Living bën një seri fotosh që kujtojnë të kaluarën


#22

Do te jete ndonje foto nga vendet komuniste lindore si Cekia apo Hungaria.
Nuk eshte foto nga Shqiperia.


#23

O dasara mos vdeksh! Me shkrive dhe me kujtove shprehjen e golfit. Ueee sa kisha pa e degjuar.
Popull leshdashesh ne në Vlore :joy:!


#24

Enea mer thuj :smiley:


#25


#26


#27


#28

Mire e beni ,ju mban ngrohte lol


#29

mund te sherbejne si ide inspiruese kinematografikisht, me pelqyen


#30

Eshte per tu habit qe asnjeri nuk shqetsohet prej nje lloj ankthi si te filmave postapokaliptike qe trasmetojne keto foto (sidomos ajo me peshore bylmeti te ndryshkur, e mbas peshores muze si dizajn rri nje top model qe nuk e ka idene se çfar do te thote atebote “shitse bylmeti”).

Ankesat jane vetem qe fotot nuk jane te verteta, gje qe eshte me e pakta.


#31

Shitesja e bulmetit ishte person I nderuar qe kishte me shume autoritet se sa shoket pushtetit te lagjes :grinning:


#32

pamja e perftuar perben nje mix te se shkuares me te sotmen.
Do thoje dikush po titulli “…seri fotosh qe kujtojne te kaluaren”.
Ok, kemi ca firo nga permbajtja e se shkuares.
por kjo s’perben problem. Jo vetem qe eshte e pritshme por dhe e pashmangshme.


#33

Kjo nuk eshte e priteshme e as e pashmangeshme, kjo eshte postmoderne (kesaj here po ta them me edukate intelektuale), dhe perben nje problem te madh sepse postmodernja eshte shenje e deshtimit te modernes, dmth thene ne rrafshin politik - se vetem ne politike hani pyka ju te grupit stalker porno muvi - eshte shenje e deshtimit te komunizmit dhe fitores se PD-se dhe Trumpit qe ju kan bere te flisni me vete.

Eshte pikerisht kjo lloj zbutje snobe e problemit qe sapo bere - plus sugjerimi yt per te bere film me shitse bylmeti ngambrapa nje peshoreje te ndryshkur - qe me dha zgjidhje per çfar ndjenja si ankth te forte nepermjet ankthit te filmave postapokaliptike.

Ju zbaviteni me artin, dhe i jepni rendesi vetem me lloqe snobe sallon sinjora Bertini, por arti ka aftesi profetike, sidomos tani qe per fene nuk e rru me njeri.

Pra si konkluzion jeni duke e kru keq me apokalipsin, krujeni, krujeni su jua kruan mire ai juve kur te vije, brime e miut 1 meleon dollare. Asgje nuk vjen, e asnjehere nuk ka ardhur ne histori, pa qene thirrur nga njerezia.


#34

Nje brez mund t’ia dale te percjellie stafeten tek pasardhesit, ama percjellja eshte e destinuar te ndodhe me humbje

Qe dmth ndikimi postmodern mesiper percaktohet thjesht nga perkatesia e gjenerates se re ne postmoderne, gje e cila eshte indirekte dhe e paqellimshme. Dhe jo si rrjedhoje e nje te menduari postmodern te qellimshem ne vetvete .

Gezuar 2017!


#35

Shume seksi ajo tipja ne divan. Stonon, se i shkelqen faqja, e femrat ne ate kohe kane qene anemike/ me munges vitaminash. Duhet te kishin gjet nje pul te lagur.


#36

Nuk po flitet per ndryshim brezash, po flitet per ndryshim epokash, ti perzjen dy madhesi te rendeve te ndryshme dhe te pakrahasueshme, ndryshimi i brezave mund te ndodh vetem brenda nje epoke, kur ndryshon epoka, koncepti i brezit anullohet bashke me konceptin e stafetes. Çfar stafete i percjell Drejtori i NISH Qumshtit goces se vet qe hap dyqon bylmeti me peshore elektronike mbas epokes komuniste? (perveç porosise: voto partine socialiste dhe gjuji me shkelma boleve balliste te Dasares!).

Mendim te qellimshem ne vetevete kane pak njerez, ata pak njerez qe i japin drejtim historise: Moisiu, Jezui, Muhameti, Buda, Aleksandri i Moth, Napoleoni, Hitleri, Stalini, etj, te tjeret jane mish per top, hane buke lepurushi, thithin biberonin dhe shohin filma porno muvi ne menyre indirekte dhe te paqellimshme ne bylmetoren e Marlonit qe shet xhalp xheshke montpeljeje.

Ky eshte kuptimi i Dredhise se Historise (Cunning of Reason) te Hegelit, qe njerzit dashka pa dashka permbushin historine duke ndjekur pasionet dhe instiktet e tyre ne menyre indirekte dhe te paqellimshme ne vetvete.

Mjeshtra jeni per te mbuluar problemet e verteta.


#37

Qe te dilte me mire seti do duhej edhe nje foto rradhe qumeshti :smiley: Ky album duket si pjese e atij fetishizimit qe i bejne te rinjte diktatures komuniste ne Tirane.


#40


#41


#42


#43

Tiku shume te bukura keto montazhet qe ke sjelle. Na lezetove mengjesin.