Mbyllet nata e parë e festivalit të RTSH, Ledina Çelo me fustan transparent, kritika nga shikuesit

edhe linda rukaj s’qe keq si , ka elemente interesante vetem se nga deshira per te bere shume gjera, arrin pak. pak a shume si skica ndaj piktures.

Ishte muzike e mire po veshtire se fiton ne fund, nuk ka elemente folkloristike, apo tradicionale shqiptare, e perbashketa e kengeve qe kane shkuar ne eurovizion

Ok, po shkoka Dilani atehere (i habitshem skualifikimi i Clasic boys - më pelqeu kenga se refreni më tingelloi si homazh për “Dafinen” e Limozit)

nuk e di po keta qe bejne pop-opera me gerricin veshet. per mendimin tim mire bene qe nuk i kualifikuan.

Pyetje : si e kish emrin ai i ftuari të cilit nuk i punoi mikrofoni I kitares ? Dhe pse eshte i famshem ?( për të patur statusin e te ftuarit)

falje, e ngaterrova më Linditen tjeter (kur shkrujta se "vjen nga Amerika )

e ngaterron me ate tjetren, linda halimi me duket

E korigjova në të njejtin moment më mesazhin tënd :slight_smile:

Pyetje : si e kish emrin ai i ftuari të cilit nuk i punoi mikrofoni I kitares ? Dhe pse eshte i famshem ?( për të patur statusin e te ftuarit)

m’duket se jeton ne France edhe ben muzike. kaq di dhe une. po te shkretit nuk i punoi kitara. painful to watch!

Kenga e dilan rekes ishte disi acaruese. Classic boys kishin kenge shume here me te mire.
Orges toce po ashtu e kendshme e moderne

1 Like

Ishte e Zhulalit ajo ndaj ishte acaruese (Zhulali eshte “dru me pré” nuk eshte kompozitor :grin: )

Ndersa autori i tekstit te kesaj tw zhulalit, ai pijaneci, e pat deklaru pa dashje kur qe i ftuar te mamaqi qe kjo do ish kenga fituese me garant. Pra fituesi eshte i paracaktuar.

Kjo do kish zene vend te mire ne eurovizion, eshte dhe mjaft catchy, myndesi e humbur

Kjo çika vazhdon të kendoje mirë, right ?

1 Like

DAhahaha, nuk e kisha vene ré, e paska bo Agim Doçi tekstin. Ai eshte realisht trap

nuk me ka ngjitur asnjehere Flaka. kendon pa muzikalitet.

Të kuptoj dhe jam dakort. Biles ‘kendon mirë’ e thashe më se shumti në sensin e nje far profesionalizmi (zejtarizmi).
Eshte e vertete qe i mungon muzikaliteti.

pa emocion je dhe teknikisht dobet per pasoje. duket se kendon me idene e nje zeri te forte, te cilin e perdor vend e pavend por nuk mban dot ne kembe as nje kenge kaq te thjeshte sa kjo.

po shtoj dhe qe muzika shqiptare nder te tjera ka probleme te theksuara me orkestrimin. i marrin dhe i hedhin instrumentet pa lidhje dhe pa ndonje qellim specifik dhe pa i nderthurur vokalin. shume evidente kjo gje sidomos ne festivalin e rtsh-se.

me vjen nder mend kjo skena nga Amadeus

po shtoj dhe qe muzika shqiptare nder te tjera ka probleme te theksuara me orkestrimin.

Jam shume dakort!