Papa Françesk dhe librat shkollorë

Une ty tu drejtova. S’kam lujt dhe une menc tu drejtohem gjithe … qe ka rruga.

1 Like

Nder do më bëni po më bllokuat.

2 Likes

Flm per sqareishën. :slight_smile:

Papa: with an open heart

1 Like

ja dhe prof ilia toli qe e sheh veten si martir virtual ne gjurmet e myslimaneve qe hidhen ne ere. Ironike, he?

2 Likes

I had a laugh with sqarejshën. Ok Shabano? Ok Xhevrije.

Ironik je vetë që do t’i fusësh të gjithë në të njëjtin kallëp se s’ke vend për shumë kallëpe në trurin tënd. Unë po ushtroj të drejtën time të fjalës. Dihet që e drejta e fjalës duhet kufizuar sa herë e sheh të arsyeshme qeverria dashamirëse. Muxhahidinët virtualë si unë e teprojnë me zemërbardhësinë e qeverrisë dhe i meritojmë të gjitha ç’të na gjejë për fajin tonë. Qeverria na doli borxhit. Më qafë paçim veten.

ke te drejte, prof. Nuk ka pike ironie te ajo cka the me lart. Tek e fundit, dihet boterisht qe budallalliku nuk ka fe

1 Like

Albanians are small pond for me. Looking for some enemy that can show me. Albanians are so civilized and debated me out of my evil thoughts about Albania.

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.

1 Like

E lexove lidhjen qe solli 4ever? https://en.wikipedia.org/wiki/Laws_against_Holocaust_denial

1 Like

Profesor Toli, sipas levrimeve tuaja, cishte e nga ishte Hezus Krishti?

3 Likes

Pse s’e dime ne cfare ishte Hesusi? :smirk:

Jesus.

1 Like

Dhe kane guxim te vene ne dyshim rolin e Hezusit ne suksesin e kapitalizmit perendimor.

2 Likes

Sipas lëvrimeve të mia, Jizusi yt ishte çifut nga nëna. Nga baba ishte gjerman-italian-shqiptar-spanjoll. S’dihet dhe aq mirë nëse s’beson përrallën e parthenogjenezës. Çifutët atëherë dhe sot e quajnë bir kurve dhe e përçmojnë sa të munden, përveç kur e përdorin si dordolec për të zhvatur kristianët amerikanë. Krishti ishte në kundërshtim të plotë me çifutët që asokohe, dhe i quajti “sinagoga e shejtanit”. Kjo është shkruar në biblën tënde të shenjtë. Sipas evolutionary psychology, Krishti u bë simbol i evropianëve pikërisht për t’i rezistuar parazitizmit çifut.

Revelation 3:9. I will make those who are of the synagogue of Satan, who claim to be Jews though they are not, but are liars – I will make them come and fall down at your feet and acknowledge that I have loved you.

Nga baba ishte gjerman-italian-shqiptar-spanjoll.

Pra ti po thua qe s’dihej kush ishte i jati? Dmth s’e paskan patur keq hebrenjte meqe, sipas teje, paska qene kopil? (falme e zot per blasfemine).

Sipas evolutionary psychology, Krishti u bë simbol i evropianëve pikërisht për t’i rezistuar parazitizmit çifut.
:joy:

Se mos harroj, meqe qenke tek Bibla e re, hidhi nje sy Luke 4:17. Thone qe Krishti s’lexonte nga Bibla e re. Madje as nuk e shkruajti ate.

1 Like

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.

1 Like

Kopil është fyerje për njerëzit fisnikë si ti. Për Krishtin dhe ne të tjerët s’është fyerje. Madje, nga pikëpamja etimologjike, kopil në shqipen e hershme dmth djalë; kopile vajzë. Kuptimet e tjera i mori më vonë.

E lexova Luke 4:17. Thotë mos ia prish kurrë gjembit se është mishërimi i fundit i Krishtit.

Ju të gjithë duhet të mësoni kuptimin e fjalës chutzpah (lexohet hucpa). Dmth shumë gjëra. Psh, ta bësh diçka dhe t’ia ngjisësh viktimës. Me rolin e çifutëve në gjenocidin e ukrainasve, Holodomor, Holocaust mund ta quash dhe karma. Mendoje njëherë. Çifutët janë aq të mirë sa në 5,000 vjet kanë bërë 0 miq dhe urrehen nga të gjithë. Sa fe kanë ardhur e ikur, askush s’është urryer si çifutët. Arsyeja s’është fetare siç thonë ata, ose sepse janë shumë të drejtë (si Xhuxh Sorra – George Soros) por se janë batakçinjtë më të ulët të njerëzimit. Shih ç’u punojnë palestinezëve në tokën e tyre. 600,000 palestinezë në Gaza ushqehen nga plehërat në një mënyrë që është shumë e ulët për dinjitetin njerëzor.

