Kjo Neda eshte gallate fare!

po te shtosh edhe problemin emigrimit te shqiptareve , qe eshte rritur frikshem vitet e fundit, dhe emigrantet jane kryesisht te rinj ne moshe, nuk jemi aspak ne rruge te mire…

Ne kohe te enverit funksionin mekanizma qe propagandonin ne popull se sjellja kriminale ishte gje e turpshme.ndersa denimet ishin te ashpra turpi ndaj opinionit ishte nje frenues I madh I sjelljes antisociale .sot ka plas cipa shihe qe ne parlament qe presupozohet te jete elita e kombit e pasqyre sjellje per te tjeret si rrihen e shahen pa pike turpi.c’pret nga 22 vjecaret te cilet si modele kane vetem tipat macho qe rrihen me miletin e jo njerezit e urte qe I binden ligjit e shiqojne punen e tyre .

Eshte shakaxheshe, me zanat sekretare ne filma tip Stalker me familje te lebetitura qe udhetojne me biçiklete pa shale.

Ndersa familja orientohet nga qeveria, psh qeverite moderne lejone prostitucionin (dhe drogen si ne Hollande), perkujdesen per hapjen e shtepive publike, vendosin ore mesimi seksi me kuklla plastike qe ne klasen fillore, etj, ne menyre qe popullsia te çlirohet nga injoranca e Inkuizicionit obskurantist deri ne lebetitje nga lumturia.

1 Like

Zoteri mos hap panik! Po ikin vetem ca ordinere me nje pajton qe po kalonte aty prane fare rastesisht!

1 Like

E gjete Marlonin tat ti qe u Lebetite nga Lumturia???

Ky me ngjan se ka qene Goni te filmi “Shoke te nje skuadre”.

he bravo, kjo eshte familje e lebetitur nga lumturija qe i ka hy ngambrapa tubi i biçikletes me vendim nga Brukseli.

Harrova si shkak edhe vapen e madhe prej 42 gradesh!

U sa gjynaf ,djali i Pavllos …njeri i mire …ka pas punuar edhe tek palestra(nder te parat qe u hap ) perballe ish ambasades kroate …

1 Like

E hapa prapë llogarinë vetëm për të komentuar tek ky artikull. Ishin 10, e vranë për 1 bateri celulari. Kundër meje në vit të parë universitet, plot me ëndërra, ishin 20; skënderbegas, vlonjatë, burrelas, librazhdiotë. Ç’t’u bëja unë atyre? Të shkoja për lesh si ky djali. Meqë ra fjala, duhet ta bëj dhe 1 koment që s’d’i pëlqejë njeriu. Marvi Mihali është kaurr, vrasësit, të gjithë, janë myslimanë. Dhe horrat që më keqtrajtuan mua më 1990 të gjithë myslimanë ishin.

Dhe 1 histori tjetër. Ishte njëfarë Hajredin Pira nga Dibra, një spurdhiak, i djegur, mafishte, derdimen, kaqol, teveqel. 3 vjetët e para i flisja për sevap. Burrë s’është por hajde mo, i bëjmë 1 ulje çmimi. Në vitin e 4t zdrypi naj kushnaj sampist or taj, dhe u bë i tmerrshëm Hajredini. Më çante dërrasën kështu, për pordhë, mafioz Hajredini. Ç’t’i bëja unë atij? Ta bëja njëherë moot dhe pastaj të lija shkollën për 1 mafishte malok teveqel. Se pak rrëmujë e kisha jetën tanimë.

Ja, këto kujtime kam nga Arnautistani unë.

ENE ca i bi kjo…ne dum detaje i dashur…Perdhunimi kur Ndodhi???

1 Like

Po, po, tall leshtë me mundimet e mia. Nuk sqaroj njeri, shfryj vuajtjet e mia. Tani jam amerikan dhe i kam bërë naftën Shqipërisë.

Goni,sr s’po me bi ne menje ishte ai nxensi mire,apo futbollsti i mire…u… futbollisti ishte Rudini.

Rudini ishte nxenesi qe donte te behej futbollist. Goni ishte futbollisti, shoku i tij qe i thoshte c’te duhet shkolla.

Po,futbollisti i tirones. Po ne ekip te klases ishte edhe nje nxenes i dhjetes,shok i Rudinit,Sokol me doket e kishte. Rudini ishte futbollisti me i mire po i duhej te kapte mesataren. :grinning:Xhelal Tafai traineri.:slight_smile:

po mire o prof Ilia, kam pershtypjen qe duhet te jesh mbi 40 vjec… duhet ti kishe (tej)kaluar brengat dhe traumat e adoleshences apo rinise se hershme , mor burre, se kane kaluar dekada tashme.

1 Like

film qe i kujtoj gjithnje kolonen zanore, teper catchy

skuadra e kish emrin pallati, i pionerit i suppose

Shoku ishte Arbri. Ishte dhe ky ish-bjondi, Gazmend Gjoka. Ajo mesuese Zana ishte si shpirt.

2 Likes