Kostot e fushatës: Si Shqiptaret nuk e kane ende edukaten t'i permbahen nje teme

Njerezit nuk gezojne per Edi Ramen, por per faktin qe me te s’do te kene Berishen qe t’u beje dem me idiotesine, egersine dhe pashtetesine e vet. Forca me madhore vota-terheqese e Edi Rames eshte qe ai nuk eshte Berisha.

nje pytje per sqarim mqs je nga Korca, a eshte e vertete per ket zonjen e para ne listen e deputeteve ;

Valentina Kolçe, ose Duka, sipas burrit.

Zonja në fjalë ka lindur në qytetin e Korçës në vitin 1959, në familjen e një ish-kryetari të Degës së Punëve të Brendshme, sipas publicistit Rudolf Marku(edhe dy herë deputet i PD-së në atë kohë) :rage:

Jo me lufte klasash Kaposh sepse do shqyeni njeri tjetrin si oktapodhet ne nje Shqup te mbushur me Sigurimsa e ish-komunista. Mendoni se kush do ja lypi me bukur nipit te Manushit qe udheheq LSI, me 26 Qershor. Qeshtjen e anti-kominizmes e varrosi perjetesisht shurrmatesi i Hysniut. :fist:

Xhizus ça bohet kshu?
E paskan heq dhe nji tjeter se ngaterroi bolerone me borderone :slight_smile:
http://www.m.lapsi.al/lajme/2017/06/02/mori-pjes-n-fushat-shkarkohet-drejtoresha-e-em-ruar-nga-ps#.WTG_lvJFw0M
Ka lezet. Te pastrohet proçesi zgjedhor qi robt te votojne si njerez.
Brravo z.Basha. Transformimi duhet te filloje dikur.
Rrofte Shqiperija e lire dhe populli i saja :v:

Ajo dihet Kapo ps-lsi Jane ekipi shpresa i ppsh.lsi ish aleatja juaj eshte krahi enverist i ps .:smile:

Valentina eshte ish-komuniste e PeDit dhe jo e LSI apo e PS. Plakun e ka pasur Shef Sigurimi por burrin Feritin e ka pas themelues te deges se Partise Demokratike ne institucione shkencore ne Tirane. Ne dite te Zeze kur PeDi thyente qafen ne 97 fshihej nen sqetullen e Milos Pasquale e partise se tij e jo PeSit apo LesheLis.

Shqupi eshte pjelle e Xhelilit e Pirro Kondit ndryshe nga Pesi qe eshte pjelle e Tos Nanos apo lesheLis pjelle e Ciftit Monique Like.

Prandaj e keshilloj Kaposhin te varrose qeshtjen anti-komuniste si Indiani Tomahokun thelle nen dhe…:pray:

shife ne dore te kujt ka qene ai ven

Spurdhjaket e krimineleve te komunizmes jane ps-lsi. kishim ketu nje tip qe me pozite ne hyqymet .nipi I ilmi telegrafit nje nga kriminelet me damke te komunizmes .ky tipi qe thua jo qe falje ss’kerkonte por zgerdhihej sa here permendeshin vuajtet e te persekuatuarve e theshte “mire ua kemi bere”.sa per krahasim shume nga pasardhesit e nazisteve jo vetem qe kerkuan falje per krimet e parardhesve te tyre por as bene femije per t’iu shuar emir nga turpi I madh per te ligat e familjareve te tyre kriminela.

Ishin Gjermane ata e jo Shqiptare…krahasim i gabuar. Po kur kerkon falje ndonjehere Shqiptari per krimet qe ka kry BABA??? Eshte shoqeri Patriarkale dhe si majtas ashtu djathtas ne hale shkojne mbas Babes.

Hajde miss zgjuarsia Lulushi paska vene kanditat per deputet ne Gerdec massive killer Fatkeq Mediun. :sob: :sob: Ky eshte arkitekti republikes se re.

