Poshtërimi

I njoh presonalisht shume syresh e jane njerez Te cpifur raciste urrejtes qe fajesojne zezaket Mexicans emigrantet per mizerjen e tyre .

Po kur votuen per Obamen ishin burra te mire?
Perse pala tjeter me e mire eshte?
Nuk ka racizem fare andej?
Ka bile me keq se nga kampi i Trumpit.
Vetem te shohesh videot se si i rrahin votuesit e Trumpit do te bindesh qe pala tjeter eshte me e rrezikshme.

Ne fund te fundit kete corbe me legenlleqe me korrektesi politike,me lufte te hapur kunder kishes, e gatoi klasa politike dhe jo Trumpi.

Btw Urime qe arritet te bllokonit urdherin e dyte te Trumpit.

Tani vazhdoni merruni me niperit e mbesat e Trumpit edhe ato qe skane lindur akoma…si komunistet e Enver Hoxhes dikur.
http://www.westernjournalism.com/chelsea-handler-gets-ripped-twitter-slamming-trump-familys-jeans/

jo jo. Do vije puna Trump do kerkoje vete te iki, kete te thote…
Relax

Shume vape ketu tek kjo tema .

Po,po ne ate krah flini,ne 2024 ndoshta.
Tani ka pune Trumpi eshte konfirmimi i Gorsuch ne Gjykaten Supreme,reforma e taksave,muri etj etj

referuar rezultatit te tij me ObamaCare, ju shtofte inati pse jo

ACDC, kjo me ben te mendoj, se diçka nuk shkon aty tek sistemi i medias. Eshte si te them une per juve, -ku i keni pare keto filma, per lajmin e Xhorxh Sorosit me Trumpin, lajm per te cilen mediat shqiptare dhe amerikane ka dhene diçka, nderkoh qe mediat belge nuk kane dhene asnje lajm per kete gje, dhe me e forta eshte se asnje belg apo emigrant, nuk di gje per kete konflikt te tyre, qe kuptohet eshte edhe diçka me e gjere se keta dy persona, por kjo eshte tjeter teme.
Me vjen keq, qe jetoni aty dhe nuk merrni vesh seç ndodh aty.

E paskam harruar Pjer. Mund te jete ashtu sic thua ti qe do kem qene duke lare pjata. Ose ti do kesh qene duke perzjere pije te ndryshme dhe ke qene duke pare, sic thote korenti, lajme nga Iraku a ndonje vend tjeter dhe harron. Une nuk pi.

Gjembi, po ate punen e doktorve te ushtrise qe dolen ne terren ne shenje solidariteti ndaj inisiatives se Obames e cila u rrezua, e dhane jo vetem mediat kendej, por -ne mos gaboj- edhe Peshku. Kontrrollo nje here 2013-2014.

Cfare iniciative o Pjer?
Obamacare u miratua ne 2009-2010 kur demokratet kontrollonin Kongresin dhe Shtepine e Bardhe.

Ore, duket sikur ka dy lajme, nje per juve dhe nje per Europen, nderkoh qe eshte vetem 1 . Amandamentin per sigurimin shendetesor, senati dhe dhoma e perfaqesuesve, e hodhen poshte me shumice votash. E per kete arsye, Obama ndermori aksionin mbarpopullor ku shum mjeke te ushtrise dolen neper qendra urbane me mjetet ambulante te tyre dhe me mijra amerikane, per te mos thene me miliona, u vizituan falas ne ato dite.
I kam pare vete me syte e mi, sikunder dhe intervistat qe jepnin afro-amerikanet e pasiguruar per kete mbeshtetje.

???
Obamacare u firmos ne 2010…
Lajmet gabim I merrni juve.

Ja Pjer ate do te bej, do shpenzoj ore per te kerkuar dicka per te te mbushur mendjen ty.

ate fushaten kur Obama, nxorri doktoret e ushtrise ne fushe, neper qendrat urbane, nga ku perfituan nga vizitat falas, me mijra e mijra amerikane.

Budallallek te tille as ne VQ nuk lexon.

:grin: se me bere qe te ve buzen ne gaz :grin: ne ate kohe qe Obama ndermorri fushaten dhe doktoret e ushtrise u solidarizuan me te, VQ ishte neper librari dhe bibloteke.

Ha ha. No shit, you dumbfuck . Gjithe fajin qe Hitleri s’e pushtoji dot BRSS e pati Ushtria Kuqe qe luftoi …

1 Like

Dhe imagjino, të deshtosh më ObamaCare qe ishte “buke me djathe”

Po ai muhabeti qe për nje muaj ky do e zhdukte ISIS-in si ishte ? :joy:

te tere boten “buke e djathe” e dine soji i ketyre

vjen ora per pune, terhiqet menderja menjane (edhe bill-en prandaj e humbi, vete GOP gishtin e fajit ja drejtoi Shtepise se Bardhe)

A picture is worth a thousand words…prand sipas teoremes se policit i bie qe ta kesh 10re me shume :stuck_out_tongue_winking_eye:

Gjynah për Zotin, për Allah dhe për Baba Fetah…

Një super lajm si ky: me Trump, me Dy dhoma, me Kongres, me Parti Republikane, me poshtërim, me politikë populiste (qui dit mieux?) … me akt nr nr njish… e me më the të thashë…

arrin të bëjë 1300 shikime, 340 komente (me t’pas lezet shpirti dhe suma… salut InkuizitoriMoth…) oups!!!

nga ana tjetër: Karlmarks na vërvit syvet nji temë: Një analizë mbi shkrimin: “Përsiatje mbi natyrën e kohës, dritës, qënies dhe teorinë e botës” pj.3 - thuj sa të dush atij farë Karli “hiqe mër, ket temë, kush po e rrun se osht pjesa e tretë, as vllau jot s’ka lexu pjesën e parë, as t’dytën jo mo’ peshqit e tjerë… dhe ai far’ myteberi, hop - t’hudh m’surrat nji teks tjetër " Erë e qelbt…” hej t’rrujt Zoti or’ Karl…
Hajt’mo… vari lesht…
Mes Trump dhe Karlmarks… hej ç’na zuni belaja…

Ca poshtrim aman. Kjo tregon sa te korruptum jane te gjithe.