Shpjegimi çifut për chutzpah është ky. Dikush vrau prindërit e vetë, pastaj i lutej gjykatësit të kishte mëshirë për të se kishte ngelur jetim.

Chutzpah: po na shfarosin dhe po na quajnë kriminelë racistë. Në biologji përdoret shpesh. Për të shfarosur një peshk në lumenjtë në USA po përdoret një peshk tjetër që kryqëzohet vazhdimisht me të parin, derisa nga i pari s’ngelet asgjë. Të njëjtën gjë po u bëjnë mendjehapurve si ti. Po na përmbytin në altruizmin tonë që është vetëm virtyt i të bardhëve por që tani po ndihmon në shfarosjen tonë.

Chutzpah dmth të fluturosh aq ulët në maskarallëk sa askush s’dyshon tek ti se s’është e mundur të jesh aq i ulët.

Ariel Toaf është djali i kryerabinit të Italisë, Elio Toaf, si dhe associate professor në Tel Aviv University. Ai shkroi “Blood Passover” në italisht (përkthyer në anglisht) ku shpjegohet se dhe ajo e matzas me gjak s’është shpifje por fakt. Mund ta mendosh ç’i punoi qeveria izraeliane. Libri është në Amazon. Lexo “Jews must live” shkruar nga një çifut, Samuel Roth. Ai është rrondokop dhe vetë, por çifutët e tjerë ia morën çmimin e parë në rrondokopëri.

Një çifute kemi në peshk, Gaia, ajo hapi temën “Si mendoni, a duhet t’i pranojë qeveria shqiptare refugjatët?” Është e interesuar të dijë nëse shqiptarët janë të gatshëm të luajnë rolin e vetë në vetëshfarosjen e të bardhëve, siç ndihmuam në shpëtimin e çifutëve.

Jews are the proof that evolution has no goal.

1 Like

Nuk jane thashetheme, shkon me verte me kap sapunin, personua dmth.

2 Likes

I grew up in the 50ies and we Jewish kids had no idea that Holocaust had ever existed.

Truth needs no defense, Hollywood fiction does.

S’ka asnjë shenjë materiale të egzistencës së shtetit çifut në Palestinë. Megjithatë, burime të jashtme e vërtetojnë që në fakt ka egzistuar. Arsyeja? Sepse çifutët as që e vunë ujin në zjarr të sajonin monedhat e veta. Aq shumë parazitë dembela janë. Në biologji, paraziti është i interesuar në mirëqenien e bartësit dhe kujdeset t’i ofrojë ato që quhen përfitime të dorës së dytë. Çifutët janë një parazit që sistematikisht mundohen të shfarosin bartësin e tyre. Kjo është tragjedia e tyre dhe e bartësve. Në biologji, nëse një specie ose subspecie hyn në rrugën e specializimit, ajo ka vetëm një fat: do shfaroset. Çifutët janë specializuar në parazitizëm. Ky është specializimi që çon më shpejt drejt shfarosjes. Në fakt, të gjitha 111 përzimet që çifutët kanë pësuar në histori, nga pikëpamja biologjike janë shfarosje. Kur bota s’kishte komunikim, për ta ishte e lehtë: shkonin diku tjetër. Tani që bota është bërë kaq e vogël, e thotë dhe Sarah Silverman: po shoh ëndërra me furra dhe kampe përqendrimi.

Thjesht për faktin që çifutët janë specializuar (parazitizëm ose çfarëdo gjë tjetër) dmth se Izraeli s’duhet të egzistonte. Pse egziston? Sepse ia këput shpirtin gjermanit, qan si qyqe. Gjermanin e vret ndërgjegja dhe i ushqen. I njëjti muhabet me USA. A po i paguan Turqia dëmshpërblime Armenisë? Turqve u vjen keq vetëm për një gjë: që s’mbaruan ç’nisën.

P.S. Erdhi dita që shkoj në google translate të përkthej në shqip shumë fjalë që i di anglisht por jo shqip, dhe fjalë të zakonshme. Hera e fundit që fola shqip përditë ishte 1995. Më 2008 fola vetëm për pak muaj, dhe të gjithë vërenin theksin tim që kishte ndryshuar shumë. Dhe s’e bëja për finte si shqiptarët kur ktheheshin pas 3 muajsh nga Greqia.

Admin ke te drejte qe s’duhet ushqyer trolli por nganjehere eshte vertet acarues niveli i poshtersise. :rage:

3 Likes