Ksamili e gjen veten me shkelmin në fyt


#21

Po ti ku do shkosh qe pyet, se shikon qe ka plas mooti andej sheshit!!?


#22

Sa thashe une me eshte merzit Shqiperia per pushime u menderos deti.


#23

C’lidhje kane masakrat ndaj cameve ne 1944 me plasjen e mutit ne ksamil ne 2017?


#24

Gaia, po ku je moj vajze, me kish marre malli, me lejo te te puth nga larg ne faqe :grin:
shife kete faqen, Trivago.be qe ka ter hotelet ne bote;
https://www.trivago.be/?aDateRange[arr]=2017-08-20&aDateRange[dep]=2017-08-21&iPathId=443179&iGeoDistanceItem=2755932&aCategoryRange=0%2C1%2C2%2C3%2C4%2C5&aOverallLiking=1%2C2%2C3%2C4%2C5&sOrderBy=relevance%20desc&iRoomType=7&cpt=275593202&iViewType=0&bIsSeoPage=false&bIsSitemap=false&


#25

Per asnje nga qytetaret e ksamilit nuk eshte perctu ardhur keq se ofrojne vende te mjerueshme vetem e vetem te fitojne leke.
Ajo qe u shkaktua, ndodhi si pasoje dhe e shtetit po dhe e qytetareve qe vit per vit fitojne leke te thate fhe te vetmin investim qe bejne eshte ne shtepite e tyre.

Kushdo qe vjen ne ksamil vjen te shoh bukurite e natyres dhe jo plerat e ksamilit.


#26

Pjer, me shume pune, por per ty jam interesuar. Deri tani, mesa mora vesh nuk te eshte ofruar asnje post, fatkeqesisht, me listat e reja te posteve qeveritare.


#27

Eee, nuk eshte shume e rendesishme ajo, une vete e kam rregulluar veten time, kuptohet qe te isha atje me noi post/detyre, do ishte thjesht per te regulluar ate vend, per te bere diçka per Shqiperine, mirpo drejtuesit kryesore (vendim-marrsit) vendosin ne poste/detyre njerez qe duan te rregullojne veten e tyre ne radhe te pare, njerez te babezitur me i fjal. Tani ti e kupton se sa mund te rregullohet Shqiperia me njerez te tille.


#28

e dhimbshme por do duhen vite te harrohet nga turistet kjo katastrofe qe i bene natyres bashkija dhe rilindja komuniste


#29

Mohimi i masakres eshte komplot antishqiptar, ashtu si gjithe gjerat qe permenda. Pra, komplotet antishqiptare nga greket jane realitet.


#30

Ndonjehere gjerat jane me te vertete ashtu sic duken…


#31

Plasja e mutit ne ksamil qenka komplot antishqiptar nga greket qe kane dhjetera mijera km bregdet e u bene xheloz nga 100 km tonat e jo pasoje e paaftesise tuaj per tu vete qeverisur?


#32

c’lidhje kane greket e mijera kilometrave? Greket e 10 kilometrave larg jane problemi, te cileve u vijne pushuesit neper hotele, kalojne kufirin per nje vizite te shpejte ne Shqiperi dhe vitin tjeter kthejne ne shqiperi direkt ku gjejne te njejtin det, te njejtat gatime me 10 here cmime me te lira. Keta greke nuk hane buke nga mijera kilometrat e tjera te Greqise, por nga 10 kilometrat e veta.


#33

Shqipot deshmojne se kenaqen me shume ne greqi se ne shqiperi .ralf gjoni psh nepunes i larte i hyqymetit rrefente diferencen ne sherbim ne te dy vendet .kamarieri shqiptar iu kercenua tia hiqte me nje dru kokes kur iu ankua per banking e papastert .


#34

shqipot si ti e ralf gjoni ate avaz kane, per cik politike i shesin shkodren malit te zi, por e verteta eshte qe turistet gjejne te njejtat gatime, te njejtin det, me cmim 10 here me te lire. Cdo vit perqindja e rritjes se turisteve te huaj ne Shqiperi eshte me dy shifra. Te gjithe te huajt qe vizitojne ikin te kenaqur.


#35

Blendo kjo qe ndodhi ne Ksamil ( per faj te bashkise apo njerzve qe jetojne atje) eshte thjeshte nje simptome e papergjegjshmerise e te gjitheve. Nga i pari deri te i fundit. Ti mire ben qe revoltohesh me çfare ndodhi por njerzit duhet te shohin pertej Ksamilit Shqiperine qe eshte komplet e ndotur dhe e pakujdesur. Nuk mund te flas per qytetet e tjera me detaje por per Vloren kam. Gjithe gjiri i Vlores eshte kthyer ne nje grope septike ku qyteti, pallatet, lokalet i derdhin ujrat e bardha dhe te zeza ne det. Vjet pata mundesine te vizitoja disa plazhe "private " nga kalaja deri ne Orikum. Hotele dhe lokale te ndertuara ose ne breg te detit ose disa metra larg i dirdhnin ujrat e zeza ne det. Po ta shikoje detin ne mengjes kur ishte i qete, fare mire pikasje nje cipe mbi uje. Dhe kjo jo vetem ne nje vend. Por kudo ku kishte afer ndertime. Une kur shikoj gjithe kete reklame qe i behet plazheve shqiptare kam nje hezitim (po nuk u nderhy urgjent) se mund te kthehet ne nje bumerang qe do te doje dekada per tu rregulluar imazhi i nje vendi te virgjer. Qeveria mund te kete shume prioritete por nje vend si Shqiperia me gjysmen e banoreve te saj jashte, me 300 km plazh dhe nje ore larg me avion nga cdo kryeqytet evropian duhet te investohet e tera ne funksion te turizmit. Eshte potenciali me i mire dhe me pak i kushtueshem per qeverine por qe sjelle te ardhura me shume se cdo aktivitet tjeter ekonomik.


#36

Detyrimi i emigranteve shqiptare per te nderruar emrin dhe fene eshte fakt, jo komplot’’

kjo nuk është e vërtetë! 80 % të fajit e kanë vetë shqiptarët !mungesa e frymës kombëtare,që propagandohet si si integrim në shqipëri,i bën shqiptarët ronaldo ne shqipëri,jorgo në greqi dhe faboi në itali! ka plot që nuk i ndërrojnë emrat dhe janë më të respektuar nga grekët sesa kategoria jote dhe e albës!


#37

Cito te pakten autorin Vlonjato, VQ.


#38

Djema nga hetimet qe bera sot, doli se fituesi i tenderit per disiplinimin e mutrave ne Ksamil, kolektorit, ku ka investuar jo te ter shumen e akorduar por nje pjese te vogel, sot (ka ca dite) qe ndodhet me pushime ne Dubai. Keshtu eshte kur punon shkel e shko dhe abuzon, vjedh.


#39

edhe njerezit jane te perkedhelur pjer se duan medoemos te perdorin banjot per nevojat e tyre.po te dhjesin ferrave apo ne bythe te ullinjve e lemonave si qemoti edhe kanalizimet nuk bllokohen por edhe agro turizmi me prodhimet bio zhvillohet.


#40

me keto prishjet e ndertimeve ne dhermi more shokeni e shoqeni .anuk do te ishte me mire ti prishnin andej nga vjeshta e dimri e jo ne kulmin e sezinit turistik?