Plazhet e lira


#21

Te me falni ju Montrealistet. Ti mund te quash veten specialist por prit sa te vije AI e te ta shfryje tullumbacen montrealiste me video nga lajvliik.


#22

Po rri tani mos na dekonspiro vendndodhjen se do vijne te na arrestojne keta te customs and border se jemi pa dokumenta e do na çojne ne shqiperi.


#23

Vendndodhjen e keni dekonspiruar vete, zoteri nga vlora qe i thoni patrio Tironcit. Vete e ke fajin qe shkon ne shqiperi njehere ne 5-6-7-8-9-10-11-12-13-14-15 vjet. Dhe i jep reputacion te keq shqiperise tek te huajte.


#24

Po ca te bejme, po te kishim mundesi do te shihnim liveleak-un dhe nuk do kishim nevoje te shkonim vete ne memedhimbje. Po ja qe jo te gjithe e kane ate fat.


#25

Shqiptaret nuk dine te menaxhojne ne term afatgjate.
Duan te nxjerrin fitimet e investimit ne 1 vit dhe cmimet i mbajne sa ne Greqi qe ka tradite 50 e kusur vjecare te turizem,sherbime dhe infrastrukture.
Te mos kalojme pastaj me lojen e cmimeve qe bejne ndaj te huajve.
Shkurt jane harbute dhe kjo harbuteri dhe grykesi ka per ti marre ne qafe.


#26

Per infrastrukture e kam gjetur veten me mire ne Shqiperi se ne Greqi, ndersa per lojrat e cmimeve kemi mesuar nga me te miret: greket. :stuck_out_tongue:
Te me falin vlonjatet ne Vlore dhe mbare Vlores, por puna e kamarierit s’eshte per ju. Kam hasur ne pergjithesi arrogance dhe papergatitje. Fatkeqesisht.

“Mund te me sjellni nje liste te pijeve qe ofroni? S’kemi. Cfare pijesh keni? Po pije kemi.”

Nje nder dialoget me nje kamarier ne Vlore.


#27

hahahaha … Vete njeri ne vlor i thot kamarierit bem nje kafe te shkurter , vjen kamarieri me filxhanin plot, i thot ky miku , ore un te thash kafe te shkurter , kamarjeri , pi ore sa te te doj k… ste detyroj un ta pish te gjith.


Barcaleta
#28

po ai qe shkoi me 4 leke per te ble nje gurabi ;- ben 5 ,- i thote shitsja. futi je te kafshuar, q* motren! - i thote ky. :stuck_out_tongue:


#29

“futi nje gaç”.
po jane shume te lashta keto qe po thoni ju , me kafe te shkurter , apo kulaç 5-leksh.:slight_smile: -une thashe nje te re para ndonje 1 jave, po se ke pare si duket .


#30

ne e kemi pas “nje kac”. dhe ajo “me jep motra nje me kancer mua” eshte e madhe.


#31

…me paketen e cigareve, e forte eshte ! por gjithashtu e vjeter…:slight_smile:

Ok… po them edhe njeher nje qe degjova ne Vlore se fundmi… -ne nje restorant buze detit nje tiranse duke pare menune, gjithe pordhe e delikatese, i thote kamarjerit vlonjat… o çuno eshte i fresket peshku ? -ouu, i fresket fare motra, sa te pa ty ngordhi, tha kamarjeri.


#32

Ma shpjego te lutem…se nuk e kuptoj.

@zeqo ma shpjego dhe ti…ta kuptoj me mire


#33

ua po c’do na shpjegoje brandi ne moj moter. ?


#34

Eh moj moter… ku te kuptojne kta te gjinise tjeter, gjithsesi ia vleresojme perpjekjet, por prape nuk i bien në të halleve tona.


#35

Kjo ne fakt eshte nje cike ofenduese. Ne vertet qe mund te mos i kalojme ca gjera fizikisht, po me shpirt e zemer jemi me ju.


#36

Po mire edhe une thashe qe i vleresojme perpjekjet tuaja😧por kete gje e them dhe per vete…nuk lodhem te kuptoj meshkujt…jo po foli zemra jo po folen hormonet, jane ca gjera qe kam rene ne paqe me faktin qe s’i kuptoj.


#37

Mos u merzit Vlonjato, se sa te kemi Kone Miushin, gjendja e plazhit aty, do rregullohet sipas kerkesave tuaja, mos u merzit, se ai po i rri tek koka problemeve, para monitorit.


#38