,pjesa dermuse e zografistefe dallojne nga pjesa e zakonshme. po ti mos u merzit,edhe sala asht intelektual,noshta nga me te miret e ktij veni,po ba me e pas cu Zoti me rujt teseren e vjeter,ti do kishe vlersimin qe ke sot per ramen.


#22

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.


#23

Mos u cudit me shqiptaret se gjysma e tyre duartrokiten Dullen per 50 vjete qe ishte me shkolle te mesme…kurse Rama eshte akome me keq sepse ka bere matematike vetem deri ne klasen 8-te


#25

Edhe Ismail Qemalin e beri bej Turqia.
Edhe Enver Hoxhen e beri me shkolle Zogu dhe Franca…
Edhe Naimin e beri me shkolle Greqia…
Te mos hyjme pastaj ne histori,qe me revolucionin frances ideatoret e te cilit studiuan ne kohen e monarkise…
Sipas radakes tende meqe nje system te ben me shkolle,i bie te mos luftosh kunder ketij sistemi?


#26

Dmth ne jete te perditshme jemi te afte te dallojne “budallain e fshatit” dhe ta anashkalojme ndersa ne internet qenka e veshtire. Dmth Ecco po thote nuk duhet ti besojme gjykimit tone; nuk jemi te afte, duhet me na ndihmu gazetaret.


#27

I apo I papersekutuar ,I shkolluar apo jo koha e jetuar nen kamunizem ishte kohe e cuar dem…


#28

Lumthi ju per te shkabe.ka vuajturshume populli yne ne historine e tij mijera vjecare por me ne fund e gjeti liderin e duhur :smile:


#29

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.


#30

E paska sjell kapo…


#31

Populli shqiptar eshte I pagabueshem ne zgjedhjet qe ben .ka dhe ne prova :smile:


#32

jo jo c’ne radakja ime :grin:


#33

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.


#34

Lul Basha, me i miri.

  1. Ka mbaru shkolle ne Perendim.
  2. ka zbyth Ramen ne zgjedhje koke per koke.

#35

Koke me koke e zbythi Berisha me Ristanin. Ristani u gradu per sherbimet qe kreu ne rastin ne fjale.Imagjino,mandati i katert,Basha bashke me Meten dhe s’e munden dot.


#36

E ka zbyth or shok, po ke rene pre e portaleve te genjeshtra te kohes, portalet e Erionkes se Griseldes.

E ka zbyth dhe i ka djeg aq shume sa nuk ka guxim me ja permend as emrin. Prandaj edhe ia vune perballe atij se e dishin qe ky ishte tipi qe te than piten. E kane leviz gjithandej se eshte i vetmi qe e nxjerr qimen nga qulli. E vune te transportet, beri autostraden e vetme qe ka pas naihere Shqipnia, e vune ne ministri te jashtme, u futem ne Nato, erdhi Bushi ne tirane e u shpall pavaresia Kosoves . E vune te rendi, u liberalizune vizat.

Rri permbend Berishsen se kujton se e ka me te lehte me Berishen, kujton se po defaktorizon Lulin se po te jete perballe me te zbret gjithmone nga kali.


#38

Robt qe jetojne ne Tirane shumica jane ose pasardhesit e krimineleve te 1944 ose te ardhur ne Tirane nga zona e pare operative ne vitet 1997-2001.Keshtu qe domosdo do te jene shumica.
Ne vitet 1992 dhe 1996 u rrafet 2 here keqazi.Keni qene minorance ne keto vite por u kthyet ne mazhorance pas levizjes se demokrateve jashte Shqiperise ne vitet 1997-2001.
Keshtu qe mos u mburr me ata qe jetojne ne Tirane.


#40

Ne 1996 u zhvilluan dy pale zgjedhje:
Ato parlamentare qe deshtuan
Dhe ato lokale qe i fitoi PD-ja dhe u cilesuan te lira dhe te ndershme nga nderkombetaret.
Keto I fitoi PD-ja dhe bashke me to edhe bashkine e Tiranes.
Por sic duket je i vogel dhe lexon vetem traktet e Mero Bazes.


#43

Une ndiku nga portalet !!! Ti flet me komandim nga qendra. Me shpjego pak sikur te isha 4 vjec;si ka mundsi qe arbitri “i paanshem” i zgjedhjeve, u be nr 2 i partise qe drejton Basha fitmtari ?!


#44

Harta e Hashashit…

Kryeqyteti evropian i hashashit.

Parajsa Evropiane e hashashit.


#45

Truth hurts butthurts!!!