Kapitullon qeveria ‘Rama 2’


#161

Arkivi i vjeter nuk ekziston me. Po c’rendesi ka aman, te vjetrit ketu kane ende kujtese. Po sic e the dhe ti, dhe Churchill nderroi parti, e terci e verci. Edhe Jimmy me siguri po te mos kishte marre ate punen e mire (si korenti) nuk do i bente Dumpit, sic thote alba, pompino.


#162

Dashnia eshte e verber mer shok. Sikur UDB-ashi mos te ish tipi reklusiv qe rreh gruan dhe tu hapte zemren zemrave qe rrahin per te, kishe per te pa shume me shume se haremin metaforik qe sheh sot.


#163

Dashnia per UDB-ashin t’ia kete verbuar syte Karentit thua? Prandaj sikur nuk e ka mire me femrat Karenti.


#164

Po flet per Edi Ramen?
Se ai i rrihte grate neper lokale ose i conte ne cmendine.


#165

Mir ka bo, sepse grate jane te poshtra, te marrin paret po t’kesh pare ne banke, divorciohen e te marrin gjysmen e pasurise me gjyq.


#166

Sidomos kur kthehen ne lezbike.


#167

Nuk ka si te kthehen ne lesbike, perderisa te gjitha grate jane lesbike, ndersa te gjitha burrat jane pederaste. Nuk ka pike takimi midis tyre, e vetmja pike takimi jane paret. Mbasi maro pune, tun paret.

Po njesoj nuk ka pike takimi midis te majtes dhe te djathtes ne politike, e vetmja pike takimi midis tyre jane paret ne banke. Jepe voten aty ku ke investuar parate.


#168

Karenti e pranon qe ai me te cilin ka rene ne dashuri eshte UDB-ash, po nuk I rreh grate. Shume shume u thote lavire.


#169