PS voton kundër arrestimit të Saimir Tahirit


#141

Gjigandi sfidon Macron :stuck_out_tongue: Merreni me qetesi e dashuri o peshq si ka thene dhe Kaptinmodhi


#142

Iku dhe tahiri. Ia hodhi kesaj here. Nje falenderim te veçante per kryeprokurorin doc.proc sali berisha, ndihmes prokurorin lyl kopacin, zarat: adriatik dhadha, hajdar pata dhe co. Nje falenderim te veçante per kumbarin dhe shefin e tahos edi krama, ushtarin e mire tahir dhe gjithe hajdutet ne kuvend dhe qeveri me tatuazhin ps pikturuar me aq mjeshtri ne felen e majte te sumes nga Ay dora vete.
Mireugjetshim ne te tjera gezime!

Se harrova. Taho ne kundersulm:


#143


#144

B46A0355-4CBE-4432-B898-6ADD409552FC


#145

Në 27 vitet e fundit, ky vend është përballur me problemin e turpshëm të politikanëve të fuqishëm, nga e djathta dhe nga e majta, që kanë kryer krime të tmerrshme dhe i kanë shpëtuar drejtësisë, pa pushim.


#146

Ore ky Lu lexon komentet ne peshk me duket… Nuk kerkon as falje!


#147

27 vite politikane te fuqishem Shqiptar kane kryer krime te tmerrshme dhe i kan shpetuar Drejtesise thote Amerika… do e ken llafin per Mehmet Shehun e Kadri Hazbiun…se kta plehrat e Shqupit jane Qelibar.


#148

si gjithmone, seleksionus ne ça i ben bold e ça jo. Si e interpreton kete mo, Stalker? mos po u thote qe meqe nuk keni denuar keto 27 vjet, lereni dhe kete pa denuar? apo mos po u thote qe prisni ca, lereni kete njehere dhe kthehuni pas ne keto 27 vjet e pasi te keni denuar te tjeret, atehere kapuni me kete. dmth pas nja 100 vitesh. A thua do jetoje 500 vjet Sajmia, mo?

po kete tjetren qe permbledh gjithe c’thote ambasadori, pse e anashkalon po me nenvizon nje shprehje nga nje fjali, zotrote?

Ju nuk jeni gjyqtarë apo prokurorë, por jeni njerëz që votoni. Ju i dhatë besimin tuaj këtij personi si anëtar i kuvendit dhe si ministër i lartë i kabinetit. Është përgjegjësia juaj të kërkoni që publiku të dijë të vërtetën për këtë çështje. Nëse është i pafajshëm, njerëzit duhet ta dinë këtë. Nëse është fajtor, ai duhet të përballet me drejtësinë


#149

ate qe ke nenvizu ti e ka thene déjà kryeminstri
asgje e re


#150

ai kryeminister qe sot thote “Ilir Meta u kap me ze e figure duke vjedhur” dhe neser thote “Iliri eshte shoku yne i mire socialist”? apo ai qe i thote me te qeshur atij kavajsit te denuar per perdhunim ne grup "si e ke emrin ti, Ervin apo Elvis?"
Ai qe ben gaztorin kur i permendin te denuarit e emeruar ne administrate po pastaj nuk ndihet kur cdo gje del e vertete? apo ai qe flet per mushkonja kur avionet ulen per t’u ngarkuar me bar? per ate e ke fjalen mo?


#151

a ha, ti flet kshu, ne pergjithesi. E kisha fjalen se c’ka thene ai si kryeminister per rastin Tahiri (po te jete “ne pergjithesi”, edhe ai i tha prokurorise qe “s’keni levizur gishtin”, por une nuk e permenda kete).


#152

e di mo stalker, e di. Ti je shume specifik per cfare flet. Gishti, gishti. A fshihesh dot pas gishtit? me duket se akoma beson se mund ta provosh qe behet ne praktike


#153

Prokuroria + Gjykata + Politika kan per ta degjeneru ket ceshtje si shume te tjera para saj. E para prokuroria qe del me bo shfaqje. I gjithe materiali pro apo kunder Tahirit eshte ne Itali. Prokuroria ne AL ka leshin. Edhe nese merrte aprovimin per arrestimin a Tahirit, cfare? Me 100% qe pergjigjet do ishin “sme kujtohet” pa llogarit faktin qe avokati I Tahirit do donte te shikonte provat e prokurorise…
Po sikur prokuroria te hetonte ne heshtje jo Tahirin me imunitet, po lidhjet e Habilajve me Tahirin (apo policine e Tahirit) ne AL dhe te mblidhte prova per ta fut Tahirin ne burg. Atehere po, do u bote si ajo thenia te filmi


#154

abcdefghijk


#155

Sikur ishim tek ambasadori amerikan. Mua me duket se eshte hera e parë qe nje i tille thote dicka të tille. Kaq eshte e gjitha.


#156

Fakti që prokuroria lajmëron të gjithë televizionet që të sjellin kamerat përpara shtëpisë së Saimir Tahirit se ata do të kryejnë kontrollin e banesës, tregon se kjo prokurori përveç se e paaftë është edhe idiote


#157

heshtja eshte flori ne kto raste, them une. Sidomos ne raste si ky. Nuk gjej asnje pike ku te mbeshtetem per te mbrojtur Saimirin ose tjetrin. Guxim i madh te thuash qe eshte i paster ose te citosh 2 fjale te ambasadorit e t’i hysh interpretimit te atyre 2 fjaleve per te thene ato qe ai nuk i ka thene sepse i pergenjeshtron paragrafi tjeter


#158

Ja prap. Askush nuk po pretendon qe Sajmiri eshte i paster. Ate do é thote Drejtesia. Amà qe ambasadori amerikan tha qe në keto 27 vite, shume politikane të fuqishem kanë kryer krime të tmerrshme, jo vetem qe nuk mund ta mohojmë qe é tha, por sigurisht qe duhet ta duartrokasim.


#159

Ky e paska qa.:worried:

Ti je psikopat, pervers, palle, pusht, pederast, bukeshkale, batakci, bashibozuk, delenxhi, drogaxhi, dallkauk, krromash, lyrash, pabreks, hajdut, gjobevenes, i cmendur, amoral, vulgar, tyryfyl, arrogant, perdhunues, karallo, frikacak. i pabese. mallkim, trafikant, legen, debil i semure, i papergjegjshem, pen urash, thithes, manjak, me kartele, zorzop, kopil. MOS E MER PER FYERJE. NUK PO TE FYEJ. THJESHT PO JAP MENDIMIN TIM PER TY”

Alfonsi


#160

Shyqyr qe pame nje perjashtim nga Partia. na kishte marre malli per good old days me pllenume , kritika autokritka , grupe armiqesore ,akuza ,kondra akuza, arrestime ,denime :grinning: