“Interneti është një dramë e vërtetë sepse promovon budallain e fshatit si mbajtës të së vërtetës”


#46

ja ma shpjego ti si ka mundesi qe Rama e shau Trumpin, Presidentin e Amerikes. Ca do beje tani do e lavderoje, apo do vazhdoje ta shaje.


#47

zbythje shoku… zbythje. zbythje qe nxin. nuk e kaloi asnjihere rrugen e kombit vetem se e kishte bo Basha. edhe tunelin e elbasanit e kaloi naten mceftas po ja qe u kap nga kamerat. edhe flamurin e natos e dogjen nga halli.
hoqi vizat, do ikin shqiptaret dhe nuk do kthehen me thoshin portalet e griseldes kur ishte puna e heqjes se vizave, po ja qe te gjithe u kthyen, shkojshin si boba vetem per nje foto te kulla eifel… por nuk zghati shume se pastaj me te vertete iken per mos tu kthyer kur erdhi ky satrapi ne pushtet. e me ca erdhi ne pushtet me aleancen e ngjalave qe e garantoi dhe e firmosi Tadici.


#48

Ti paske merdhif komplet! Ca tuneli Elbasani mor aman?! A jo rruge asht ba si kalaja e rozafes - ndriq e prish,te pakten ket te Elbasanit t’mos e kishe permen. Basha si kryetar partie s’i ka fitu anje beteje elektorale deri m’tash. Asni per be! Zbythje thu! Vazhdo e perkdhele sedren e vrame me trofete e rreme.
Lul Basha ka maru,ka maru,ka maru ! :grinning:


#49

O shok po me te merdhif se ju qe jeni edhe pa drita nuk ka…po jo mer shok se nuk e mbake mend mire, se si e kaloi autobuzin ne oren 12 te nates te tuneli i elbasanit pasi kishte bo be e rrfe qe nuk e kalote ate tunel as gjalle e as vdek, po ja qe e priste kamera aty dhe e kapi gafil.

basha ia hoqi doshin, roshin, prengen, lengen, nokun e frrokun e tjetrin e tjetrin se jemi edhe ne kontinent tjeter e nuk na djegin shume lajmet anej, por qe te jesh me 1 milion shuplaka e te te marri per hundesh tjetri …

po ti ke te drejte se ky aq te forte e kishte mallin (per atdheun) sa qe boni matje forcash me Trumpin, por ja qe ky mor shok qe thu ti jo vetem qe do humbi edhe BHalilin por e dogji edhe Hajrien


#50

Sa km rruge ka bere Rama?
Cdo vit qe vij rruget i gjej ne kilometrin qe i ka lene Berisha ne 2013.


#51

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.


#52

Rruge te metme rrugve, ka than Edvini. Ta kam than dhe i here tjeter,leket e rrugve te Sales i pagoi Edvini. :grinning:


#53

Tani do i shpjegojse se : kush te shan te don


#54

Po pse per kunj edwini sben dyfishin e rrugeve, qe tja fusin lulit, qe ta paguajne ai faturen kur te vij e?


#55

Ishalla… po shume ngadale e ka mar, nuk presin keto pune!


#56

Kjo sepse berisha perdori gjithe limitin e creditit te shqiperise.


#57

Po mire po Rama-dani tha qe do te beje rruget dhe do te punesoje 300 mije vete…


#58

Nuk jam kondra ,ashtu si thote qe do sjelle 1 miliarde euro investime ne 4 vite e srdhshme ekuivalenti i dy fabrikave automotive me nga 500 punetore.


#59

te paskan kushtu nje teme te tere, mo shkabe. Dhe ti komenton sikur te kane kerku ta ilustrosh :joy:


#60

E çfar ndryshimi ka midis budallait te fshatit dhe budallait te qytetit honoris causa?

Kur te zhduken dallimet midis qytetit dhe fshatit, do te zhduken edhe dallimet midis tyre.

He per he budallai i qytetit perfiton nga rasti qe qyteti eshte me i privilegjuar, ka lavatriçe, frigorifer, televizor, internet.


#61

punt’e shtetit s’jane ceshtje kunji.


#62

cfare nuk degjon/ lexon nga disa


#63

Do qendronte nese Luli do kish noi shanc te vinte ne pushtet vitin tjeter; por Lulin rrezik do e zeje pleqeria ne opozite, ndonese i lodh duket boll qe tash. Bijte e eterve e dine se do duhet ti paguajne vet edhe per 25 vjet.


#64

Ke te drejte. Po flsija per skenarin qe do me pelqente mua.

Sknari i burishes eshte i qarte, i ka lene stafeten rames per 2 mandate, luli eshte aty per te humbur dhe ricikluar burishen. Zgjedhjet pas ketyre i fiton pd me komandatin legjendar sali pjerdhisha.


#65

me patjeter do sjellin dike qe do realizoje heqjen e vizave per ne amerike, ashtu sic e pati premtuar Saliu

http://www.lapsi.al/lajme/2017/01/06/trump-urdhëron-ambasadorët-e-obamës-të-japin-dorëheqjen-ditën-e-inagurimit-të-tij#.WG-6qH1cDGg