O'Reilly, marketingsat shqiptarë dhe "kaka televizive"


#51

Jo me Jo se nuk eshte sjellje tipike e burrave Amerikane sidomos ne institucionet e respektuara amerikane. Se cbejne burrat amerikane me sherbetoret ne shtepi eshte ndryshe por marredheniet e punesimit jane formale e te ftohta. Me gjithe kto pjeshka rreth e rrotull ti nuk habitesh kur bosi bo si i papam ne ashensor? Edhe Bill Cosby nom kishte lon. Eshte me shume perdorim force e dhune ndaj femrave te dobta qe kane nen hyqem, shenje qe ka fillu me ju vyshk kallomi si dhe shenja homseksualizmi qe e luftojne duke bo si Playboy.


#52

Ca vlerash paskan pare keto korporata te Billi derisa ketij i ngeli derri n’dore? Vlera aktuale mund te kene pare vetem nese shefa marketingu te ketyre kompanive kane qene ACDC me shoke, Nuk ka ndryshim O’Reilly me “kakat” e ketushme sic i pershkruan ti, ndryshon vetem magnituda. Emisioni me i ndjekur ne Amerike patjeter qe do marre ofertat me te larta, packa se e drejton Billi qe terheq gjithe ACDCt e SHBA-ve.
P.S. Te na rroje Hannity, i fundit i Mohikareve!!


#53

Nuk e di nese je femer apo mashkull Por nese do te nisesh me ofendime vazhdo monologun.
Bill O’Reilly u pushua pa asnje prove,pa asnje fakt.
Ku eshte parimi I famshem"innocent until proven guilty"???!!
Shikoje ate ne video qe thote Billi kollitej kur kalonte tek une ,por cuditerisht nuk kishte njeri ta verifikoje,dhe kjo si ka thene asnjeriu…
Pastaj kur ska patur njeri i paska thene ate fjalen ne ashensor dhe me pas perseri kur ska patur njeri i paska thene “hot chocolate” qe e ka traumatizuar me shume se sa dikush qe perdhunohet prej verteti.
Ku muhabet ka nja 10 vjet qe ka ndodhur,nese ka ndodhur.Tani kjo u kujtuar qe paska ndodhur…
Kjo qenka traumatiziar aq shume sa edhe sot dridhet kur kujton tiranine e O’Reilly-t.
Kjo eshte komplet BS!
Nejse kur gjen shesh perse te mos beje pershesh…


#54

Djema, mesa sa shoh une, femrat me kete liri qe kane (dhe shyqyr qe e kane) , po e shperdorojne, duke perfituar e pretenduar se jane ngacmuar seksualisht, dhe, dhe, dhe, perfundimi, (per ne qe shohim), eshte se; ato thjesht duan shperblimin ne para dhe vemendje.
Nuk perjashtohen rastet kur pronaret i ngacmojne seksualisht, sidomos ne vendet e botes se trete, por keto rastet ne perendim, sikur fusin shume uje.


#55

Pjer tek Fox News trajtimi diskriminues ka qene i perhershem. NJe Shqiptare Lydia Ukcaj ishte vjet pjese e nje Collective Lawsuit te 10 -12 reportereve ndaj bosit te modh. I ngacmonin dhe i ofendonin si ata lart edhe shoket poshte. Kte Shqiptaren e ngacmoinin edhe kur ishte shtatzene. Ne interviste per pune bosi i modh i kishte kerku ti shifte Sumen. Ajo kishte ndermend te mos e hidhte ne gjyq se nuk ja mbante por u bo ceta me nja 10 femra bashke mori guxim dhe Shqiptarka e Malit te Zi.
Ti thu qe bojn femrat vete…jo mre jo i bin neqafe burrat kurva ne Andropauz


#56

…edhe ky perversi i Rilindjes nuk ka ndonje dryshim o Pjer ?

Ministri Ahmetaj na erdhi në zyrë dhe tha: Duart lart, fustanin poshtë’

Sot na vjen ne zyre vetë ministri i Ekonomise, Arben Ahmetaj, dhe si rrugaç, pa trokitur fare në derën e zyrës thotë: “Duart lart, fustanin poshte”. Erdhi na kontrolloi faqet në të cilat kishim hapur internetin, pra donte të kontrollonte nëse gjate orarit të punës hapim faqe si facekooku apo mesengeri. Në 4 Zonja në zyrë u shokuam, pasi ajo me “çapkenia” prej nesh i tha: Z. Minister, nuk është nevoja t’na kontrollini, pasi zyra IT mundet të bllokojë hapjen e faqeve te caktuara ne sistem, ndersa pergjigja e tij ishte: nuk erdha për duart lart, erdha për fustanin poshte. Ordiner dhe i paedukate, trysni maximale ndaj femrave.
Ndërkohë që këtë formë idiote e kishte bërë në disa zyra, jo vetëm tek ne. Po punojmë nën trysninë e atij perversi rrugac”.


#57

Tironco, kam pershtypjen se atje tek juve, e lypin ashiqare fare :grinning: gje qe tek ne ne Europe, eshte pak me ndryshe, si pune melodrame :grin:


#58

Vend i Botes se Trete o Pjer, tani ene ti duhet ta kishe degju i cik Shkaben e jo tu tallshme me cdo LiveLeak qe vunte ai.
Problemi eshte qe edhe kta Konservatoret Frymezues si OREilly, qe kta katnaret tane e adhuronin si Enver Hoxhen… na dolen Imoral dhe Horra.


