Per ata qe investojne

E njejta gje ndodhi me TNXP para 2.5 vjetesh …huge cash raise nga mgmt. investoret njelen me trasta neper dur!

Nuk shesin por mund te “issue more stock” dhe devaluojn vleren e stokut.

Gjergj, para se te raising cash…eshte kush shiste DJE?

Qe ata do raising Cash dihet se nuk kan Cash deri per ne Shtator…DHE FAKTI QE COTEMPLA U APROVU do e bej me te lehte per fat te investorve te raise cash…imagjino sikur Cotempla te mos u aprovonte dhe ata do raising cash @ a much lower price…jo tek $6 po tek $4???

Qeshtja eshte e thjeshte dhe eshte per nje investor kush shiste dje ne MASE ? UNDERWRITERS???

Shesin mor shesin si Derra…how about NAKED SHORTS…nobody wants to talk about… they are covering at 1 pm ??? Kush do i kontrolloj mer Trump administration?
Bej durim me Alben se e ka peshkun si prone dhe kur nuk mer vesh do me u fut ne muhabet ashtu si kot.

Tironco ti je keqkuptu se une dje thashe qe NEOS ishte ngjarje e lehte e dites,tipike rasti i nje stocku aprovimi te parajmeluar, dhe ne kete rast dihet qe Buy the rumor, sell the news’ Zakonisht peshen e rende te protofolit une e ve ne stoqe mixe,qe kane te ardhura dhe pipe line te pasur me tre e me shume triale.Me te sigurte duket se jane stoqet qe jane aprovuar ne EU dhe priten te aprovohen ne USA,gjithmone per fazen e trete ,ku ke studjuar ne hollesi rezultatet shume pozitive e fazave te 1 dhe 2.Kurre nuk investohet ne stoqe qe kane edhe dyshimin me te vogel ne rezultatet e para .Nje rast ideal “textbook case” ishte psh AUPH.Analizen dhe vleresim e stoqeve e mare nga VektorVest 7,.

E ke gabim Kaposh…nuk jemi keqkuptu, edhe une ne nje page me ty isha.
E mbylla Dje…in and out por e rihapa Sot…dhe mund ta mbyll neser …por per mua ktu ka Juice…shif levizjet e djeshme dhe te sotme…ka levizje 30%…mbas 1-3 ditesh mund te jete ne FlatLine…thank u anyway

Mos u ndje fajtor…tek Neos kishe katalist dhe kishe volatility…Great Suggestion…do thush pse e ke pa kaq afer…kshu jena neve te lebetitmit mbas detajit…por NEOS ka Juice…per mu ske per te gjet stock me interesant se ky 2 javet e ardhshme…Vere …e hudhim ne bast po deshe…shumica jan kuaj te ngordh.

Ho me i la breket Sorosi ne Xhorxhia, fitovi rrepublikania. :+1:
Ta kisha llafin ishte gara me e shtrenjte ne historine e Hauzìt.
Hudhni hudhni pare :smile: :metal:

Ska shanc.

Une bera shume kabim qe vura ne dyshim largpamesine tende prej "Monday morning quarterback ".:grimacing:

Nuk eshte Largpamesi eshte PUNE dhe VendimMarrje. Dikush rri poshte Fikut e hedh rromuze a koka te verdha e dikush bo lek. Pune o Pune qe ne pike te Sabahut…

Kaposhi ta hudhi nje kocke, nuk doli si priste Kaposhi te fluturonte me aprovimin e Cotempla… po ty sta mbajti ta kerpisesh…Neos…megjithate levizje monstruoze ditore 06/19/17 $8.09 me e ulta- 9.60 me e larta, 06/20/17 $7.75 me e ulta - 9.06 me e larta, me 10.75 me e larta ne early hours… 52.21% pronesi Institucionesh financiare dhe huge short interest 15.40%.

Nejse kto jan te komplikume per ty ose bixhoz…shif i cik bixhozin tat SWN …Plot 5018 …July 21 $5 PUTS at 0.25 cent, kta po hudhin lek qe SWN jot qe nuk eshte bixhoz do mbylli poshte $5 nonji nga keto dite…edhe mund ta kene gabim…po ti me kokat e tua te verdha si do e provosh???

