Llixhat e Peshkopise

Ate dyshim kam edhe une. Le te presim cfare mendon zoteria dora vete per kete.

seç jane ca nisma ne FB ; "te behemi 100 mije shqiptare…, e tërci vërci…"
kete mund ta pershtasim edhe te peshku, ne permasa me te vogla kuptohet; te behemi 100 komentuesa te kapi shkrimi i Pjerit 200 komente… (se 100 i ben vet Pjeri me pergjigje).

4 Likes

Eshte vokaliste shume e mire por si artiste, nuk e di, nuk me bind. Veshja e saj seksualizon bruto trupin e kengetares, nuk nderton imazh artistik me vehte, nuk frymezon. Per krahasim, Era Istrefi eshte me e afte ne krijimin e ketij imazhi. Ka dicka organike ne menyren se si paraqitet.

Shoku P mund te behet pak me shume bujar dhe te ofroj ndonje gjys shishe vere per pergjigjen me te mire apo ndonje stilolaps me buton siper per ate qe lexon mes rreshtave apo verikalisht/ digonalisht/kamasutrarisht! Thom qe ka per te ndihmuar shume per te harrit qin apo dyqinshin e komenteve.

2 Likes

biiiiip esht ngarkuar
i zoti nuk e shef
biiiiip. esht ngarkuar
ì zoti nuk e shef

1 Like

e dashur , mos u budalleps, une e di, po ngaiher jap shpjegim pak te trashe per juve te pertej antllatikut, pasi dihet se ata asaj nahije, jane pakez te trashe, jo ti eee, mos u nxeh, por te tjere,
ta kam dhone shpjegimin, lexoje dhe iher;

oh te marrte e mira te marrte, u 10-va tu qesh, sapo u ktheva nga Brukseli se isha si i merzitur, kur lexoj komentin tat :laughing:

kthupo, mir e ke ti po kinezet i ke te gjithe ne pune dhe pas pune me telefon/ajfon ne dore,

Atehere gjej nje kompjuterist qe te ta beje version ebook, qe mund t’i lexosh ose edhe degjosh online. Mund te perdoresh zerin e Timo Fllokos per version audio ose me mire akoma Jackie Chan qe ta kuptojne me kollaj.

po ku merr vesh plaku nga keto gjojna, nuk e ke mesuar akoma qe une jam akoma model i vjeter, shkruaj akoma me stilo :laughing:
qipar psh, kur sapo mbrrita nga brukseli me nje shishe te vjeter vere, 18 vjet e vjeter, thira dhondrin ti bonte nje foto e ta fuste tek imeili im, e tani qe e kam ne kompjuter, nuk arris ta fus dot ketu tek Peshku,

Shume pune i paske hapur vetes z. Pjer.

nuk te kuptoj rasta, me qarte, per çfar e ke fjalen,

maço, po u budallepse a derzi tek tema ; Diskutim i lire, ke dy dite pingul aty, po shih a derzi tregimin tim ; Llixhat e Peshkopise dhe jep nje mendim,

macho, po nuk hyet ne skene pa u pregatitur, qe do te thote pa e lexuar tregimin,
lexoje nje here pastaj hyr,

Qe Pjero, me që na përmende shishen e verës së vjetër.
Kjo shishe gjendet tani përpara meje, në guzhinë siç e sheh - gati për t’u therur.

Thjesht për ta ditur, quhet Cornas - Paul Jaboulet-Aîné, Domaine de Saint-Pierre (côte de Rhône- në krah të qytetit Valence, diku mes Lionit dhe Marsejës) e vitit 2001.
Ajo tjetra në sfond është duke u mbaruar: quhet Chateau Montgravier - Graves (krahu i Bordosë), vjen nga depoja e vetë prodhuesit, viti 2015 (masanejna,para saj brenda tasit janë ca qofte…)

A doni më për verërat e vjetra të Pjerit?

xixa, megjithse me i vjeter se mua, je me i forte se mua ne kompjuter, une nuk arrij ti fus dot, megjithate vera ime eshte e 2000 :laughing: veç une pasi pij pakez nga shishja qe hap, goten tjeter plot e perzij me vere tjeter, ose noi ekstrakt.
me iku jeta duke bo eksperimente :laughing:

Duke ngarkuar…

duhet te presesh derisa te ngarkohet 100% pastaj shtyp pergjigju.

Te mbaron pune leku pjer

Pjer ai fillimi ishte njesoj si pjesa e kaluar, m’u duk sikur po lexoja te njejten :smiley:

Sikur te na e kishe kursyer ate detajin me “lulin” mire do ishte :joy: