Meta kërkon "Qeveri të besimit"


#21

Ska faj, e ndjen qe nuk merr pjese ne qeverine e ardhshme.


#22

Po nuk eshte fundi i botes o qeço, ka burra te tjere qe e qeverisin ate vend, S’ta mbush syrin Z. Basha? e ka tregu veten ne mbrojtje te institucioneve ndaj kokpalareve. Ay KM-ja de! dihet qe nuk do marre pjese ne qeverin e ardhshme, po uro mos perfundoj ne burg me gjith ato te keqija qe i ka shkaktuar shqiptarve.:stuck_out_tongue_winking_eye:


#23


#24

http://www.cartoongallery.eu/englishversion/wp-content/gallery/iluczynski/luczynski01w.jpg


#25

Kur nuk eshte futur ne burg saliu me banden e tij akoma, mos te te shkoj mendja per Ramen. Ky nuk i vjen as te maja e thonjit krimeve te saliut o zeqo! Sa per bashen apo lulin sic i thone, ai eshte nje kaposh koke bosh, pra nje flluske sapuni.


#26

Shqiperia e para!


#27

Edvin Kristaqi nde gjalle…


#28

Ca i duhet me qene gjalle kshu si eshte katandis o Pjeter , e bene lolo fare , tall njoni e tall tjetri , saqe po na vjen dhe keq , me rene robi kaq poshte ? " ke ndejt shume " i tha Sala Ilir Metes kur Likja vendosi me ik nga Qeveria .


#29

Mvaret si e sheh,mu per vete me duket se Edivini po tall *arin me te gjithe.


#30

I perjetshem kujtimi i tij :stuck_out_tongue:


#31

Te shohim si do shkoje! Te gjithe po i ngrene stekat shume lart. Kam frike se te gjithe do bien me hunde, por turinjte do i thyeje (si gjithmone) taksapaguesi e votuesi i vorfen. Keta mire qe te marrin voten po tallin dhe trapin!

Sinqerisht me vjen keq per te gjithe komentuesit qe jetojne ne Shqiperi dhe vazhdojne masturbohen me “E me, e pate sa mira ja boni, lol!”. Kjo eshte shfaqje funderrinash nga fillimi ne krye. Ca duan te vjedhin dhe ca duan te mos humbasin ato qe kane vjedhur (ka dhe ca qe duan t’i bejne te dyja me “mirebesim”)!


#32

Po mire po si tia bojme ne populli? Une per vehte them gjithmone si te duan nderkombetaret, Dhe meqe ata duan vetingun dhe zgjedhjet dhe une ata mbeshtes.


#33

E di ti mo ca bo populli ne keto raste.


#34

cila eshte shfaqje funderrinash, respektimi i kushtetutes, respektimi i marreveshjes baze per demokraci?
jo, se varet cfare pale sysh e shohin ate qe po ndodh.
kujt i rri indiferent fati i demokracise ne vend kuptohet qe shef portokalli dhe o c’u kenaqem


#35

e ka fitu tashma perjetsine.mas is qemalit,ahmet zogut e enver hoxhes,edvin kristaqit po mledh rropullite e shtetit te haperdam prej sali berishes dhe po e riban shqipnine .


#36

Spo merret vesh,Edi Rama eshte ne pozite apo me opozite…ka 90 kartone ne parlament dhe qeveris sikur ka 68.


#37

s’merret vesh ne bazohesh ne thashetheme a do me perhap thashetheme


#38

Perpelitjet e fundit, aroma e liris po ndjehet ne cdo ane edhe per Shqiperine, flm Z. Trump dhe Z. Basha.


#39

Kjo qe thoni ju eshte shume e vertete.


#40

Po cfare thashethemesh?
Muhebetet e koalicionit ne vend qe te behen neper zyra,behen neper restorante…Turp!