Lajme të habitshme!

kosovar i ndare nga gruaja e 1re kosovare martuar me shqiptare (apo me sakt shqiptarja martuar me kosovarin). Tre femije te vetet lane pas jetime, plus femijet (e supozuar) te motres.

Kosovar i ndare nga gruaja kosovare e ka morr grua nga lezha qe per 18 vjet se ka lon me bo xhap…mbyll ne shtepi…deri sa e vrau mbasi e kish bo per spital shume here…Kot me thone qe ka emigru se ka jetuar njesoj si ne Lezhe ose jutbine

1 Like

prandaj dhe gjeti vdekjen njesoj si ne shqiperi

90 % E BURRAVE SHQIPTAR KESHTU JANE INJORANT DHE TE DHUNSHEM …EDHE ATA QE BEJNE SI MODERNE NE TEORI …PROVOI TI KUNDERSHTOSH ,TE KESH NJE MENDIM NDRYSHE …E SHEF SI TE HIDHEN E TRAJTOJNE …NJEREZ QE RRAHIN NENEN ,GRUN ,MOTREN …E PARA FJALE ESHTE KURV…çFARE PRET …
Shume pak shpetojne …E keto qe bejne si te forte e me namuz gjoja …ketyre ja knojne me shume grate e kalamajt …Ato me me dinjitet i ndajne …
Fajin e kane dhe grate qe i martojne ose i mbajne …shpullen e pare ose zeniem e pare jashte kontrollit …dmth ate ne poshterim …duhet ti ndajne …nuk behen ata me …e kan ne gjak …genjejne mendjen qe i mbajne …mire atehere se nuk kishin ku te shkonin te shkretat …po tani qe jane hapur rruget …aty lejini mos ja hidhni as syte, jo me te martoni …
Po kjo qyqa , ka shku me e marre dhe kosovar edhe me keq se keto te tjeret ketej nga Shqiperia …

Nuk eshte aq kollaj sic e ben ti. Keta meshkuj ne fund te fundit nga gra kane dale. Kur nuk respektojne as nenen e tyre, e ka fajin edhe vete nena. Gjerat jane te lidhura me njera -tjetren.

E ka fajin dhe mentaliteti …shteti qe nuk te perkrah ne asnje drejtim plus mundesit qe ke per te dale nga kjo gjendje …nqs e ke ekonomine dhe ke nje familje te emancipuar qe te perkrah ja del…Por ne Shqiperi dihet gjendja ekonomike ,mentaliteti si i shoqerise ashtu dhe i familjeve …Ja dalin gjithmone me te emancipuarit …dhe ato qe kane mundesit ekonomike …

Arta Marku minstre jashtëme?!!

Republik ambasadorësh ose lesh harapi republik.
Para disa ditësh gazetat e Tiranës publikonin si një lajm të madh se Ambasadori Italian, u takua me prokuroren e përkohëshme e përgjithëshme Arta Marku.
Sot gazetat publikonin se Arta Marko u takuar me ambasadorin e Austriak në Tiranë në serinë e takimeve për Reformen në Drejtësi.
Nuk po përmend këtu takimet më kesulkuqen Vlautin apo xhingelbell Lu-në para buke e mbas buke.
Nuk po diskutoj këtu vendet me demokroci të konsoliduar dhe më funksionim të pavarsisë së pushteteve ato perendimore, por vendet e rajonit, vendet e ish kampit komunist, apo dhe të Afrikes po të doni! Më thoni ju lutem, në cilin vend ambasadorët shkojne në zyrën e prokurorit te drejtesisë? A mos është caktuar Marku dhe ministre jashteme?
Këta ambasadarë a e dine se drejtësia është pushtet I pavarur dhe kështu funksionon në vendet e tyre?
Çfarë I shqetson këta ambasadore që shkojne çdo ditë në organin e akuzes?
Kjo është dhe nje arsye më shumë për të besuar se Arta Marku është një kukull për t’u levizur jo sipas se drejtës si drejtësi e pavarur, por sipas të drejtës për të varur drejtesine si padrejtësi.
Shqipëria de-facto është protectorat ambasadorësh si papergjegjshmeri e shtetit të krimit dhe korrupsionit në tallava ambasadorësh.
Ilir Demalia

