Kapitullon qeveria ‘Rama 2’

Me aminin e vuçiqit i ka marre, o majmun.
Te vijes se ojqve te unmikut e sorrosit i ke te dy. Te atille qe eksitohen per te marre nje ftese per seminar ne beograd.
Se s’po ka shqiperia njerez me te shkolluar e me te afte.

Uee car kllufi… Ai palla gjate ose i ve kto per simbol, ose i ve qe ti kete kuklla per ngritje dore, ose te dyja bashke.

1 Like

Se si do jene me pas,ngelet per tu pare boro-majmuni! Rendesi ka simbolika. Nje shtet-nje komb. Kaq gje mbase e kupton edhe ti boro☺nuk eshte se ska te tjere,po simbolizon fillimin e shqiperise natyrale. Dhe shqiperine e madhe e ka armmik sorrosi. Dhe zuri vendin e ditmir sorrosisit. Qe talli menderen niko koçia I grekut! Dakort druzhe!!!

Po po, kot s’i ka ra lapsi me marr titullin e lapsit. Me mu s’ke pse, po ngazllimi te ka shprthy tastirash. T’u qit xixa qeke.

Simbolika hahet me shellire dhe qepe?

Kur u vra Major Llesh Topollaj, kushurini i Lindita Nikolles, ne ven te Mretit Zog, poplli pat qit vargjet:
Te na rroje sa malet mreti
Se majora ka sa deti.
Bravo Edvin Kristaqi!

1 Like

gjëmb,po lerja albës dhe boro-ramizit këto komente! po të kish vënë ndonje nga lobi ‘‘skënderbeu serb:smiley:’’ do hanim bukë lepurushi me djath arushi! ky eshtë veprimi më i zgjuar politik i tij! me këtë ka pëlr të fituar zgjedhjet përsëri. në min. e jashtme, gjithë këto vite kanë qenë bythpampuksa,tip alba:grin: me këte ,rama jep sinjalin se zhvillimi ekononik shkon paralel me shqipërinë natyrale, se shqiptarët nuk janë më zezakët e ballkanit dhe i kanë hyrë procesit evropianizues të kombëtarizmit. nga ana tjetër ,kur shikon një opozitë në kufijte e antishqiptarizmit, me dulen e bularatit, me ca fahrinj e strazimirë ,të duken florinj këta çerrat e ramës! me ardhjen në pushtet edhe të vv-së në dardani, flamuri kuq e zi i shqiptarëve del mbi mbeturinat turko-serbe-greke që kemi nëpër këmbë! nuk e besoja që rama,një ish lubonjist, të merrte një kthesë të tillë! ndoshta e kuptoi qe të jesh evropian ,duhet të jesh një herë shqiptar

Xixat je tu i pa se je t’u dasht me i pa. Mbase mund te ngazellehesha ne rast te nje ndryshimi te mundshem te menyres se si i perqasen qeverite e ca do lloj partie politike mbi ate se ca eshte publike, ca eshte e drejte dhe kuptimplote dhe e ndershme per qytetaret, jo me manovrat publicitare te radhes. Deri atehere, xixat i bie t’i shohesh vete.

1 Like

ore vuri nja dy ministra kodovare ai cope le te behet nashi e hallall I paste miliardat $$ qe ka cuar per lesh .ve bast se indianet e amazones qe sapo u zbuluan kane me shume sens se keto veglat e fandaksura pellazge shohin enderra me sy hapet .

po ti çke moj qyqe që ,merakosesh? lëri pellazgët në punët e tyre! ty stë lidh gjë me ta ! mbaruan problemet e zezakëve,dëshmimtarëve të jehovait,indianëve,sirianëve që merresh me shqipot ti!! njerëz prapa botës,atq! konsumohesh kot, alamet figure:smiling_face_with_three_hearts:, sta dinë as për nder!

Te pakten do kemi kryeministrin me te gjate dhe zv.kryeministrin me te shkurter ne Evrope, por mbase dhe ne bote. Une e shoh si njefare progresi edhe kete.

2 Likes

Kjo e sotmja ishte (pak a shume) Qeveria qe Rama ka dashur të kete fill pas zgjedhjeve të qershorit të 2017. Çeshtje koniukturash dhe nuk e beri. “Shuplaka” e studenteve ishte preteksti i arte. E beri sot.
Prova e kesaj qe them eshte fakti qe 3 Ministrite regaliene nuk kane ndryshuar

Gjithmone kemi qene te paret ne dicka ose nje tjeter.

A mjafton si prove gjithashtu qe ministria regaliene e policise ka ndryshuar nja tri here? Heren e fundit para nje muaji.

E ke gabim. Ministri më jetegjate i Brendshem i shqiperise post 90 ka qene nje anetar i kabinetit Rama: Saimir Tahiri, 4.5 vjet minister i Brendshem (për më shume, lexo ketu, sepse flete pikerisht për të)

Ministria e policise e qeverise rama nuk ka ndryshuar?!
Cila ministri e qeverisjes rama ka ndryshuar me shume se e policise?

OSE nese e do më shkoqur:
E shikon kete gruan në foto?

Eshte në kete post qe prej 2017. Emrat e rinj qe ti pe sot, janë ‘homologet’ e saj të cilet Rama, në pamundesi për të mos i vene ministra që në 2017 (Rama eshte pervec se kryeminister, dhe kryetar i nje partie politike, dhe nje parti politike eshte nje organizem kompleks si cdo qenie e gjalle), i vuri zevendesministra (ose ne poste të tjera qe varej po ashtu nga Qeveria). Sot i erdhi shansi i arte (preteksti i protestave të studenteve*) dhe realizoi ate qe kish në mend prej nje viti (në fakt, ai kete e ka patur në mend qe në 2013 por asokohe, jo vetem qe po ashtu perfaqesonte nje parti, por edhe nuk qeveriste i vetem).

  • them pretekst, sepse siç ve re me të drejte sot profesor Alfred Krasniqi “Fati i madh i mazhorancës është dobësia e opozitës dhe pafuqia e saj për tu reformuar. Në rrethana të tjera, me një opozitë cilësore e konkurruese, asnjë mazhorancë e tillë nuk do të mbijetonte”.

Prap gabim. PD ne qeveri : 2005-2013 : 5 ministra te brendshem
PS në qeveri : 2013-2021 : 3 ministra

Edi Rama sot (dmth sot) ka ndryshuar 7 ministra.
Ti the “ministrite regaliene nuk kane ndryshuar”.
Gjate qeverisjes rama, gjate qeverisjes rama, kush ministri ka ndryshuar me shume sesa ministria regaliene e policise? Ndryshimin e fundit para me pak se nje muaji.

Bo boooo, edhe nje here : opozita e sotme kur ka qene ne pushtet ka ndrrruar 5 here ministrin e brendshem në 8 vjet. Pozita e sotme vetem 3.

Ti thua qe, gjithsesi, asnje ministri nuk eshte nderruar nga socialistet sa ajo e Brendshmja. Prap nder u ben me kete pohim, sepse i bie qe ministrite e tjera po ashtu jane nderruar sh pak (gje qe rikonfirmon ate qe te shpjegova me lart : kompozimi i sotem qeveritar eshte, finally, ai qe do te kish dashur Rama QE NË FILLIM te qeverisjes se tij: nje qeveri me pothuaj vetem Etilda Gjonaj). Pas 6 vjetesh qeverisje ja doli.

Rendez-vous në 2021