Nga bie Karabakhu (?) mire Benfika., shoke filloi champions liga , vijon

Gjermania do dali ne gjysem finale .3 ekipet e tjera mbetet per tu pare :blush:

nga Evropi, Spanja eshte kandidate serioze… pastaj Gjermani e France… ndonje shanc deri ne gjysfinale i jap edhe Belgjikes.
nga pjesa tjeter e botes po dihet mo, Argjentina, po edhe Brazili mire duket kesaj radhe.

Gjynah se kjo e sotmshmja ishte si finale e parakohshme :frowning:

:smile:

Pupupu a durohet kjo me, Tunizija mrena, Italija jashte :smile:

dy neshje kualifikuse vajtje ardhje, sbone dot nji gol.

imagjino ca kampionati botnor do ishte ky me keto zdromsat

po ca te presesh futboll nga keto, i hoqi nga grupi kosta rika

sa na e hoqen kismetin neve qe kemi fantazistin Basha dhe fortesen e pamposhtur Berisha

1 Like

trajneri italjan sapo dha doreheqjen… -le ti gjendemi Italise ne kete moment te veshtire e ti japim trajnerin e famshem shqiptar Ganiun, aka Giani de Biasi.

e jep me perseritje RAI mbas dy oresh, ja te shofim mbase…

Jo se do pashaporte Italione masnej .

2 Likes

do kete qene tersi ne stadium me shishe shampanje gati

kshu e dogji edhe klintonin ay

1 Like

Po s’e bleu dhe Boterorin Putini, ja ketu do jemi.

Do shkuli kerpudhen.:grinning:

imagjino sa i deshperum ka qene i gjati sa ka shku ja ka shit neshjen tone italise

Shyqyr mer shyqyr se sa do kishim vujt me ket kombetare azurre miliarderesh qe slujne futboll…Belotti vlen financiarisht sa 4 kombetare te USA… shyqyr qe nuk u kualifiku GrekQia pa Azurrt nuk kishin gjo ne vije ksaj rradhe

nuk dha doreheqje

i modh fare, do rrjepi deri euron e fundit te rroges

iu veshtiresu botnori Tunizise dhe Panamase

Un them ta bojn nji perjashtim per italin ket here, se si qajshin ato o zot o zot, me tu dhimbs, na sollen ne kujtese naten kur u skualifiku hillarija :frowning:

yai belloti me mire te punoje te guarda di finanzia te kaloje gomonet e tahirit se do boje me shume lek :))

1 Like

Eh ka lezet Vendet e Afrikes ne Botnor, rritet Shikushmeria…gjithe fukarenjt e shkrete para televizorit duke pa fukarenjt qe din me lujt futboll… jo po do na dilnin ne ekran USA qe se kan nda akoma si quhet Futboll apo soccer e nuk i shef njeri kur lujn.
Ka lezet mer me pa ne Rusi fukarenjt qe e kan msu futbollin me top lecke e jo barkderrat tip RedNeck votues Trumpist…

ti marin si guzhinjere o fiqo, gjynaf tia presesh endrren ne mes

ai el sharaway mund te shkoje si masazhatori i egjyptit psh

Futbollistet jane liberale .rednecket kane bojkotuar NFL le me pastaj soccer qe e konsiderojne sport femrash se gjasat qe Te thyesh ndonje brinje kembe a dore jane me Te pakta se futbollin amerikan .