Ndan gruan ditën e dytë pas martesës se s'ishte e virgjër, në televizion

Pse kujton se s’ma ka cu? :smile: Sa here. Me kto qe te gjen fisi as qe behet fjale, (ke parasysh, thone ne fillim bute e bute, omel e omel, thjesht prezantohu, por ky eshte vetem fillimi sa te te fusin ne valle se pastaj te qepen keq farefisnia), keshtu qe s’kam pranu as ta di kush jane kandidatet. Por njehere me gjeti belaja, me nje shoqe qe kisha pasur shume shoqeri ne shkolle te mesme dhe e ritakova. Kjo filloi te me thoshte se do me prezantonte me nje per t’u pire ne kupe, ia beri reklamen mire e mire. Nga muhabeti kuptova qe ky i shkreti s’dinte gje se kjo i kishte mbaruar te gjitha punet me mamin e ketij dhe e kishin garantu fejesen. Dmth mungonte vetem takimi i pare midis nesh, kupton ti? I thashe qe nuk i preferoj keto lloj njohjesh, i thashe 100 here jo, mos e corodit tjetrin kot, o maj Gad si bente…me cmendi, vetem nje takim, beje per mua, ma dogji baterine e telefonit 1 jave rresht. Me kapen nervat me thene te drejten, dhe ktij tipit, i shkova ne takim, por ia thashe cope qe kam ardhur te ve pikat mbi i, erdha vetem nga insistimi i shoqes se eshte vajze shume dashamirese, por une s’kam ndermend. Edhe me erdhi keq sinqerisht, sepse kete te shkretin e kishin pergatit per tjeter gje dhe s’m’i kishte borxh shkendijat e mia te nervozizmit, si tha ai ke ai filmi “Ai Andon Ledhi s’ishte fort i keq” :joy: Si perfundim, pritej hatermbetja e thelle nga ana e shoqes. :confounded:
kshu Tirona, une vete s’besoj t’me shterrojne forcat ne ate pike sa t’me martoje lagja, megjithate Zot na ruaj.

Never say never, se edhe per t’i bo qefin Zeqos, po sikur shkus te jete z. Trump, apo kandidati cuni i tij.:stuck_out_tongue:

PS. Ec mo i ke hudh nji sy atij shkretit e s’te ka pelqy, e ia ke lone ne dere shkusise inotin. :stuck_out_tongue:

No Tirona, sinqerisht, ai ishte vertet alamet djali, por une s’isha ne ate frame of mind, nuk mund te lindte asgje mes nesh, sepse une nuk behem dot fallco. Ndoshta per disa te tjere kjo eshte normale, por vete personalisht me kap paniku ne keto raste.

Kabim, ky quhet paragjykim, sa ul shanset e tua. S’i dihet si vjen princi i kalter, njera e gjeti te bretkoca psh.

S’mbaj mend ku e lexova te shkruar intervisten e ketij hajdarit. E lexoje dhe te beheshin mendimet kaps. Gje e trashe. Bente dhe si me namuz.

pse nuk beri sex ky naten e pare ky njehere lol g :thinking::roll_eyes:. Akoma ka idiots qe bejne pazare n’emer t’dashurise? Dashuri zeza thuaj. Kalojne jeten me strangers. E pastaj vrasim mendjen pse u therren e vrane ne fund. Kokat hengshin injorantet e te dyja paleve.

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.

Cjane keta idiote nor aman?

hahah o shkabe me shkrive. Shiko, une nuk jam fare kondra prezantimeve te shoqerise, sa prezantime kam bere vete ehuu s’mbahet mend, se me ecin keto pune. :slight_smile: Problemi ishte shoqja qe i kishte kopsitur punet me mamin e ketij cunit dhe kishin bere gjithcka fakt, skenari ishte tamam shkuesi. Dhe kjo gje ndodhi per nje periudhe te shkurter dhe qe aq fulminante, saqe sado une i thashe 100 here jo jo s’behet fjale, kjo u tregua shume posesive, shko te lutem vetem 1 takim se une e kam pergatit ate. I kishte krijuar atyre nje realitet tjeter, pa marre aprovimin tim. Thoshte edhe shko mos me felliq, ngjarjet moren nje rruge aq fulminante, sa s’dija c’te beja. Plus i dha cunit te huaj kontaktet e mia, prape pa autorizim dhe menyra se si me kontaktoi ky tregonte shume per ca i kishin thene. I assessed the situation dhe ishte tamam rast shkuesie, dmth pritej per pune 2 muajsh fejesa. E vetmja zgjidhje ishte ajo qe bera.
Nuk eshte puna se vras mendjen, por jane ca gjera qe njeriu i ndjen qe ne fillim, ndoshta eshte female intuition, por kete lloj nuhatje e kam shume te forte, prandaj perpiqem te jem sa me responsible, jo per tjetrin, por per veten time, sepse kur nuk jam open dhe honest with myself, vetvetja me grin perbrenda shkaba. Une ndjehem mire vetem kur e shpreh ate qe ndjej, sepse ndryshe I get overwhelmed by emotions, edhe when I get hurt, I suffer a lot, c’te bej, highly sensitive, highly artistic me thoshin dikur profesoret.

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.