O'Reilly, marketingsat shqiptarë dhe "kaka televizive"


#31

Nuk eshte per tu gezuar qe dikush qe nuk mendon si ty te pushoje se foluri.
Dje ka qene dite e zeze per gazetarine e pavarur.
Tani ata qe kane mbetur jane disa qe perseritin ato qe ju shkruajne shefat e partive,pa ditur se cfare po lexojne.
Largimi i Megyn Kelly dhe Bill O’Reilly ndonese per arsye krejt te ndryshme ka qene katastrofe per gazetarine e pavarur.
Uroj qe te dy ti shoh sa me shpejt ne kanale te tjera sepse kemi nevoje per gazetare me integritet dhe jo per papagaj.


#32

“One day he walks past my desk … he walks past and says ‘Hey, hot chocolate,’” dhe rasti i dyte
"As I was getting off the elevator, he said ‘looking good, there, girl.’"

nuk arrij ta kuptoj motivin pse mund ta ngacmosh ket lloj femre

https://www.youtube.com/watch?v=l20GDLfuV44


#33

Kapo xhani ndoshta e kam kabim por per nje self professed democrat ti nuk e ke konceptin e right or wrong .


#34

Ore une e kuptoj qe quhet ngacmim kur thua “bythdrras” por “hot chocolate”?


#35

O’reilly I ka sjelle deme shume Te medhaja USA me trushpelarjen sistematike qe I ka bere miletit .


#36

Apo jo @Manjola_Tirana ?


#37

Eh kjo Politic Correctness e Mallkume, na i mori ne qafe Burrat ma te mire e ma te embel, e na la si jetima.
Mfal a di gjo njeri ku mbahet funerali simbolik i O’Reilly?


#38

o albo e kuptove ti cfare dua te them me siper a po jo? …te besh 20 miljon dollaro ne vite dhe ti hedhesh quret kesaj jevge eshte e pa konceptushme per mu


#39

e pakonceptueshme eshte qe edhe ta mbash veten per demokrat si zotnia juej edhe Te jesh racist .


#40

Edi si eshte puna, femra duhet te reagoje kur i ndoh ngacmini, jo pas pilafi, per ndryshe nuj eshte me ngacmim por kompliment se vete ha do bytha.

Psh. Kur arjan qani e ngacmoi live sofiçken, ajo la pune e iku, po te qendronte qanua do vashdonte ngacmimet.

Blendi fevkuqi ska ke ngacmon ne fakt, ndaj del me shkop


#41

kapo, e ka shpjeguar halle Esmaja kete shume qarte kur i tha Mato Grudes pak a shume se femra te hedh trute e gomarit dhe se per te, mashkulli hidhet dhe ne nje kazan me uje te valuar. Kur te dale Beluli nga burgu do na e citoje pa gabime


#42

Gente di poca fede, kushedi sa here ju kam thene qe tere politika vertitet rreth Kallomit?!

(nuk ka rendesi nese rreth kallomit te fuksit 5-leksh apo te disidentit 20miljon-dollarsh)


#43

Filloi kunder ofensiva Made In Sorros ne mediat amerikane.
Tani te heqin edhe Tucker Carlson se ai dhe Sean Hannity mbetur nga kampi pro Trump tek Fox-i dhe keshtu kthehet edhe kjo tek kampi Sorros.

O’Reilly pushohet per nje fjale goje,David Letterman qe nuk la femer te stafit pa e cuar me krevat nderohet…


#44

Kesaj dikush i ka thene shko ankoju beje te madhe,dhe mjeshtrat e NYT aq prisnin dhe dhane alarmin…


#45

Kishin mbaru shamite e qurreve ne farmaci sepse njerezia po qan largimin e Dashnorit te Fjales se Lire ne Ameriqi.
Me e forta eshte se ky moralisti i Djathte, me ndjenje te forte ndershmerie e integriteti ja lypte femrave si me qen ndonje emigrant punetor ndertimi, gjithe kllas. Kishte mesu fjalen Cokollate Idioti dhe ja lypte ksaj dives Afrikane qe rrezik e kishte kallomin me te modh se i Vyshkuri Oreilly.


#46

Do te doja te dija nese do te quhet ngacmim seksual nese nje grua do ti thoshte nje mashkulli “hot chocolate”.
Me siguri qe jo,bile HR do te tallnin bythen me burrin nese do te guxonte te ankohej.

Ketu fjala e kesaj merret 100% e vertete,ndonese nuk ka asnje deshmitar…


#47

Blendo, po boje dhe ti nje program qe te kete shume shikues, pse nuk e bo.


#48

O’reilly po ben qejf diku ne Bahamas nese ke qejf ti bec nje visit😄


#49

Me siguri qe eshte duke bo qejf se do e kete marre 1 vit rroge pa punu per 2018, 20 milion jo pak. Po ajo qe thashe me larte se kur lexova ne vere pasazhe nga padite e punjonesve te Foxit ne vere per bosin e Oreilly ato ankoheshin se Fox ishte nga institucionet me diskriminuese ndaj femrave dhe harrasment ishte i shperndare nga larte deri poshte. Nuk ma priste mendja qe nje Idhull i Shkolluar si oreilly te mos dinte te bente diferencen. Kishte mesuar prej AmerikanoLatineve ne ndonje strip club shprehjen e njohur Ciocholatazzo dhe vendosi tja shprehte AfrikanoAmerikanes duke kujtu se i bote nder.


#50

Nuk e di nese ke qene ndonjehere ne USA po burrat amerikone jane si bicim kafshesh pa pike terbieti kur vjen puna per sex .shiqo bill Clinton psh ia drodhi nje goxha gruaje si Hillary me ate katunarken Paula jones .arnold shvarceneger I martuar ne nje nga familjet me aristokrate ia drodhi gruas me sherbysen hispanike duke e lene kete Te fundit me barre .e lista goes on and on …:smile: