Living bën një seri fotosh që kujtojnë të kaluarën

Revista Living ka realizuar nje seri fotosh ku modelet paraqiten ne skena dhe veshje qe kujtojne periudhen e diktatures.

Me xhinse ne kohen e diktatures?!:worried:

mungojne guret e peshores :stuck_out_tongue:

1 Like

Familje e besuar e Partise … me telefon. Dhe thujini atij shllupit qe mi ka kref floket si biri Spartakut, mos i ndrro aq shpesh ato bluzat e jashtme, se t’kisha pas aq shume trike une ne kohen e qoftelargut, kisha rregullu gjysmen e femnave te Tirones.

1 Like

Nen komunizem sikur grate s’i rruanin sqetullat. Nuk vlente e njejta edhe per burrat?

Me pelqen ne pergjithesi, por shpreheria e modeleve, pafajesia, fytyrat prej fetusi nuk reflektojne shqiptaret e asaj kohe. Pak me shume rrudha ndermjet vetullave them, pak yndyre aty-ketu dhe do ishin perfekte.

Me ato pantallona, pulovra, telefon… jo po ene motocilete! Kto gjona te kalumen ia kujtojne pak vetave - njoni nga ata eshte deputet i PD psh. Per shumicen valote doku, teritali dhe ato triket qe te gricshin qafen.

https://c1.staticflickr.com/3/2530/3723711989_cd472ebd27_z.jpg%3Fzz%3D1&gws_rd=cr&ei=zp9dWKrwMdL2jwOiyKXADw

Qyqa lan nome te rrejt …une nuk maj men asnje çun me keto lloj trikesh lol
me kanatiere leshi po… gjysa shqiptareve …kshu thojshin ha lesh ,pi lesh ,vishu me lesh …qe mos te smureshe …nga te treja qe sygjeronin vetem çobanet e benin te treja …popullsise se varfer i binte vetem lesh per kanatiere …ndonje me i pasur i dilte ti shtonte dhe menget e ta ngjyante me qepe apo me gjethe arre :smiley:
Paska harruar shoqa ime e klases, pronaria e revistes, ato kohe…
(respekt se jane njerez te mire )
Komunizmi ka bere gjera te mira thote ''HAJDAR AGA ‘’

2 Likes

Shume e lyme kjo kocja per ate kohe!
Kush i mban mend ato golfat sintetik atehere? Doli moda me golf dhe me xhakete dhe me.kepuce me llapa pa lidhse. Mos ardhte me kurre ajo kohe!

Copa -copa i mbaj mend ,te kuq ,blusaks :smiley: dhe te bardhe me duket …

Po po me te shemtutit kane qene ata blusaksit. Kurse te bardhet ishin si gjasme unisex. Ai rregjim e shperfytyroi teresisht njeriun.

2 Likes

_“Those 50 years of Albanian isolation under communism leadership have always generated a lot of curiosity and attraction, especially for foreigner, but also for some young Albanians, who did not make it to live even a single day under communism regime.”

… shifni mor mjerin ku kemi jetuar dhe te gjithe duhet te shkoni me rradhe ke vorri i dulles e ti boni shooren.
Ed Ypi nuk mban më: Shqiptarët një popull kurvist dhe opinion bordello

… duket se “i ka ardhur në majë të hundës” me ato që po ndodhin në këtë vend.

Lexoni çfarë shkruan në Facebook:

Gjysma e shqiptarëve ka thënë se kurvin e do, gjysma tjetër se kurvin e urren. Edhe nëse të dy gjysmat gënjejnë, edhe nëse të dy gjysmat thonë të vërtetën, është e njëjta gjë. I vetmi konkluzion që mund të nxirret nga ky evazivitet dramatik është se kemi të bëjmë me një popull kurvist me opinion bordello që jeton në një vend kuplara.

do e ket pas babin shofer me maune eksporti zeqo:grinning:

1 Like

Fukarallek maskarallek

Akoma e mbaj mend nje grua me floket topuz, e bardhe dhe me kembe te depiluara qe e pashe te posta qendrore te kapelja. Me pati bere shume pershtypje:) por njesoj mbaj mend nje grua qe na merrte me te mira ne plazh(si vartese e tim eti😜) dhe qe une i shifja vetem kembet. Batanije po te them, batanije ushtrie😱

1 Like

Jo po guna e selam musait :joy:

2 Likes

1 Like

1 Like

1 Like

Shume te shemtuar ishin …
Mqs jemi te leshi nami dhe ne Vlore per lesh lol
Po sjell nje barcalete te treguar nga dikush ne nje forum tjeter …

po vinte malua na pazari… nje dizaj… per ne shpi… ne dore mbante nje qese ku kishte futur nja dy torka me lesh qe kishte bler me mik ne mapo…
i del lamja perpara…
cke aty mo… i thote malos…
lesh thot malua…
uë…po ku e bleve… a te qivja udhët… i thot lamja…
ne mapo… thot ky…
e di cke… thot lamja… degjo burazerin ti… . .ija nënen beje golf…
ëhë ashtu do e bënj … thot malua e vazhdon rrugen…
kur mbas pak i del dulja perpara…
e mo malo nga jeshe a derbardhë…
ja bleva ca lesh… thot malua…
ashtu… i thot dulja… hmmm. …degjo muan…ti… .ija nënën…e beje golf…
ëhë ashtu do ta bej… thot malua e vazhdon rrugen per shtepi…
sben as ca hapa kur…
po ku je mo …i bertet zenua… komshiu… cke aty ne qese mo… e pyet e ja ze me dor qesen… dhe e shtyp mir e mire nga kurioziteti per verifikim…lol…
kam bler ca lesh thot malua…
ku mo… thot zenua e syt sa nje filxhan
ne mapo a derzi…ku tjater ta blej…
degjo këtu… i thot zenua… po te me pyec muan… .ija plaken e beje golf…
o po plaken e mamane e cte kete… do ja q… e golf do ta bej… thot malua…se plasa.

1 Like