Prokuroria kërkon sekuestrimin e pasurisë së deputetit Alfred Peza: Ka bërë pastrim parash

Te jete burre rama, i fut nje vetevrasje live, ne tv, keshtu behet me fame ne tere boten

Në bazë të këtij referimi, si struktura kompetente për këto raste, Prokuroria për Krime të Rënda, regjistroi procedimin penal per hetim pasuror, në bazë të ligjit nr. 10192, datë 3.12.2009 “Për parandalimin dhe goditjen e krimit të organizuar dhe trafikimit nëpërmjet masave parandaluese kundër pasurisë” (Antimafia).

Në kuadër të këtij procedimi penal, Prokuroria për Krime të Rënda kërkoi vendosjen e sekuestros ndaj aksioneve të regjistruara në emër të shtetases Mirela Ndini, kërkesë e cila u pranua nga ana e Gjykatës për Krime të Rënda.

:grinning::joy::joy::joy::joy::joy:

http://www.m.lapsi.al/lajme/2017/04/18/alfred-peza-reagon-pas-sekuestrimit-t-1-milion-eurove-n-media-jam-paguar-cash

1 Like

gjynof, i ngeli dhe Peqini Channel pa u perfundu

1 Like

ore po sa hajdutë këta të ramës!! shpejt të vijë basha dhe saliu i popullit të thjeshtë e të ndershëm!! basha kryeministër,saliu president prapë,dr mziu kryetar bashkie në tiranë,muli ministër i brendshëm,vangjel dule ministër i jashtëm,nard noka i arsimit dhe shkencës,fahri balliu kryetar i akademise se shkencave,paloka rektor i ut-se,qim peka drejtor i tvsh-së,andi bushat,kapo,berisha kryetar i këshilltarëve te lul berishës. ja kështu! të vihet drejtësia në vend!

Jo po do vish ti kokpalari nga greqia! ti mish per top per Ramen je.

fansat e sal katnarit nuk lejohet ta lajnë kokën më shumë se një herë në muaj! tjetër gjë po ra shi:sob:

lere c’zengjinj keta shqupistat sales, njeri me me nam se tjetri, ce do i tradheton dicka tjeter

Pse s’e besoni qe ka hyre i pasur ne politike? Ku eshte cudia qe nje gazetar te beje aq shume sa te bleje perqindje banke?

:joy: Atehere i bie qe te hetohet se s’ka paguar taksat dhe detyrimet e tjera ndaj shtetit.

http://www.rrugadrejt.com/editorial/nga-i-marrin-parate-partite-shqiptare/

Turp! Skandal! :frowning:

zeqo, as ti s’paske marre burse nga Soros kur aplikove?

Alfred Peza dhe Mirela Ndini kanë krijuar dhe shtuar depozita bankare me të ardhura të pambuluara dhe të paevidentuara në rregjistrat publikë, gjë e cila përbën shkak për ekzistencën e një dyshimi të bazuar në lidhje me ligjshmërinë e tyre.
Në kuadër të këtij procedimi penal, Prokuroria për Krime të Rënda kërkoi vendosjen e sekuestros ndaj aksioneve të regjistruara në emër të shtetases Mirela Ndini në “Credins” sh.a

…dhe me keto pare te vjedhura te ndertohet ndonje shkolle ne fshatra te thella.

Prokuroria te bej punen e vet ta arrestoj Mister Peza Kanan Tafilin ! Gjykata te bej punen e vet ! Ta burrgos ose ti konfiskoj pasurine e vjedhur ne qoftese e verteton te Kanan Tafilit Peza ! Dini gje ju ndonje deklarate te PS qe del ne mbrojtje te akuzuarit Peza dmth Kanan Tafilin banditin e bankave te vjedhura ?! Jo !Athere pse krueni politikisht ?!! Krrujuni ligjerisht ! Pse nuk e arreston Prokuroria ?!! A po e kane arrestuar ?!! Ka perfunduar dmth I ka shku deri ne fund kesaj pune apo e ka len ne mes ?!!! Por ka nje gje qe duket ashi qare ! Prokuroria eshte e politizuar pasi perdor standartin e shashkave Bum! bum ! Vetem akuza dhe asnje akt konkret ! Thjesht ushqim qeni dhe mace per gazetat mediat per gazetat politike dhe tv kjoskave dhe anal-isteve dhe keta si kolegu I tyre por te pa investiguar sepse jane te “Ndershem” por pak pak shume pak me barre ! Shtat zen me pare prona pasuri te pa tundshme dhe te tundshme ! Krreji syrin e majte qe te shpetoi syri djathte !! Doktor Prokuroria !

Ndoshta sepse ky tipi eshte perfaqesues politik dhe i moralit te rilindjes.