Ndikojne Valet e Celularit ne Sistemin e Hormoneve?

shif se edhe timit i bote vaki ky fenomen, sa her qi vite vera. hiqte xhaketn dhe majte telefoonin ke xhepi mrapa i pantallonve. per vete u knoqte sa her vibronte por ai para hic. deri sa i bleva nji marsupio tek tregu com, nja dy, tre mij lek mduket

1 Like

manjola zemra, lene reklamen e homove . ke nai ide tjeter pervecse me thy xhomin e sahatit ?

qime, ai diabeti eshte i keq, thone.
Po kjo nuk shpjegon diferencen dite/nate

pikerisht ktu e kam problemin. ne mgjes ska ze bilbili, me kalimin e dites fillon e bertet edhe kur shef boshnjaken e zhubravitme qe pastron byron.

ja prit sa t’vije @anon64581289 Jam i sigurt qe ai e ka 1 pergjigje. Minimumi!

1 Like

administratore gjembi e ka dhon viston per kete teme?

Sa xheloz ene ti mer burr! une bredhi e gjembi bejme treshe ç’do here.

pse edhe ti zeqo i ke te demtuara bolet nga celulari?

Ajo e celularit eshte pes me hiç,:grinning: po qimja do me lujt goglat ketu , si me thone me ra pak ne sy.

mir e ka ne fakt, tani vetem me bolet mund te bish ne sy, edhe ne sy te kryeministrit te Irlandes biles!

1 Like

zeqo , sa kohe qe lujsha goglat se kisha ket problem. ca m ka ra n sy esht fakti qe n mjes kur zgjohem shkojn duret iher te celulari, masanej fillon dita.

merakun e kom mas dafllakut. masanej, do tope t ronda ky shoku kryeminister,ka temena. s knoqet me tyt pushke 56ce :smile:

Ca celulari ke marre? Shif se mos celularin e vjeter e ke lidh me “sistemin e hormoneve” dhe ne mengjes padashur ke vene opsionin “do not disturb”.

Ka mundsi që celulari vetë jo, por gjithë smart-mrrokllat të mbajnë gjithë ditën në lidhje me botën virtuale, me e-mailin, me fejsbukun, me reklamat, me “bëni këtë për 21 ditë rresht dhe jeta juaj do të ndryshojë”, me “11 marifete për të zhdukur dhjamin e barkut”, etj. Aq është i ziu tru…

Them leje celularin te dera e shpisë kur të hysh mrena dhe mos e merr deri kur të dalësh për punë.

Il mitico Woody Allen! :slight_smile:

1 Like

Yea ok blame the technology! lol.

nese je midis 35 -40 dhe per 2 jave me cel ne xhep GSM qe eshte 900 MHz me SAR (specific absorption rate) afer limit ligjor, fillon dhe dhitet puna dhe je kandidat per te klubi qe nuk ben dot femije. mos perdor Iphone se eshte 1.58w/kg limiti ligjor eshte 1.60. per sai perket grupit android (samsung-gjerat) mos u afro shume.

Besoj qe po, une prandaj dhe s’e mbaj celularin ne xhep apo s’eshte sa pellemba ime. Plus qe s’dua te mendojne njerezit qe po mburrem, if you know what I mean. :smile:

Vere dhe kete tek talentet :wink:

Shoh shume meshkuj qe e mbajne celularin ne xhepin ngambrapa (TM Tori). Si mendon, cfare ndikimi ka?

2 posts were merged into an existing topic: Diskutim i lirë - tetor 2017