Kush e helmoi peshkun?

kjo eshte maskarallik komplet (plus paranoje internet qe presupozon gjera te pa verifikushme), ne mos qofte ndonje tjeter koncept filozofik me nenkuptim te thelle filozofik qe nuk jemi ne gjendje ta deshifrojme.

Meqe nuk jam ne gjendje ta verifikoj nje gje te paverifikueshme, atehere une besoj se xixa dhe gjembi punojne ne menyre vullnetare, e nuk mjafton sakrifica qe bejne, i duhet te degjojne pordhet e dynjose qe ju pastrojne eskrementet qe hedhin vazhdimisht ne blog dhe sumen e tyre te lyer me sperme dhe eskremente.

Shkaku me i thelle dhe me kryesori qe eshte larguar dynjoja nga Peshku eshte keqdashja acide personale, shoqeruar me kotesi personale gjithe diten ha-ha-ha!, plus parazitizem linko Ballkanweb. Me qyl nuk jetohet gjate. Perreth ketyre shkaqeve vendosen ne periferi shkaqet e tjere te lartpermendur fitorja e te majtes, dosjet, etj.

1 Like

Per fjaline e fundit ne komentin tend: Peshku ne fakt ishte me teper blogu i ayre qe nuk ishin ne krize, i emigranteve shqiptare dhe jo aq i shqiptareve te Shqiperise.:wink:

Sinqerisht, pavaresisht se i dhashe “like” Vlonjatit, nuk jam dakord me gjithcka thote. Pavaresisht se gjerat mund te kene ate ciklin e tyre “trefazor”, kjo nuk do te thote se nuk kane edhe shkaqet e tyre. Me kujtohet per shembull ne mesimet e historise kishte nje nje pjese, zakonisht e treta, e tipit “Shkaqet e renies se Perandorise Bizantine”. Keshtu qe edhe Shkaba ka pasur rolin e vet ne renien e Peshkut. Si i thone, i mbyturi te mbyt, domethene psikopati te psikopatos. Edhe dosjet kane pasur rol, kam folur per kete per shembull me nje anetare te Peshkut. Ishin shqetesuar edhe familjaret e saj. Me vjen keq, do doja te mos terhiqeshin prej atyre qe fyej vemjet po t’i quaj te tille, po ja qe eshte fakt.

1 Like

ka qi thon qi s’ o

1 Like

Aaaa te lutem shume, “like”-n ma dhe por dakord nuk je! Ja keto komente ia heqin ujtin peshkut dhe ngelet thate! Protestoj!

2 Likes

O Ink. kam frike se po qorollepsesh me fjalet e tua dhe po flet rroma pertoma, ne mos po projekton vuajtjen tende tek teksti im, qe fatmiresisht eshte i shkruar zeze ne te bardhe. Une me dashamiresi presupozova qe juve iu paguajne per te pastruar (per te perdorur your key word) sumen te lyer me sperme dhe eskremente te bashkebiseduesve tuaj. Po nese kete e beni ne menyre vullnetare, pra pa pagese, kjo tregon qarte nje aresye tjeter pse ky blog ka marre tatepjeten, pasi kur ti ve ne pozicione drejtuese dhe kontrolluese vullnetare ne vend te profesionisteve, atehere me baza statistikore dihet qe ato qe duan ta bejne kete pune te papaguar jane persona qe presin te vetpaguhen duke cliruar komplekset dhe pafuqishmerine e tyre ne jeten reale, pas nje plotfuqishmerie te pavlere dixhitale dhe anonime, njesoj si tek ajo karikatura me hijen e atij ne kompjuter qe ti ke vene me siper. Sic thuhej dikur ne rrethet e Lidhjes se shkrimtareve : Zoti na ruajt nga puna vullnetare, fuksat vullnetare dhe korrektoret vullnetare. :slight_smile:

Vetem bredharaku qe nuk e le peshkun. Po nuk hyri si bredharak, hyn si Arban.

Sa per dituri, antaret e Lidhjes Shkrimtareve kane qene inferiore ndaj puntoreve vullnetare, fuksave vullnetare dhe korrektoreve vullnetare, sepse kane qene puntore me pagese, fuksa me pagese dhe korrektore me pagese. Pra dallimi midis shkrimtareve rreth Lidhjes dhe vullnetareve ka qe njesoj si dallimi midis kurvave me pagese dhe kurvave ne qef te vet.

