Prezantohet struktura dhe ministrat e qeverisë Rama


#265

Meqe kete here do kemi per here te pare ministri diaspore (ministria e shqiptareve out :D) a ka ndonje pershkrim te detyrave/pergjegjesive se faqja e keshillit te ministrave nuk m’u duk fort e perditesuar.


#266

puna me duket mua eshte t’i gjejme Pandit nje pune


#267

Drejtori diaspore, Pemaa, ka vite qe eshte krijuar, eshte nen varesine e ministrise se Jashtme.


#268

Pandi eshte bere si babe Myslimi dikur :grinning:


#269

I paska ndare postet Rama sipas dekoratave per hajdutlleqet, se sa per te zote, nuk e di se per cfar mund ti vleresosh keta ministrat.

Kete e them me bindje bazuar ne fakte qe i kam hasur vete, si psh Sonila Qato me pseudo agjencine, qe ishte dhe nje teater qe sorrollat dynjane.;
e qe pa dorovitur mire (deri 30%) te shumes qe do marresh si kompesim te armata e juristeve nuk merr gje.

Ku spikasnin shprehjet si
" po nuk ekzistoi deshira ne departament kjo pune nuk behet"
apo
" ti ke gjithe keto vjet qe pret, merr c’te mundesh"

nje institucion qe nuk ishte ne gjendje te te kthente as pergjigje, kur i kerkoje shpjegim,
i thoje “miremengjes” e te thoshte “mirembrema” (dhe mirembrema te thote pas 35 ditesh)

P.s: Sonila po pate ndonje paqartesi per kete mesazh me shkruaj, s’kam asgje personale me ju thjesht jam nje nga ata qe prisja qe ne 7: 30 te dera e instucionit qe drejtoje.


#270

vezhgues, kete mesazh, veshtire se e lexon Sonila, ata jane te zene me punet e tyre private.