Mirdita juve.

http://www.m.lapsi.al/lajme/2017/06/03/po-p-rpiqet-rama-t-largoj-v-mendjen-nga-premtimet-e-pambajtura

Darka e gabuar…

Gjatë kohës së diskutimeve për paketën McAllister, një takim i fundit u zhvillua në shtëpinë Fahriut. Të ftuar ishin miku i tij i ngushtë Ilir Meta dhe partneri i tij elektoral Lulzim Basha. Aksh zëra thonë se Ilir Meta i propozoi Bashës që të merrte Presidentin dhe disa drejtori si pjesë e marrëveshjes për zgjidhjen e krizës, por përgjigja e Bashës që parimore: “Nuk e dua Presidentin se dua të bëhem Kryeministër”. Ilir Meta u mundua për herë të fundit ti jepte dorën e ndihmës Bashës për të mos humbur identitetin politik, por ai nuk e pranoi sepse Kryetari i PD-së kishte plane të medha pas 25 Qeshorit…

p.s…ai kishte vendosur tashme që të behej Zv.kryeminister i Edit ose Kryetar i Kuvendit të Ramës.
Komenti i Bledian Kokës

Kapo xhani
Pres me durim qe perendia te te ndritoje e te shohec se kllasa pulitike shqiptare jane te gjithe nje tufe kerricesh ne duart e te cileve nuk duhet lene vatani .nuk jam ne gjendje Te te thom se kush duhet te qeverise se po ta dija do isha atje e jo ketu me ty.deri nashi nga vitet e mia nen diellin e kesaj dynjaje kam harritur ne perfundimin gjenial se nje shqiperi nen hyqmin e shqiptareve eshte nje vend shume me I keq per te jetuar se nje shqiperi nen hyqmin e Te huajve.

Edhe Kreshnik Spahiu largohet nga Shqipëria

Destinacioni përfundimtar i Kreshnik Spahiut është Brukseli, Belgjikë ku Ish-kreu i AK do të punojë në zyrat e “Transparency International”, organizatë ndërkombëtare jo qeveritare.

Pasi nuk u përfshi në listat e PD-së, Spahiu deklaroi se ndihej i tradhtuar nga Lulzim Basha

Mirditani

“Mesazhi im është i thjeshtë: edhe 20 ditë na ndajnë nga një vendimmarrje historike për Shqipërinë që duam. Për të vendosur me votë se kë do merrni në punë, për të çelur negociatat me BE-në dhe për të ndëshkuar gjyqtarët e korruptuar, për të çuar më tej ekonominë, arsimin, infrastrukturën. Edhe 20 ditë për diçka themelore.

A do i hyjmë reformës së administratës së shtetit, që çdo zyrë ta kthejë në shërbimin tuaj, apo ata që punësojnë njerëz në këmbim të votave. Vetëm ju mund ta shpëtoni vendin nga të paudhët që drejtojnë ato zyra. Shumë ankohen se nuk zënë një vend pune me meritë, se në zyrat e shteti jashtë Tiranës sidomos ka nga ata që i fut partia në punë, në këmbim të besnikërisë ndaj partisë. Administrata është bërë një tepsi që ndahet sipas partive.
Nëse doni të bëjmë shtet, duhet t’i japim fund kësaj tepsie. Nëse duhet ta shërojmë kancerin e administratës duhet që me 25 qershor me votë ta përmbysim këtë sistem që ushqen partitë duke i marrë shpirtin qytetarëve,
tha z.Basha :v: :grin:

sa me pak shtet te kete aq me mire, thuj atij bashes. megjithese ai flet veç llafe se kur vjen ne pushtet e lejne popullin me lirshem nga socialistet. per kete me pelqejne verioret ne fakt.
shtet duhet sa me pak ne shqiperi, sa me pak. se shteti eshte i korruptuar par excellence, nga vete natyra e tij. ndertimet e reja shihni ne shqiperi sot dhe krahasojini ato me qytetet shqiptare te bera kur nuk kishte shtet shqiptar, dhe duket qarte se çfare po them.
pallate qe u pengojne diellin, lagjeve te tera me shtepi te ulta, pallate byth me bythe e pa rruge rrotull, etj.
shtet duhet sa me pak. zyrtaret duhet te punojne vullnetarisht e te mos jene rrogetare te tij. te gjithe pensionistet duhet te jene neper zyra, se dine te shkruajne me mire nga rinia qe i kane shkollat te gjitha me rryshfete. etj, etj.