Jo vetem Pjatalaresit por edhe Llustraxhinjte na nderojne ne Perendim

Qendrat e biznesit dhe stacionet e subwayt afer tyre sie edhe bibliotekat jane te mbushura me llustraxhinj ne qytetet kryesore te USA, ne kozmopol…ka pune per ta.

Me keq akoma eshte si bicim incesti se gjermonet i kena kusherinj ariane :blush:

Mos eshte nga Gjinokastra Ingia se ata se kan problem kushuririn e dyte e te trete, mjafton te mbajne parate brenda ne fis. Nejse Aqua eshte inflencuar nga i Mothi dhe ka zhvilluar agresivitet mashkullor… si i tha Inges…here paraqitesh si femer e here si mashkull…duke vene ne dyshim pak orientimin e saj. Bah…si jane kto femrat e sotme.

O Arban do me falesh por vetem pjesa e dyte e postit ishte per ty, u nis si replike per postin tend te zhdukur te Vrana Kontit.

Uaaa si ben. Po deri para pak kohesh inge ishte mashkull ketu tek peshku i ri mo…dhe sec kishte nje lidhje me danimarken. Kurse tek peshku i vjeter ka thene qe familja e saj jane shtetas gjermane dhe paraqitej si femer me bashkeshortin te huaj…mos me beni te gerrmoj arkivat…nuk kam lojtur mendsh. As jam irrituar dhe as nuk po e sulmoj ingen. Thjesht permenda ca gjera qe me kane bere cudi. Po jo se kam gje personale me ate. Me shaka e bej dhe une, mos me beni te sbkoj larg me fuks-talentin tim :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Ingia eshte duke insistuar qe ti e ngatarron me njeri tjeter. Mund edhe te kete thene qe ka qen mashkull qe te mos e shajne nga pragu i deres por per mua Ingia mbetet Femer terheqese dhe e PLOTE.

Nuk po them se e ke personale me mua. Familja ime nuk nenkuptonte “burrin”. Ajo po. Mua me kane terhequr ne Gjermani, nuk kam emigruar vetem. Meqe ra fjala: Danimarken une e kam vizituar, po nuk kam shkruar kurre qe jetoj atje.

Po mire me mire se sta shau njeri ingen ty, menjen ke plotesia e ke terheqja e ke. Shikoji njehere gjerat objeltivisht dhe kurseji ca shprehje se ke te besh me gra te martuara.

qe sdo ti takoj kurre ne jeten time prandaj mos me shiko si martese kercenues.

Eshte ceshtje respekti me teper sesa do i takosh apo jo. Nejse :slight_smile:

Ke te drejte, gabova si gjithmone, duke i objektifikuar femrat e sidomos grate e martuara, qe mu thafte ajo gjuhe.

1 Like

Falur qofsh, nuk prishemi per pese pare spec :slight_smile:

Thuhej e anasjella, qe Urani vjen nga Vrani, se kjo eshte e vertete qe Vrana Konti ishte bere Kont Urani.

Po diskutojne handikapatet mbi pellazgjishten. Kane per ta heq nga puna tjetrin nga moskuptimi qe i bejne teksteve qe lexojne. Heh ne ç’kohe jetojme. Dhe paguhen ne perendim keta gomere. Pranej ka vdek madheshtia sa u mbush oksidenti me kulufa qe vetem per nje tas supe jetojne.

jeni ne vehte more ju apo si . Majlinda Bregut nje here i erdh vera kah dera dhe nje pale kepuce te saj kane shifer 8.000 ojro ? si hudhen ato , E ju me flitni per konsum ? Ka degjuar kush per fjalen koleksionim ketej pari apo mendoni qe vetem ne wikipedia tek pikturat e gjene te shkruar …
p.s.
dhe me banalitete e pasket tepruar e hajt …

mbaje , e mbajshe per shendet , nuk kthehet dhurata , keq nuk te bie , ke mundesi konsumi pra …siq e thote tema

Une them se Majlinda Bregu sic dhe thua ti, kepucet € 8000.00 nuk i blen per ti hedhur por i miremban (shpresoj mbase dhe i llustron :crazy_face: ). Keto lloj konsumatoresh dhe te tjere Njerez mbase me konservatore ne konsum, mund te perbejne klientelen e llustraxhiut tone.
Ato qe flak (pra konsumon me pak perdorim ) jane te tjera, mbase te prodhimeve masive.
Punen e banaliteteve s’te mora vesh por it’s ok.

eh pra , Shqiperia dhe ka nje Majlind , po Londra ?
Mjafton qe arsyetuam punen e protagonistit te temes . .
p.s.
jo gjithmone nenkupton qe i drejtohet te apostofuarit , ishte allgemein.

nuk rref çekani te kush ka me shume kepuce per te llustruar, por pse te llustrosh kepucet e anglezve eshte Krenari Kombetare ?

di te na e shpjegoç Ti ?

nje artikulli te thjeshte dhe nuk i kapni dot thelbin, jo me diçkaje me te thelle. dhe hiqeni si intelektuale ketu, ju plenat e Kombit. perktheni, shkruni mbi Skenderbeun, komentoni filma, pa kuptuar ASGJE . qe ne titull tjetri se kupton fjalen I PAFANI, dhe pa piken e turpit vazhdon dhe poston trillogjine e vet. po lexohen more paçavure te tilla nga nje njeri me mend. apo kujtoni se duke ja u dedikuar idioteve te seres tuaj, do te fitoni diçka ?

Po s’nderhyre icik ti mooo… :slightly_smiling_face: e di qe me ke fiksim, por edhe une per ato qe thashe nuk ia futa kot dhe i kisha pa te keq. Une kerkoj ndjese kur e shoh se kam shqetesuar dike, ti si volpino qe je prape s’do rrish pa thene dicka.