Nuk e di pse merr shembull vullnetarizmin atebote per ta krahasuar me sot? Kendej nga nahija ime ekziston volontariato, i cili eshte shum i nderuar dhe jane shume te nderuar ata qe e praktikojne. Dhe nderimin e meritojne plotesisht. Pse te mos e meritoje nderimin tone xixa dhe gjembi qe nuk po i sherbejne Lidhjes? Apo pse jane albaneze si pune e jote dhe vijne nga nje eksperience negative vullnetarizmi?

Ku e ke hallin, do me duk me analiza psikologjike roma pertoma, apo te presupozoj se ty te pagujne per me prish edhe ate qe ka ngel pa prish nga Peshku?

http://arkivi.peshkupauje.com/2016/06/aeroporti-i-zaventemit

Cdmth ti shoku disident, qi fjalen angleze fakju e ke shpik ti?

Ai ore i Vlorës do të thotë se, nga momenti që nuk ka pyke nga ingjilishtja, nuk ka haberin ç’do të thotë ai llaf dhe e përdor kot nasi koti.

Por ka shanc qëni (apo zagari - si të duaç) dhe vete ja thotë stjuardesës sy më sy - dhe për më tepër në sy të gruas së tij që - edhe ajo s’ja ka haberin…
Pra ku isha asgjëkuni - ça bëre - gjë prej gjëje.

jo-jooo :smiley: por ajo qe me çuditi athere kur doli tregimi, ishte se pikerisht ne nje nga tv belge, pas nja 1 jave afro, ne nje emision humoristik, doli kjo fjale siç ishte shkruar ne tregim :smile: me titra poshte; fakju :smile:
hec e mos thuaj pastaj, qe Peshku nuk vezhgohet edhe nga te tjere kendej.

ujtin ka shpik. ujtin

3 Likes

e vakët - thonë belgët (se të nxehtin e kan shpik ata vetë)

ta kam thënë ore Vlonjat se belgët janë që të gjithë idiote - qe nga avioni deri tek televizori - por nuk më ke besuar. Hë nashi!

2 Likes

xixa, i drejtohesh vlonjatit, nderkoh qe ma ke derguar mua, si duket une pij e ti dehesh :laughing:

1 Like

kam frikë ta dêrgoj ty a i vrarë se mos na merr inat - dhe gjej vrimë (stjuardese) de futu masanaj!

Na Vlora thonë: bjeri derës të ndëgjojê penxherja ( apo e kundërta, nuk më kujtonet) - kështu është kur dehesh me firomën e rakisë së tjetrit.

Une kam ndigjuar nga nji froncez qi tregonte se vetem ne belxhik shkruhet nga hapet shishja e birres.

ujtin, ujtin, jo ujin

1 Like

Hahaha o Gono i ke rene pikes me ate komentin per administratoret vullnetare te ketij blogu. Une nuk e di se si ka qene ky blog ne shekuj se vetem para ca javesh e pashe per here te pare dhe bera nje koment ne nje shkrim kulturor. Vetem te shikoje reagimet!!! I pari qe m’u hodh ne gryke ishte i zoti i shkrimit qe paskesh qelluar edhe administrator qe arriti te me quante edhe terrorist islamik (por qe pastaj me lutej qe te beheshim shoke se s’kishte me ke te bente muhabet ne kete blog) e pastaj me rradhe erdhen nje e nga nje te gjithe te tjeret duke me share e fshire komentet sapo e pane qe isha me kendveshtrime te djathta, ndryshe nga te tyret. Tamam pune shqiposh. Dhe tani keto komentet e tua ma mbushen mendjen qe nuk e paskam pasur gabim perceptimin dhe sa me larg te rrish nga fole te tilla grerezash, aq me mire eshte. Ja prit kur te sulen perseri pas komentit tim, se mua me konsiderojne si armik ideologjik qe duhet ekzekutuar, e do me japesh te drejte. Tung dhe te uroj fat nese do te rrish duke komentuar akoma ketu.

1 Like