Llixhat e Peshkopise

leri qejfet, por ç’kuptove nga tregimi, apo kush pjese tu duk me interesante, apo noi verejtje,

Ke bo ca kabime otografike zoterri!

e di vlonjato, por jane lene qellimisht ashtu, duhet pakez dialekt tironsi :laughing:

Une nga kjo kuptova qe nuk shkohet ne llixha me gruan. Se ja ti takove 2 gra te tjera ne autobuz, por fakti qe ishe me gruan, t’u pre risku.

1 Like

ouuu pse u rregullogan kaq shpejt femrat, ato te dyja psh, sa isha une, nuk paten noi afere a flirt dashurie

Se po ta kishin do ta thoshin ty? Ato sapo te njohen, nuk hapet robi aq kollaj.

Persa i perket kapet a s’kapet femra aq kollaj, varet nga femra apo dhe mashkulli. Po qe se shkon me mendje per te kapur a per t’u kapur, kapesh edhe brenda dites.

nga ky ‘tekst’ nuk kishte asgje per t’u kuptuar, asgje interesante. nuk e kuptoj pse-ne e ketyre shkrimeve te padobishme.

1 Like

E ke parasysh ate episodin e “Friends “ kur Rosi shpalosi aftesite e tij muzikore me nje tastiere? Dicka e tille.

1 Like

ky eshte me shume Ros me bagpipes.

1 Like

Mesuam cmimet e llixhave, hotel Tetoves dhe misrave. Ja psh misrat qenkan 0,30 eurocente. Pra 1/3 e eurocentit. Sa i bie, 3 qindarka shqiptare?

nje shkrim i Pjerit ku nuk behet deshmi per librin e modh Vizione te Qarta, nuk vlen nje lek, ose vlen zero qindarke.

gjembi, qenke dobet ne arithmetike, 0,30 cent eshte afro 1 e 3 e euros, 1 euro ka 100 cent (eurocent)

square, shkrimi nuk ishte per tya, por per te tjere te interesuar per banjat termale.
gjembi psh, kuptoi diçka te rendesishme ;

ne pjesen e dyte te tregimit qe shpresoj te dali ne mars, ka nje pjesez per ty e dashur :laughing:

E ka lon “bombën VQ” për pjes t’dyt, n’mujin mars, ô Inkuiz…

  • si filloi me ju shit librin gjith llixhaxhijve, masanej gjith peshkopixhijve dhe n’fun, kur asnjoni s’ja vari lesht, e hudhi VQ m’vasket ujit t’llixhave për ta ripërtrit me arom t’squfrit.

a ha xixe, libri atje kish morr fund, fale politikave te Rivdekjes, m’fal Rilindjes,

megjithmen

Pjer, nuk eshte faji im qe pas kaq vjetesh ne Belgique ti ende s’di se 0,30 euro = 30 eurocent. Dhe 0,30 eurocent eshte 1/3 e centit.

Pse ka kaq urrejtje ndaj Pjerit?

Une them ta botosh ate VQ ne kinezce dhe hindu Pjer, paguaj 2 perkthyes po do t’ja vleje barra qerane them. Duhet te shkosh ku eshte tregu me nje fjale. Tregu shqiptar 1.5 milione banore eshte a s’eshte, Kine e Indi bashke jane mbi 1.5 miliarde banore qe lexojne, ekonomia e ketyre 2 vendeve megjithese mund te jete fokusuar kryesisht ne prodhim apo sherbime, prapeseprape mund te perdore parimet e shpallura ne VQ para 20 vjetesh persa i perket fushave te tjera si subvencionet nepermjet obligacioneve te CO2, dubellsimi i taksave per paketa te caktuara, sherbimet publike qe mesa degjojme ne Kine e Indi jane per ibret te Zotit, etj. Shikoje nje here se s’i dihet.

1 Like

ziliqaret .

2 Likes