Se meqe ra fjala te grate: mjafton te shikosh edhe se si ka qene martesa tradicionale shqiptare. Nusja gjithmone kishte nje status me te ulet ne familje se nena. Nusja eshte ajo qe i “rremben” djalin nenes. Pra edhe midis vjehrres dhe nuses, pavarsisht se jane te dyja femra, ka konkurrence. Nena eshte personi i pare ne jeten e nje mashkulli qe i meson atij “mentalitetin” ndaj gruas se tij te ardhshme. Ajo shihet si rivale, nuk do ta zevendesoje kurre nenen. Te kujton nje cike ate kompleksin e Edipit po ne krah te kundert.:grin:

1 Like

Dhe une qe mendova se ishte lajm i habitshem :rofl:

1 Like

Une e kisha gjetke… qe kta njerez qe sjane as burra e as gra… emigrojne ne nje vend si Gjermania a Zvicra dhe jetojne njesoj si ne fshatin e tyre. Nese ishin te lumtur ne fshatin e tyre pse emigruan apo jetojne fantazine se po civilizojne oksidentin me eksperiencen e tyre zakonore?

1 Like

Ja pra ku dolem qe fajin e kane femrat. Me siguri e ndjera ka vrare motren pastaj veten.

U gjet dhe nje shok tjeter i korentit.

Po po ka pas dhe ka nena qe i thonin ''harram qumeshti i nenes po nuk u hakmore ''
Ose vjerra qe kan vujt vete shume dhe kur shohin qe djali sillet me mire me gruan, se si eshte sjelli i shoqi me te …behen xheloze dhe i quajne gomare djalin …
Ka nga te gjitha llojeve …por them se varet ne rradhe te pare nga zemra pastaj nga truri , mentaliteti e mundesite …

tani ene i cik faj ka kjo fatkeqja qe e le veten te izolume ne Zvicer e te zdrugume per spital. Po per ata kalmoj qe shofin se si i jati rreh te jemen rregullisht nuk i vjen i cik keq? Po cfare do themi per viktimat ne Kala te Dodes apo Kacinar kur kjo nuk shpeton nga abuzimi i burrit ne Oksident???

Nuk thashe qe fajin e ka vetem femra por shkruajta qe gjerat jane lidhura me njera-tjetren, 50% e popullsise perbehet nga meshkujt, 50%-i tjeter nga femrat. Nuk mund ta kete fajin vetem gjysma e popullsise. Te dyja gjinite aktivizojne nje perzgjedhje selektive te normave, te cilat i trashegojne me pas tek brezat e tjere e keshtu me rradhe.

Po nga e di ti qe e ema e ketij vrasesit e ka edukuar qe te vrase gruan? Mendon qe psh Luiza Xhuvani e ka mesuar te birin te vrase?

I bera replike Dasares qe shkruajti qe “90% e meshkujve shqiptare keshtu jane…”. Duket sikur eshte problemi vetem po vetem tek meshkujt. Per rastin konkret une nuk u shpreha se ato gjera asnjeri nuk e di. Per cunin e L.Xhuvanit, mesa di une e ai e beri vrasjen nen efektin e droges. Me korrigjo nese jam gabim…

Ajo vrasje ishte e dyta e tij. Nejse.

Dhe autori i shkrimit na qenka Syci ?

Inxhinieri Shqiptar vrau dhe copetoji gruan ne Itali ne 10 pjese. Nderkohe qyteti i Beratit nuk ka pasur asnje vrasje ne vitin 2017. Shkaba ka te drejte me emigrantet e qelbur qe na turperuan.