Ju të persekutuar, ju… puthadorë të persekutorëve?!


#61

ju të bëni tju shash me zor o loqe! komunisti-thotë! 20 vjeçar në 91-n ,pjesmarrës në rrëzimin e bustit të enverit,dhe del një tip fahri balliu,,e të flet për internacionalizëm! vk,prandaj nuk bëheni njerëz ju loqet e salës! të vetmit që ju përkrahin janë këta ‘‘patriotet’’ e boro-ramizit dhe ‘‘komit:joy:’’ serbo-kosovar… rastësisht thua?


#62

burishen duhet ta urresh se eshte kriminel, me toka te babes ne durres e sarande


#63

ju të bëni tju shash me zor o loqe! komunisti-thotë! 20 vjeçar në 91-n ,pjesmarrës në rrëzimin e bustit të enverit,dhe del një tip fahri balliu,e të flet për internacionalizëm! vk,prandaj nuk bëheni njerëz ju loqet e salës! të vetmit që ju përkrahin janë këta ‘‘patriotet’’ e boro-ramizit dhe ‘‘komit:joy:’’ serbo-kosovar… rastësisht thua?

Hej mik, nuk dua te bej konkurence me ty me fyerje, sepse nga i njejti fshat jemi dhe mund te dale me i forte, por nese u fyeve qe te thashe komunist, mos u fyej se komunismi eshte dicka sublime. Po ti je palaco, qe i cileson kosovaret si serbe. Kosovaret i bejne nder kombit shqiptar, ata sakrifikuan mireqenien dhe deri jetet e tyre, per identitetin shqiptar.


#64

burishen duhet ta urresh se eshte kriminel, me toka te babes ne durres e sarande

Nuk e dime ate varik, nuk mund te ndertojme gjithe mendimin tone per te, vetem prej thashethemeve, aq me teper qe ai eshte njeri shume i sulmuar ne menyre te paprincipte. Jo me pak thuhet dhe per Edi Ramen, por ne nuk e gjykojme ate per ato qe thuhen, por per (mos)rezultatet e qeverisjes se tij.


#65

jo dhe aq nga fjala komunist,po nga lehtësia me të cilën kur nuk keni argumente,i drejtoheni tjetrit-komunist. mbasa nuk duhet kaluar kufiri,po është bërë komunisti sot,si ballisti njëherë e një kohë. por gjithsesi mendoj se militanti partiak është qënia njerëzore me më pak dinjitet.


#66

jo dhe aq nga fjala komunist,po nga lehtësia me të cilën kur nuk keni argumente,i drejtoheni tjetrit-komunist. mbasa nuk duhet kaluar kufiri,po është bërë komunisti sot,si ballisti njëherë e një kohë. por gjithsesi mendoj se militanti partiak është qënia njerëzore me më pak dinjitet.

Po pse argument ishte ai yti, qe na cileson ne “mbeshtetesit e Sales” pa identitet kombetar dhe vazhdon te fyesh duke na cilesuar pa dinjitet?


#67

Ideali i tyre, i gjykuar me parametra dyfeloresh politike (do thoshte tori), nuk ka ekzistuar qekur filloi pluralizmi. Po te nderronin çadra te perndjekurit, me siguri edhe idealin do ta ruanin, edhe inspirim do te ngjallnin. PS do te mblidhte nen vete mbeshtetes nga dy kampet, komuniste dhe te perndjekur bashke. Eshte gati cute kur e mendon.

Jo aq cute ky shkrimi i turpshem, apo shfrytezimi politik qe i behet te perndjekurve. Ne fund te listes te gjerave cute eshte fakti qe kjo kategori eshte trajtuar si kafshe, dhe jo te llojit cute.


#68

e dime, e dime, shume nga ne kane njohur njerez qe i kane dhene leke te birit per te bere buzines, a blere toka ne bregdet

per te miren e pd e shqiperise, burisha duhet var per koqesh ne litar


#69

Po, ju keni njohur ca, qe i kane dhere para atij…per te bere biznes. Shume krime te renda na paskeni qene deshmimtare nepermjet…ca te tjereve…per ate.Varini dhe prijini, ashtu sic bete me kundershtaret pas lufte.


#70

qe do trajtuar vendece berisha s’ka medyshje njeri sot per sot (pervec ty kapos e lul bashes). Problemi jane niperit e mbesat qe te borgjezuar me pasurite qe vodhi gjyshi bajraktar, neser pasneser do thone u persekutua nje liberal :slight_smile:


#71

Po ta kemi ne dore e bejme, e si dhimben askujt, por eshte koha e derrave


#72

Beje, por nuk do qetesohet shpirti jot, sepse lufta eshte brenda teje.


#73

Per te miren e brezave qe vij, do pranoja ferrin. Te vrasesh nje derr ste vret ndergjegja, biles gjen paqen