Te ka bere vaki te mendoc se ata qe i shesin keto puts at $5 vejne bast se aksioni do te shkojne lart dhe paret e premiumit i fusin ne xhep ose nese aksioni shkon poshte dhe detyrohen ti blejne per $5 prape kane nje cmim te arsyeshem ?

Nuk rendesi cfare mendoj une…rendesi ka qe ky stock eshte ne death Spiral…75.52% minus qe nga the latest downgrade from HOLD…Ata qe vejne keto PUTS jane fitimtar se fusin leket ne xhep…me nje premium shume me te larte se ata qe po e mbajne stokun nga $7.5, dhe ndoshta ate Premium e vene tek NEOS???
Nejse rendesi ka cfare do besh ti sot tek 5.80… do shtosh sot apo do presesh nese vertet 5 thyhet…Talljet e KokeVerdhat nuk te ndihmojne…Une skam asnje mendim…vec pershtypjes qe ky stoku jot po shkon drejt 4.5-5…Por nese do investoja ne gaz natyror do filloja mbas disa javesh dhe jo me fucking 5 dollar stock por me nje kandidat me te mire DVN se sot eshte tek $30… por me nivel 28-30.
Nderkohe me fal se kto 2-3 dite do merrem me NEOS DHE ESHTE SHUME I LODHSHEM.

VCEL just got upgraded Kaposh, $6 price target …2.85 asking price. Good call!

Me rafte pika mu per ty qe po Te lodh $7.68 and dropping .por ti natyrisht qe e pate parashikuar dhe e shite perpara se Te binte :grimacing:

Jo zemra …po shes pak Mack…tek 1.37 (7.48% up) dhe pak Opk 7.02, (4.84% up) dhe do pres a do ciki Neos $7.10 the low of June 5…po e theu do e shes me humbje. ti si thu?

Gjej aksione me options javore dhe perdor Buy-Write .

Kto stoqe si Options jane …nese je marre me Option…Mack eshte 1.28-1.36 kurse call options e SWN tat jane 25 cent… leni pordhet…fusha e meidanit ti cfare do bosh? Dhe mos e merr plaken time ne telefon e ti thush qe jom tu hup lek tek NEOS…

E pata fjalen te shkruac covered calls si mbrojtje kondra humbjeve.

Une s’para jam marr me options trading, thjesht investim ne stock. Mund te me shpjegoj njeri shkurtimisht si funksjonojne?

Options nuk shpjegohen shkurtimisht sepse kane shume klecka. Investues si ti dhe si Alba perdorin options calls per te zvogeluar humbjet e nje stocku kryesor ne portofolin tend kur stocku bie…ose leviz kunder teje…atehere ti ke options a mundesine ta blesh stockun tend lire.Literature falas ke ne internet ku shpjegojne options me qetesi. Tek Put ndryshojne gjonat de humbja eshte e pakontrolluar ose e pafundme kur te vete ters. Options expire ose behen worthless diten e expiration qe eshte per shumicen e premtja e trete e cdo muaj por ka edhe weekly options. Shume i perdorin options si parashikim per levizje te mundshme te stockut dhe shume i perdorin thjesht se nuk kan aq para sa te blejne fizikisht nje stock per 150 dollare por e blejne option per $6. Nejse lexo per options dhe kerkoji borkerit tend te te upgrade per options trading kur te ndjehesh i sigurte.

Rrofsh. Kam kohe qe kam Level 2 trading capabilities, thjesht nuk kam qen aq aktiv dit per dit qe t’i hy metodologjive te tjera te investimit. Kush jane brokerat qe perdorni/rekomandoni?

Ka degju njeri per motifinvesting.com? Per mu eshte ide gjeniale per “average investor”.

Scotrade eshte cheap dhe te jep mundesi te shesesh qe me 6 am, 1 ore para Ameritrade qe e perdor gjithashtu sepse te jep platforme te mire studimi, Option House eshte garbage kurse Etrade eshte shume i mire se te ndergjegjeson per humbjet me mire se te tjeret dhe ka friendly charts. ameritrade ka blere Scottrade e do behen Nje por nuk jane aprovua akoma nga qeveria. Suksesi varet nga vendosmeria dhe jo thjesht platforma.
.