#59

ka qene nje film i realizmit socialist qe e shikonim me shume qejf dikur. nuk me kujtohet mire titulli. i fillonte me K. kapteri, a komandanti, dicka e tille. ishin dy pleq, nga vlora me duket, njeri e kishte emrin selman, ai tjetri xha bushi, a dicka e tille. film komik ishte. ky xha selmani i urrente femrat. nje dite vuri nipcen ti lexoj gazeten me ze te larte.
Ne nje moment, i ngrihen nervat.
Po ti more pizeveng - i thote xha selami nipces, - nga nderzimi artificial me shkon ne luften ne vietnam.

ja kshu eshte dhe ky muhabeti i autorit te shkrimit. nga bill o’reilly dhe Fox News shkon tek (megjithese nuk i ka permendur me emer, por nenkuptuar) kol balla dhe Top Channel. Apo nga mercedesi te ajo fabrika e vajit te kthesa e kerrabes.

e kishte mire ai xha selmani tek ai filmi. Ehhh. tani mu kujtua titulli i filmit. “Koloneli” e kishte titullin.


#60

meqe ra fjala, edhe mua mu kujtu nje liber qe nuk me kujtohet emri qe fliste se i dor muhabeti bohet si “perroi i ndergjegjes”, dmth qe gjera pa lidhje midis tyre notonin ne drejtim te paditur duke krijuar variacjone te reja por gjithnje duke ju bindur Ligjeve Hidraulike te Kallomit.

Ja psh edhe un solla nje kontribut perroi me nje liber, ti me nje film te realizmit socjalist, ai tjetri me Top Chanel ne nje teme qe trajton Topet e Kallomit te gazetarise amerikane.

Tani se si po me duket, sikur ekziston andergraund nje lidhje midis tere ketyre.


#61

Bill O’Reilly u pushua pa asnje prove,pa asnje fakt.

Ose nuk ke degjuar e lexuar gje, ose po genjen me qellim. E njejta gje per ate qe ke thene disa here me siper. Akuzat per O’Reilly nuk u bene sot. Jane bere shume kohe me pare dhe Fox ka paguar $13 miljone per t’i mbylluar pa zhurme. Eshte patetike kur thua qe u kujtuan tani pas humbjes se Hillary dhe eshte hakmarrje.

Dhe nuk eshte e vertete se jane vetem per komente “hot chocolate”. Lexo e meso.


#62

#63

Trampi tha se i grabte per pusi dhe u ba president. Ky i shkret vetem sa i paska ardh rrotull se peleqekan zezaket,sic edhe paska than “e demtumja” me kohe.Asht e nalume me pas qef zezaket. Durt nalt fustanin poshte,u tha se kishte dhane komanden nje minister i yni,gjate nje “kontrolli te befasishem” ca grave ne zyre.


#64

Sic e shikon jane allegations qe nuk do te thote te jene fakte.
Videon me ate gruan tek paneli the View shikoje vete mire dhe pastaj eja ketu e diskuto.
Asnje deshmitar vetem kjo dhe Billi ne cdo tregim te saj.
Nga ta dime qe eshte e vertete?
Parate Fox i pagoi qe te mbyllte ceshtjen se me gjyqesore nuk fiton gje sidomos kur je i njohur.
Nga sa shikojme nuk ka asnje kontakt fizik me Bill-it dhe akuzuesve te tij vec,me tha,me pa u kollit etj
A jane keto harassment?
Po jane kur verifikohen me fakte dhe jo me fjale ne ere.

Sado ta poshterojne O’Reilly-n askush nuk mund ta hedge poshte qe ka qene gazetari me I mire dhe me nja 15 libra best seller.
Jam i sigurte qe nese O’Reilly do te ishte ne kampin demokrat asnje gjemb nuk do ti hynte ne kembe dhe ne panelin e the View do te pritej si njeri i madh.


#65

jane te gjitha stacione ne Picadilly Line.


#66

pse merzitesh ACDC, kshu e kane keto pune, dmth punet e politikes, kush gjen rastin ja fut kundeshtarit po pat mundesi. As qe i behet njeriu vone per te verteten.

A nuk ndodhte e njejta gje me gjyqet ne kohen e fuksave 5-leksh?

Ti vete ben gam gam kunder çfare te duket armik ne horizont. Gjendje krimi je dhe ti, psh per çdo gje qe ndodh, po qe afer ndonje mysliman, gati je ti besh gjyqin si dikur fuksat 5-leksh.


#67

eshte lufte brenda familjes. djemte, liberale, kunder plakut. fox news eshte shume i djathte per ta.
nqs do prova. shiko gazetat e mardokut ne angli. The sun nuk eshte me aq e djathte si me pare. Times dhe Sunday Times po behen edhe me te majta se me pare. (Sky nuk merr dot krahe, se media televizive jane shume te balancuara me ligj) Te gjitha keto qekur djemte filluan te marrin me shume pushtet ne dore per menaxhimin e bisnesit.


#68

E lexove artikullin qe te solla?


#69

E lexove artikllen ti? Bej shurren argumentit tash !


#70

Po ti e lexove se dhe ti di Anglisht. Por me e rendesishmja, a e kuptove?