Ksamili e gjen veten me shkelmin në fyt


#41

pse kane filluar prishjet prap alba, a ke noi link


#42

e kishin gazetat para disa ditesh .ligji eshte ligj por te futesh fadromat ne kulmin e sezonit sikur nuk duket teper turistike me duket mua .


#43

Keshtu me duket dhe mua, nje budedallik me brire, nuk mund te prisnin sa te iknin turistet.


#44

With a coastline of 13,676 km Greece(10 million population) is the best a major tourist destination and attraction in Europe with 30 million visitors in 2016.

No comment


#45

E shate Shqiperine me din e imam ene per sot?
Kur Shqiperia kapi nivelin e 1 milione turisteve para 10 vjetesh askush nuk e besonte…tani qe Shqiperia kap 4-4.5 milione turiste ne vite e besojme por nuk e aprovojme se dum te konkurojme me Greqine qe kap edhe 35 milione turiste ne vite. Per tju afru Greqise numerikisht e jo cilesisht duhet te terhiqen 10-12 milione turiste ne vite qe eshte pothuajse e pamundur.
Sa per Ksamilin ka edhe shpjegime te tjera ALTERNATIVE se veq ajo e TIMONIT


#46

Vlere e shtuar e mendjes se ndrituar shqiptare je .nga nje ane akuzon te tjeret per sharjen e vatanit nga ana tjerer poston Bazen qe deklaron:

"… Ksamili nuk shpjegohet më si perlë turistike, por si dhimbje që buron nga brenda, kur shikon se sa pak e meritojmë atë. Ksamili është kthyer nga një qytezë vullnetarësh, në një varrezë vullnetare. Ai është bërë i lodhshëm për të gjithë dhe për ata që e kanë zaptuar e shëmtuar, edhe për ata që kanë vjedhur tokat dhe për ish pronarët që janë mashtruar dhe kanë mashtruar dhe për turistët. Është si diçka që zoti na ka parë që i kemi rënë më qafë dhe nuk na lë ta gëzojmë.


#47

Vlere e munguar ndoshta…Baze eshte nostalgjik per Ksamilin e 1990 e jo anti-shqiptare e thekur si zotrote qe nga sabahu me aksham vetem ul poshte Shqiptaret. Baze, miku i familjes se Kumandarit …i ve gishtin plages se ndertimeve informale dhe zaptimit te tokave si edhe ndertime pa masa sigurie a ligjshmeri.
Bash vet kum permend ndertimet e hoteleve pa hesap me gropa septike para se te kishte kanalizime, nje rrezik tjater ekologjik per tu perballuar, qe Baze si inxhinier mund te na iluminonte ma shume.
Kush mer flamurin e anti-Shqiptarizmes nuku ka pse ti vije turp nese nuk eshte Shqiptar. Ti Shqiptare je ? Nese je Grecke vazhdo ne rrugen tende te vyer, nese je shqiptare je Mongoloide e pashprese perderisa motivi i jetes tende eshte ShqiptarTallja.


#48

Baze pretty much pohon se shqipot nuk dine te qeverisen derisa ate perle Te natures e menderosen .ah po vjedhja fallsifikimi i tapive korrupsioni I hipotekave gjykatave poi I’ve ndertimore etj jane konspiracion ruso serbo grek ndaj shqiperise jo pasoje e koketrasheve shqiptare .


#49

Po lene mer ti qe perserit si Papagallos paaftesine e Shqipove per tu qeverisur e ste ben pershtypje…po fare… nderhyrja ne pronesi nga zenDeledashi i Salukut ne ato zona…qe ta ri-thekson Bazja.
E shef ti aty ku jeton po ste punoji pulicia e ushtria se sa vlen paprekshmeria e prones tate. Ne Shqiperi pati boshellek juridik plus populizem anarshist qe u pushtu e u ndertua pa pasur mundesi shteti te rrezistoje. Pse nuk ndertonin Shqiptaret ne kohe te Dulles po shkuan ne ekstrem ne Anarki? Jo se jane gjenetikisht te pa-afte si thua ti por si Greku ashtue edhe Turku e Serbi e Amerikoni po deshe ku gjejne shesh bojne pershesh. Nuk hyn koketrashesia e Shqiptarit apo shtet formimi se ne fund te fundit Gjermania ka qene nga me problematiket per shtet formim por kombi Gjerman nuk eshte koketrashe.


#50

@TironciLebetit argument 5 :star:


#51

A nuk jane keto simptoma te mungeses se aftesise vet qeverisese?


#52

Nuk ishte ndryshe as ne Perandorine Osmane. Kush e nderroi fene e emrin per ca ofiqe te qelbura? Kurse sot qani mungesen e patriotizmit…hej bela!


#53

Detin e doni te paster, ujin 24 ore, dritat te mos ikin, plehra te mos kete, ujerat e zeza te mos plasin,permbytje jo e jo.,nuk ka gje qe nuk behet,hidh leket ne kapitalizem nese do standarte kapitaliste o banor kapitalist qe mer per dore turista kapitalist qe duan standarte kapitaliste !


#54

Ose ndoshta sepse pikerisht ne korrik ka dhe me shume perdorues dhe me shume “volum” qe kalon neper tubacione?


#55

Pjer, grek ishte fituesi i tenderit?


#56

E dashur ç’eshte kjo pyetje pa vend. Edhe Kina po te ishte poshte Shqiperise, dihet ajo qe shume do mirrnin dokumentet kineze duke thone se te paret e tyre kishin kulturen dhe gjakun kinez, keshtu qe nuk ka rendesi seç dokumenta ka tjetri, aty te gjithe jane shqiptare.


#57

Lexo komentet e shkabes dhe ndoshta do ta kuptosh pyetjen time.


#58

I kam lexuar e dashur, dhe shoh plot kenaqesi debatet ndermjet “qeverise” dhe emigranteve. :grin:


#59

I paske lexuar i nderuar po s’i paske kuptuar.


#60

Eshte pasoje e rritjes se mireqenies .njerezit hane me shume per pasoje dhjesin me shume duke bllokuar tubacionet .