“Interneti është një dramë e vërtetë sepse promovon budallain e fshatit si mbajtës të së vërtetës”


#66

Mos, po na nderpritet reforma ne drejtesi, vetem luja e kishte seriozisht kete pune


#67

e vertete…interneti kjo drame e vertete

kush do jete i gjati ketu te peshku, kjo eshte ceshtja:

http://www.gazetatema.net/web/2017/01/06/replikat-vlonjati-policet-po-u-marrin-edhe-kepucet-grave-rama-po-ti-cfare-bere-o-sorre/


#68

Ti jeton ne amerike dhe informacionin per ato qe ndodhin aty tek ty e merr nga lapsi?


#69

Ceshtja per ty eshte po ti ku e mer informacionin, se ti the qe nuk fiton Trumpi… so off…


#70

ajo pune s’ish nga ato per informacion :grin:


#71

E kishte llafin per diplomate qe jane zjgjedhe me emrime politike.
Ky shoku yne eshte diplomat kariere. :grinning:


#72

I sufsh rrumen Ures Vajgurore se nuk eshte fshat. ( qe sot e tutje do bohem edhe une meniemodh si Gjembi, me komente ONE LINE) :slight_smile:


#73

kokes. Po per Celibashin, ca menimi ke? apo ky ishte ok qe u promovu prej politikes meqe nuk kish lidhje me berishen po me ramen?
ore, a kupto qe ky yti e ka dhi moralisht apo ligjerisht ket sistem njesoj si Berisha?


#74

Kish ishte i zgjuar iku nga ai vend.
Atje kane mbetur vetem ata qe nuk kane mundesi te ikin,ose hajdutet dhe mafiozet.
Personalisht e quaj veten me fat qe nuk jetoj me atje.


#75

Per Celibashin ka thashetheme (me gjase te verteta), po ne rastin e Ristanit u numrune votat faqe botes,kupton,u vodhen sy per sy,se kshu,jane vjedh perhereemot.


#77

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.


#78

@ACDC mos spiuno te peshku po prano para te gjitheve qe flet gjepura!!


#79

1 min se je malsor dhe nuk ka lezet kur i dredhon bisedes. Ti the qe Ristanit i doli boja ne momentin qe Berisha e beri deputet, pra e kish ble me kohe. Une te them qe ke te drejte por e njejta gje vlen edhe per Celibashin, biles perpara Ristanit. Tani, mos me thuaj per ke ka thashetheme e per ke te verteta-gjysma se ka vjedh a ca ka bo. Kjo pak vlere ka. Vlere ka fakti qe te 2 jane politizuar, edhe pse ligjerisht pasi u ka mbaruar mandati si kryetar kqz-je


#80

Ne rastin e Celibashit asnjehere nuk e dim nese vodhi fitoren njeres pale dhe ja kaloi pales tjeter. Dime qe pati deformime dhe u favorizu nje pale qe noshta edhe pa to,mund te shpallej fitues . Rasti i Ristanit eshte shprehja me eksplicide e arrogances,e injorimit total te votes si mekanizem qe perdoret ne demokraci per te zgjedh,rasti ku populli peshtyhet ne fytyre,ne kushtet ku kandidonte vete shefi i opozites.Llogarite nuk ishin thjeshte me nje lider politik,po me gjithe popullin,qe s’u denju fare per zgjedhjen qe bani, haptas. Ti e din besoj,se ai qe ndermori aktin ne fjale,eshte arkitekti i prishjes se zgjedhjeve ,pasoje qe po vuan sot e gjithe diten demokracia shqiptare,pasoje e cila eshte edhe “rasti Celibashi”. Rama ka zgjedh qe na tavolinen e pokerit politik te luaje brenda rregullave qe kane vendos te tjeret,ndryshe sic thone bixhozxhinjte,do te dilte rru e qeth.Por ndersa Rama maksimumi lun bllofin,kundershtari kur e sheh qe po hum,nxerr pistoleten dhe merr gjithe paret e tavolines.


#81

ok, ashtu e lejm atehere. Ristanit ju dha grada e deputetit sepse vodhi votat; atij para tij, Celibashit ju dha grada sepse nuk i vodhi meqe kshu ka thene Edi Rama


#82

Noshta eshte shenje mosmirnjohje e Rames,po sot qe po flasim,Celibashi sheh punen e vet krejt jashte politikes,kurse Ristani vazhdon te jete eksponent i larte i partise qe drejton z Basha .


#83

nuk bohet shqipria duke i dal n’mbrojtje liderit, Pjeter! ai qe lu pokerin sipas teje, ishte ai qe vendosi doshin & co me qene ne parti e parlament; ishte ky arrogant qe fliste per mushkonja, po ky arrogant e hipokrit qe pyste Roshin me shaka si e kish emrin; po ky hipokrit qe s’la gjo pa thone per Like Floririn po tani eshte gati me i bo gjona qe shkaba i ka pa vec ne liveleak…


#84

Ke po spiunoj une?


#85

E din pse pd fitonte ne kavaje rregullusht,pa vu i tulle? - sepse votat i vidhte Roshi. :grinning:
Thashe,Rama pervetsoj rregullat e lojes,u mori Roshin,Doshin,Frrokun e Noken nga tavolina juj,duke ju ba nje oferte me te mire. Ata u joshen dhe bane vetvrasje se dolen ne siperfaqe,nderkohe qe me z Berisha punonin pas perdes. I sherbenin dhe merrnin sherbimet e pushtetit. Rama i dogji perfundimisht.


#86

Po cfare flet more Pjeter ne 2001 u tjetersuan 40 mandate dhe zgjedhjet u zhvilluan me 5 raunde…
Kan vjedh edhe socialistet sa I kane luajtur fene.mos na trego perralla tani.
Fenomenin e Dushkut,socialistet e krijuan jo PD-ja.
E vetmja menyre te te kufizohen vjedhjet eshte numurimi me makine sic e ka cdo vend normal,bile e ka edhe Venezuela.
23 milion$ e nxorri Berisha shpenzimin per blerjen e makinave,kur ishte Kryeminister.
Nuk eshte ndonje shume e madhe kur mendon qe sposton komisioneret,ul tensionet se rezultati del menjehere,dhe fituesi eshte i padiskutueshem.
Keto jane baza e nje demokracie normale qe as PD nuk e beri sa ishte ne pushtet,as PS nuk do ta beje…