Protesta në JFK kundër urdhrit anti-mysliman të Trump


#420

Jo ti si Bathorist qe je ke perqasje kulturore me keta prej Bangaloreje dhe Kabuli, te jap te drejte ne kete ane, vec mos na bej bythen e “zgjuar te hipster-liberalit” duke ju imponuar robve “kete pasurimin kulturor Bangalorist


#421

po nuk eshte qasje kulturore prej bathoristi te kesh ndjeshmeri dhe bon sens per te margjinalizuarit, te vobektet ose refugjatet qe i largohen luftes, o zar!
Po si ta kuptosh ti kete…ti nuk je me ai shkerdhata qe kalonte kufirin ktu e 15 apo 20 vite me pare. Ti ke evoluar tani, je bere perendimor ne adn


#422

hire american, buy american

The factory will be in Chandler, Arizona, the company said, and over 10,000 people in the Arizona area will support the factory. Krzanich confirmed to CNBC that the investment over the next three to four years would be to complete a previous plant, Fab 42, that was started and then left vacant.

The 7 nanometer chips will be produced there will be “the most powerful computer chips on the planet,” Krzanich said in the Oval Office with the Trump administration. Most Intel manufacturing happens in the U.S., Krzanich said.

the most powerful computer chips on the planet…on the planet…the planet…lanet…anet…net…et…t


#423

Ketu nuk flitet per bonsens o “snowflake i terdhur” se per ate pune ka 4miljarde te vobekte globi qe jetojne me me pak se 2dollare dita, ketu flitet per llogjike common sense. Nuk mund ti hapet dera keshtu pa limit gjithe botes se trete se ashtu zgjidhet Trumpi dhe tipa si puna e til dhe i vene drynin deres…Dilni dhe ulerini me pas ju koqet liberale…“si ka mundesi qe ndodhi kjo gjeme?”


#424

po pse o baxhelle, ca ishe zotrote 15-20 vite me pare? ore, ku e fut Shqip. sot ti, ne vendet e zhvilluara?


#425

o bole utopike, shqiptaret u integruan me se miri ne cdo vend qe vajten po aq di ajo rradakja jote e pjerdhur, shqiptaret nuk flene me kuran te koka dhe martohen me kusherirat e para. Keta kane nga 2 gjenerata ketej dhe nuk behen njerez.


#426

a nuk ishe ti i nderuar qe ofendoheshe nga shqiptaret qe kerkonin azil ose ata qe flinin poshte urave? po kjo pra eshte qasja jote prej snobi konservator, wannabe patetik, shkerdhate qe mohon origjinen


#427

Nuk ka gje me te ndyre se Huffington Post.
Nuk u del e keqja se parashikuan fitoren e Hillarit me 98.4% dhe akoma jane te shokuar.
Tani kane filluar te shpifin, nga “burime anonime” te Shtepise se Bardhe dmth nga Ariana Huffington…

Nuk e di se cfare do te thoni nese ekonomia do te rritet me 3-4% dhe papunesia do te vazhdoje te ulet gjate presidences Trump.
Me siguri do te vazhdoni te shani.


#428

O uturak, ketu po flasim per integrim vs mesjete apo per qylasher vs talebane…ka nje ndryshim thelbesor mdis ketyre te dyjave, nq se ende nuk e ke kuptuar ka gje eshte e kot qe debatojme.
Shqiptaret jane integruar plotesisht ne cdo vend qe kane vajtur, kete nuk po e them une por faktet.


#429

shko mer zar, nise nga mesimi i emrave qe permend, pastaj kalo te ideologjia dhe ne fund fare luj rolin e ideologut. Se ti ke djeg etapat e para dhe e ke nis direkt nga fundi. Dhe ktu behesh qesharak. Une ja beja kabull nji suedezi po ty? po ti as rolin e telefonit te prish nuk e lu tamom.


#430

libturd, nuk te kam faj une se ideologjia qe akoma po i mshyn me force eshte kthy ne leter higjenike per shumicen e Evropjaneve dhe amerikaneve. Ju jeni shendrru ne lepuj te marre duke bredh me sahatin e prishur ne dore duke ju imponu gjithe miletit te marrin pjese ke festa e e cajit tuaj ne tavolinen e idioteve.
Problemi eshte se loqe si puna jote akoma besojne se hallet e botes zgjidhen duke u kap per dore ne rreth dhe kenduar Kumbaya-ne


#431

Ca ka ndodh mer ? I koqe Kandari osht ul ne Oval Office…e car pastaj, sikur se thame neve… as i pari e as i funit.

Si u Lebetiste sot Trapi per gocen…ma kan trajtu shume keq tek Nordstromi, ma kan heq prej pune kur ajo me keshillo mue…nderkohe stock nordstromit per inot te Trapit shkonte ma lart…i pari Potus qe pa hy mire ne zyre mbron familjaret e vet te pa-afte…
E pra prandaj TrumTardet duan per analogji ene Cunin e Sheqeres qe bo shtet me Zenin e Giten.


#433

A vesh cuni i Sheqeres bathrobe thu?


#434

mos ma vej re mu se une flas perçart qekur Turnbulli hapi dyert e Kanadase per myslimanet. Ah bole, o bole! Flet sikur me qene sekretari i shtetit zari


#435

What Do Europeans Think About Muslim Immigration? https://www.chathamhouse.org/expert/comment/what-do-europeans-think-about-muslim-immigration


#436

Edhe cuni I Anites po ben shtet me Grigor milionerin.

Po ti more kokepalare as per pastrues nuk te merr Ivanka…nga na doli e pa afte ajo kur edhe armiqte me te betuar te familjes Trump nuk e kane thene ate.
Jeni aq te ligj ne shpirt dhe luteni cdo dite qe Amerika te kaloje ne recesion apo depresion duke harruar qe do te jeni edhe juve qe do ta pesoni.

Vazhdoni lehni o kelyshat e Xhorxh Sorrosit se as ne 2024 nuk keni per te hyre ne Shtepine e Bardhe.

Jeni qe jeni merrni ndonje islamik ne shtepi ta strehoni,jepni shembullin personal mos beni vetem llogje kavaje.Po rrezik mund te jesh vete nga ata mjekerroshat e “fese se paqes”…


#437

https://www.youtube.com/watch?v=uj9Mekjh-KI


#438