Midis Amerikës dhe Gjermanisë gjërat po ndryshojnë, për keq

shba
merkel
paris
gjermani
trump

#244

Fillo te flasesh pa lidhje prape. Profili e jep ndikimin e vet.


#245

:stuck_out_tongue:

Ti i kosite gjenite e talentet me nje te rene lapsi.
Messin e solle shembull te efektit pagese.
Messi eshte gjeni.
E ke gjenialitetin (a) perballes profesionalismit dhe pageses (b).


#246

Mire, po e perseris per here te trete, megjithese edhe ti, si mentori yt, nuk je gje e trashe, po ben vete. Une ta thashe harroje punen e gjenise e te talentit, mos e ngaterro me pasionin. Mesin e solla si shembull te njeriut qe paguhet per ate qe ben, perkunder njerit qe luan per qejf fusha e lagjes, ose “kalcetoja”. Domethene eshte nje njeri qe paguhet per talentin e tij, megjithese se eshte bere talent/gjeni ngaqe eshte paguar (tani ndaje mendjen, eshte gjeni, apo palaco cirku sic thote Profili. Apo te dyja, mjafton qe uniteti i celikte mes ju te dysh te mos cenohet). Tani aty ne Kosove a Serbi a ku je ti, mund te kete mbase edhe me te mire se Messi qe luajne te fusha e lagjes per pasion, mund te na i thuash, por kjo nuk do te thote se ua ka sjelle pasioni talentin dhe po te luanin si profesioniste do tu ikte talenti. Kjo do te thote thjesht qe ndryshe nga Mesi ata kane vendosur ta perdorin talentin per te bere para ose ta shnderrojne pasionin ne profesion. Nejse, ne nje perpjekje te fundit per te te bere te dallosh talentin nga pasioni, ja me merr mua per shembull. Une e kam pasion te kendoj, po te pelliturit e gomarit eshte me i kendshem se te kenduarit tim.


#247

MAGA!


#248

http://washingtonjournal.com/2017/06/06/trump-son-just-got-busted-funneling-cancer-donations-kids-trump-organization/


#249

Fake News nga ekstremistat liberale!


#250

Po si thu ti gjemb, nuk i takon te pakten 1M atij qe i ve fushen ne dispozicion? Pa papa komunista mer komunista jeni.


#251

Ben burri per 1M?


#252

1M e nga 1M mblidhet paraja si kujton ti


#253

Rekorde vetem rekorde!

apapapapa qe ne 1999 thote fiuuuuu sa larg


#254

Duhet ndryshuar kushtetuta, ky e meriton edhe nje mandat te trete, Kish nevoje ky vend per nje lider qe mendon per popullin, dhe populli ja dha kete mundesi.
Thanks Z. Trump.


#255

Zeqo e kishin çmontu sot mr. President. Ay gjatoshi i fbi e kish nxjerr rrenacak trumpin. As pyetje nuk kish guxu me marr dhiqigori i z.trump. nje dekllarate dhe fshhht u fsheh pas dere.


#256

Po sigurisht, Z. Trump eshte zgjedhur nga pop american dhe jo i xhibutit, ka pune me te rendesishme per te bere.


#257