Lista e PD. Mungojnë figurat tradicionale

Po tre levizjet e reja politike, nuk i permend njeri;

  1. Sfida per Shqiperine
  2. Libra
  3. Aleanca Popullore per Drejtesi

Pjer partia Sfida ka shume simpatizante te majte dhe do mare vota nga partia e Gramoz Ruçit.

Po ashtu edhe Libra qe ne mos gaboj eshte e partia e Ben Blushit me ideale te majta do mare shume vota nga elektorati i majte.

Edhe partia e Sasha Gjinushit do mare vota nga elektorati i majte sidomos nga ata me idhtaret e social demokracive.

Basha po luan all in. Po nuk i fitoi zgjedhjet, ka veten e disa nga shoket e tij deputete, por duhet te dorezoje partine jozefines.
Tani me cerek emrash jashte qe do bejne fushate kunder pd, basha do e kete edhe me te veshtire fitoren.

Gjithcka varet si e identifikon populli levizjen e bashes, pastrim apo tradhti.

Po te kishte lene edhe berishen jashte listave, do te kishte fitu respektin tim

Per ironi te fatit, paralajmerimin e fundit per sa ndodhi ma dha kryekundershtari yne ne seancen e fundit te parlamentit, i cili vuri ne dyshim vijimesine time si deputet pas shtatorit. Sigurisht, nuk jam as paranojak dhe as delirant qe te mendoj se ka nje komplot nderkombetar ndaj meje ose dikujt tjeter apo qe Edi Rama e ka shtrire marreveshjen me PD-ne deri tek listat e deputeteve te saj. Mendoj se profecia e tij ka te beje thjesht me intuiten politike, se cfare do te kishte bere ai vete ne nje rast analog. Ndaj me duhet ta falenderoj edhe kryeministrin joteknik, qe e parashikoi sakte, pavaresisht se e lehte duhet te jete qene per te. Jo thjesht per shkak te marreveshjes, endrrat e Republikes se Re me ato te “Rilindjes” ngjajne. Madje, ka raste qe ato jane e njejta gje. :worried:

Ka qene thjesht nje hamendesim kapo .

Nejse, nje ish sigurims me pak Kapo. Shikoje me pozitivitet. Apo ishte ish-sigurims i mire dhe beri gabim qe nuk e kandidoi? Jemi be lemsh me keto gjera​:grinning::v::v::v:.

Po PS kishte ndrru kandidatin e Kavajes e?

di ti mo si bënet rakia mo? Ta thom u.

Epope epope o santaquarantasei :smile:

Shume i keq paskish qen Rama. Dihet boterisht qe ai do desh te ish te krye te PD-se. Dhe si duket ket enderr te veten ne nje fare menyre e ka realizu me kokat qe ka bo te rrokullisen ke PD-ja. Duhej Rama te reformonte PD-ne do thosh njoni; i ka keto kapitalizmi dythundrak do thosh tjetri. Masaker paskish bo; po e bo PD-ne te shkoje ne zgjedhje me breke neper kome. Ata kellirat e tjere, Medi, Duke e Krimit, Nik Xheli etj as qe llogariten.
Une jam kundra monarkise per veti, po ky legeni u bo mbret!

Epope mo epope, epope epike

Tallu ti tallu, po Luli e nigjoi kur Rama i tha " Di ti Luli si bohet partia? Ja ta thom une! Do heqesh kete e kete e kete e kete, qe te te le te dalesh nga cadra." Kjo trego se sa per zemer e ka PD-ne shkerdhata. Do ta reformoje me zorr!

Kujt ia hapen pra. Paskan probleme me Bashen. Ky robi thote;

nese PD-ja nuk shkon ne rezultatin e vet tradicional në qarkun e kukësit, faji nuk ka per te qene kurre i demokrateve të kukësit, por i perbuzjes, lojerave te pista dhe mashtrimit qe vjen nga selia qendrore.

hahaha i madh eshte

:))

ka te forta populli…

“po pse mor pall?”

1 Like

Brado si kopetent ne fushen e politikes shqipetare qe je, a ka ndonje gjase qe pas zgjedhjeve PS-ja dhe PD-ja te qeverisin sebashku per 4 vitet e ardheshme?

Kozi , nuk eshte pune kopetentesh kjo pune , di vetem te them dhe jam 100 % i sigurte qe PD eshte ne qeverisje sido qe te jene rezultatet.