Prag-zgjedhje parlamentare 2017

zgjedhje
parlamentare
fushata
2017

#21

Cfare funksioni pervecse pjekjes se buke s ne diell ka sheshi BTW ?


#22

Javes se kaluar kishte shume figura politike te ftuar neper studio. Ca per fushate, ca se kishin ngel jashte fushate e kshu me rradhe.
Basha me ato milionat qe i premtonte majtas a e djathtas mu duk si Cavezi, gjithsesi per nji gjo me duhet ti jap te drejte. Qe ka lone jashte liste Xhusepinen. Kete te fundit e pashe te Rakipllari. Mos me ta mor mendja qe nji femer kaq kare te kete qene kryetare kuvendi. Shfaqjet vazhduan edhe dje me nji kaubojs akoma me ■■■ se Xhozi qe dote me i mush mendjen miletit sikur kishte parti me program. Ed palla masanej kishte vendos me e dhone intervisten ne mes te Beratit - nje show kot me nji moderator akoma me kot.
Eshte qejf me i pa kur dune me bo si tipa interesant… per nja 5 minuta, masanej kujtohesh qe ke telekomanden ne dore dhe fap te stacioni tjeter.


#23

jozi nuk ka lene vend pa shkuar e krajl te huaj pa vizituar kur ishte kk .ishte zeri dhe syfeti yne ne dunja.si ia dalim na shqipot qe ne punet me te rendesishme te kombit each and every time vejme me kerricet qe mund te te gjenden nder na eshte nje mister qe shpresoj se perendia do ma sqaroje nje dite ne pjesen e kohes qe me ka ngelur ne kete dynja.


#24

o ngadalesi, sheshet me pllaka e me beton behen. ndaj quhen "shesh"
sheshi nuk eshte hapur ende as per kembesoret, jo me per turistet
dhe kur te hapet ka shatervane
#25

Boh sa pamje e shemtuar. :frowning:


#26

PPSH e te Sali Berisha, anetari me i vjeter, te Lufter Xhuveli, aleat i Berishes, te Kastriot Islami, aleat i Berishes, etj, etj.


#27

Shkabe, me fal por ky shesh e ka shemtuar ate vend. ndjese, e.


#28

Ndoshta dhe eshte i shemtuar, do shihet kur te mbaroje. Sa per ty Zhardin, ty edhe pulat e pjekura te dukeshin sajesa shqiptaresh. Ke genjyer disa here per gjerat qe ndodhin ne Shqiperi, ngaqe vuan nga teprica e drames, keshtu qe nuk eshte se pritet reagim ndryshe. Megjithate, une tani po degjoj qe sheshet nuk u bekan me pllaka e me gure, por na u bekan ndoshta me balte? lol


#29

Eshte vend i cudirave, ka sharm por edhe te acaron. Ky sheshi eshte dicka e ftohte dhe boshe :D, s’te ndjell emocion e as te duash te jesh aty.


#30

Edhe mua me duket e shemtuar, po sic permendet shpesh, edhe kulla “Eifel” dukej e shemtuar dhe e ftohte, hekurishte. Mopasani e pinte kafen gjithmone aty, ngaqe ishte i vetmi vend ku nuk e shihte dot. Duhet pritur e pare.


#31

Vend cudirash enderroni ju andej qe te jete, qe te merrni pak vemendje nga vendalinjte. Sheshi eshte shesh. Sigurisht qe nuk ka ndertesat e larta e te bukura rrotull, si sheshet e tjera europiane, por nevoja juaj per drame po thote dhe gjerat me te cuditshme, qe sheshet nuk na qenkan “shesh” me gure e beton, por na qenkan lulishte apo parqe. lol


#32

Kini parasysh qe sheshi ka rreth 120 shatervane. Them se kur te ndizen, do te duket ndryshe


#33

Po shkabe kjo eshte ideja e sheshit. Faleminderit qe na e kujton. I mungon karakteri dhe nuk mendoj qe eshte per shkak te mungeses de ndertesave te larta.
Ke ndonje foto te planit per shatervane?


#34

Sa do te kushtoje bileta e hyrjes tek sheshi shkabe? Po ambjente ku te shkarkohen lengjet dhe mbeturinat trupore a do te kete? Po akull dhe ventilatore per te ulur temperaturat kur dielli pervelon a do te kete? Po banjo dielli me roba banjo a do lejohet ?


#35

Ideja e sheshit ajo eshte, sepse po thoni qe sheshi nuk behet me beton. Kur njerezit nuk kuptojne qe pulat shiten ne hell, por i rremben nevoja per drame ne territore sajesash, kane nevoje t’u shpjegosh cdo gje.

Sheshet ne gjithe europejn duken bukur vetem prej ndertesave rrotull, pa sheshi vete eshte shesh, me gure e beton. Ne s’kemi trasheguar ndertesa me te larta se ato, por te pakten sheshi eshte rrethuar me peme nga te gjitha anet.#36

Keto quan ndertesa te larta? Ok.


#37

Jane shume me te larta se tonat dhe jane fiks ne shesh, pa duket sheshi bukur. Ne kemi peme ne vend te tyre, per te cilat cuditerisht po ankohen robt. lol


#38

Ne fakt edhe mua ky sheshi i Shen Pjetrit me shkoi nder mend.


#39

Ato pemet qe ke sjelle ne video?


#40

sheshin do e bejme ne kur te vijme ne pushtet
that’s how it’s gonna look like.