Kapitullon qeveria ‘Rama 2’


#141

PDhi parti e llumit ka qene gjithmone.


#142

Ndersa PS parti e krimineleve te popullit shqiptar.
Kane 75 vjet qe po ja q… nenen ketij populli dhe budallenjte si puna jote akoma e falenderoni.
Nje njeri te sakte,si Niko Peleshi, qe kishte kabineti Rama dhe qe nuk vjen nga nje familje kriminelesh,psikopati juaj e hoqi pa asnje motivacion.
Sikterr kerma!


#143

Te ish llum do kish dhe shtog, or shok. Shume shume nen llum eshte.


#144

po te shohesh videot del se paska mjaft me mire se Bushati.
Bushati shume mire ne sferen politiko-sociale te shtetit te Shiperise. Por dihet sa e ndotur eshte kjo sfere ne Shqiperi, Dmth ky eshte standarti relativisht te cilit e vleresojme Bushatin si shume te mire.


#145

FB_IMG_1546183314113


#146

Dmth 2-3 video mjaftojne jo vetem per te prezantuar aftesite e nje 26 vjecari qe katapultohet ne krye te diplomacise por edhe per te zhvlersuar punen e kryediplomatit te tashem…
Me sa vura re une ky djale shndrin ne mbrojtjen e Rames, sidomos per heshtjen gjate peopozimeve te ricoptimit te Kosoves. Bushati nga ana tjeter u shpreh qarte per mos coptimin e Kosoves.


#147

Me nxore mallin e Spiropalit. Se di a ka pas me kohe te shkoje ne Bulqize e te bej poza me rroba te thjeshta, mbeshtetur ne porta hekri te ndryshkura fushash grumbullimi.
Atehere Zamiri kish konsoliduar gati gjith biznesin, e sot serish po Zamiri kontrollon akoma me shume asete se me pare. Ku me hir e ku me pahir, gjithmone i mbeshtetur ne heshtje nga aksioneret politikane te te treja partive kryesore. Heren e fundit qe me ra rruga andej vocrraket me nenat e motrat e tyre akoma mblidhnin krom galerive te braktisura e fushave te grumbullimit te kohes se komunizmit.
Zonja ne fjale shkoi e votoi 8%-cin, se Zamiri i Bulqizes vertet ka nevoje per ndihme.


#148

Nese e ka emeruar kumandari ne ate post kaq mjafton se di se c’ben .levizjet e fundit jane brilante te marra nga ramiz Alia playbook I cili shkarkoi birone kur u bene protestat e studenteve ne 1990 .qeveria e tij ishte nje pampor ne mbytje kjo e sotmja eshte nje ballone e cila sapo ka nisur te fluturoje se ciles i duhet dhene edhe 50-60 vjet kohe gjate se ciles poplli do te ngrihet ne nivelin e mencurise dhe largpamesise se palloshit I cili duhet thene se eshte I parakohshem per popllin shqiptar I cili hala eshte I pandergjegjshem per madheshtine e udheheqesit qe ka ne krie.:blush:


#149

Mor po ky mund vertet ta meritoje, ashtu si Bushati mbase meriton (kerkon?) largimin. Por disi cudi kjo rrokade ne kohen qe Bushati eshte akoma mes negocimesh dhe Kosova eshte ne nje udhekryq te rrezikshem. Te shohim…


#150

nuk kapitulloi akoma ky rama? kur do bëhet djali i fahri balliut ministër i jashtëm mor aman:smiley: se di edhe anglisht ai! alba në bythë:tired_face: popull i pagdhëndur,nuk vlerëson lul hollandezin! kur të e marrë hollanda atëherë do ta qajmë!


#151

Zamirit ajo ja mblodhi mire kur ishte drejtoreshe e doganave! Nuk kishte guxim me ai te dilte as tek porta e njeres prej vilave te tij.

Dhe aksidentet me pasoje vdekje minatores, sigurisht, kane vazhduar.


#152

#153

Do vendoset si tu vije per mbare amerikaneve dhe europianeve.putini eshte nje bekim per shqipot e rrnofte sa malet se prej frikes se tij rritet rendesia gjeopolitike e shqiperise .po Te benet rusia demokratike amerikanet mbledhin leckat e na lene vetem si ne vitet 90 .


#154

Holy fucking shit. Nuk iu vje turp e dalin mes njerzve mbasi botojne keto jashteqitje. Ji me ke ane te duash, i majte a i djathte, eshte e drejta jote ( megjithse une menoj se shqiptaret me Dumpin jane 99% per aresye te dobta ). Por keta qe shkrujn keto bajga duhen waterboard me shurren e vet. Se pse mu kujto kjo zonja sa e lexova


#155

Karento, po nderrove pune prape, per ke do votosh? Pse nuk futesh edhe ti ne radhet e te basastundurve a derebardhe, te rrezojme qelbesiren Rame ne Shqiperi dhe qelbesiren Trap ne Amerike.


#156

Ja dhe ky si Karenti.


#157

Turp? :joy: Mire Jimmy qe si upper tax bracket earner qe eshte (por pak emigrant me aksent te forte), po ai tjetri qe ne Amerike konservativ me Dumpin kurse ne shqiperi me LSI?


#158

Une nuk jam as me cunin e Balliut as me cunin e Kristaqit sic je ti.

Une jam me studentet qe do te zhdukin njehere e mire klasen kriminale shqiptare qe po i se fytin Shqiperise qe nga 1944.
Uroj te mos genjehen nga kjo klase politike e korruptuar dhe nga “ofertat” e tyre.

Ti vazhdo te besh tifo per cunin e Kristaqit qe ka miliona euro te vjedhura nga paret e shqiptareve.
Cuni I Balliut me cunin e Kristqit nga nje corbe vijne dhe korbi korbit nuk ja nxjerr syte.
Mos kij merak se diten bejne sikur zihen dhe naten ndajne paret,por qorra partizane si ty nuk ka si ti shohe.


#159

Ta dije si se me ke je, do ishte mire. Ti je ne varesi te punes, po nderrove pune, e ndryshon ate me ke je. Vetem dashuria per dike nuk te ndryshon kurre ty, pavaresisht nga ndryshimi i punes. Prandaj te them futu me te barastundurit, se edhe atyre nuk u ndryshon dashuria per te, si antikomuniste te oreve te para qe jane, si edhe ti.


#160

Ai i pari e kishte nji fare burrnie por ky tjetri eshte ( kemi pas nji shprehje ne TR qe nuk e di ekzisto mo apo jo : Laskar njeri). Shif se une s’kam kohe, gjeja icik ato replikat qe i puthte bythen komandant Edit e s’lete njeri me ia shajt. Fuste grun e motren shume here me profilin e vet pa pike turpi. Plehrat.