Radas dëshiron të mbetet korçar


#21

@Br3dharaku… une flas me fakte…:stuck_out_tongue:


#22

Belul, ne '86-'87 Partizani doli kampion me 3 pike me shume se Flamurtari (dhe kish edhe golavarazh me te mire ne rast se do ishin me pike te barabarta).
E vertete qe Partizani apo Dinamo merrnin lojtare (Sokol Kushta me i spikaturi luajti 1 vit dhe u kthye prape ne Vlore).
Po te jesh i vetdijshem qe mgjthe kualitetet e mira te Flamurtarit te asaj kohe, nuk ishte ekip shume me cilesor se 17 Nentori i asaj kohe. Dhe e them me keqardhje. Partizanin edhe e rrifnin ato vite po Tirana i rrifte edhe brenda ne Vlore, fjala vjen. Nuk kish vend aty per ankesa ndaj arbitrit etj. Te pakten ne ndeshjet me Tiranen, nuk mund ta perdorni si justifikim.
Kjo e ACDC qe do te fuse Korcen si ekip ne te njejten kategori me Vloren, eshte qesharake. Korca ne periudhen para Bodes, ka qene gjithmone nje ekip medioker qe luante 1 vit ne kategori te pare e pastaj 2 vjet ne te dyten…kjo eshte e verteta

Nuk del foto qe ke vene Belul, po ja faktet per kampionatin 86-87:
86-87


#23

shife shife,…


#24

Ne kohe te jani kacit pati disa sezone te mira skenderbeu.


#25

e pra, eshte pikerisht ky kampionat qe Flamurtari e filloi me -3 apo -4 pike, sme kujtohet ekzakt kjo, shpiken nje rregull absurd, sic thashe me siper sepse kishin marre mbi 40 kartona te verdhe nje kampionat me pare,. futja kot dmth…
por duhet thene qe kete sezon qe ke vene ti ketu, duhej ta merrte patjeter Partizani titullin, sepse bashke me Flamurtarin me -3 pike denuan edhe Dinamon e 17 Nentorin, gjithe konkurentet dmth…:slight_smile:


#26

per ke eshte kjo mo? c’vite '80? Partizani vec ate kampionatin e '86-'87 doli kampion ato vite. Ore, mos e ke per Dinamon, derman?


#27

e mo, mos me Janin tani!
Nje portier do bente gjithe ekipin…
Jani pastaj portier mesatar ka qene. Kurre ne nivelin e Perlat Mustes psh (qe ishte vlonjat - t’i bejme qejfin Belulit)


#28

Dinamooo, derman!
Jo Partizani.


#29

jo, pikerisht per kete sezon qe nxorre ti ku Flamurtari eshte i dyti pas Partizanit me 3 pike me pak… tashi po ti vesh Flamurtarit edhe ato minus 3 a 4 pike, kemi tjeter kampion apo jo… edhe spo te llogaris edhe luften psikologjike qe e fillon kampionatin jo i barabarte me konkurrentin…:slight_smile:

p.s 1 vite me pare, Flamurtari prape nenkampion… por kesaj radhe kampion Dinamo me pike te barabarta, pra ndeshja qe u fitua ne Gjirokaster me 20 bluza nga Dinamo.:slight_smile:


#30

Mbaj mend pandi gjiza na perzuri me gure kur ishim ekskursion ne korce dhe nje nga cunat e klases i tha :" te …,sha jani kacin ":blush:


#31

Shume qenkan harxhuar me fanellat cimcakizat do ishin mjaft lol


#32

po c’te them tani. Nuk me kujtohet detaji i denimit po ti ne fillim the 1, tani thua 3 po mbase 4…
Ore Belul se po debatojme kot. Po kot fare.
Aty lart ke fitoret dhe barazimet. Beji llogarite. S’ka pasur nevoje t’u hiqen pike. Ja keshtu, qofsh falur!

Ja editim tjeter si shkaba:
3 pike i paskan hequr (14 fitore x 2 pike + 8 barazime = 36). Golavarazhin Partizani e ka 25, Vlora 19


#33

Jo i dashur, po pse nuk ka ne shqip. Ne fakt mua nuk me duhet kursi, se futbollin e njoh shume me mire se dhe trainer te ekipeve me emer, Por me duhet ajo e shkrete dipllome. Do thuash ti, qe mund ta marresh me pagese nen dore, mirpo kete gje nuk e bej dot se bie ndesh me principet e mia. Une vete, e kam bere nje kurs per trainer ketu ne Antwerpen, 6 muaj, 1 here ne jave, çdo mbasdite te henen, ne Womelgem, dhe te them te drejten, isha nder me te miret, jo per reklame, por qysh diten e pare (se s’dua te bohem si Ilia Tole), pasi presori shpjegoi nja 1 ore teori per futbollin, na ftoi te sillnim noi ide ne tabele. Asnje nuk po çohej, u çova une, dhe me shkumsin ne dore, fillova te shenoj pozicionet e lojtarve, ne tabele shkruhen me X lojtaret e njerit ekip dhe me O lojtaret e ekipit tjeter. Fillova une;

  • Kur topi eshte ketu ne krahun e majte dhe po sulmon, mbrojtsi mesfushor del ketu, ruan raportin me dy ansoret, mesfushori ruan kete raport me topin, nderkoh qe ai i krahut te djathte pregatitet me marri pozicionin e tij, sulmuesi i majte duhet t’u dali perpara kundershtarve per te terhequr ter vemendjen e kundershtarve ne ne krahun e tij, mesfushori i djadhte del ketu, nderkoh qe sulmuesi i qendres ruaj kete pozicion ndaj peshes se kundershtarve qe anojne majtas, topi del ketu … (dhe po vazhdoja te shpjegoja ter aksionin rreth 5-10 minuta)
    dhe veç kur presori nuk u permbajt :grin:
  • Ti qenke per trainer per ekipin e kombetares.
    Edhe kur loznim, i nxirrja kallup belgjit, mirpo ç’e do se ne fund fare, ne kohen e provimeve, me thane se je trainer i mire e njeh futbollin mire, mirpo çalon ne termat teknike, nuk i njeh mire ne hollandisht, dhe duhet te vish vitin tjeter perseri.
    -Mirupafshim iu thashe, dhe s’vajta nga inati. Biles ne mbarim te sezonit lashe dhe stazhin e trainllikut.
    Ekipi ku dhashe mesim si trainer per femijet 11-12 vjeç, me kerkonte gjithmon, mirpo dhe une kokshkrete. Sot ata femije luajne ne ekipet me emer, dhe thone se; Trainer si Thomas, nuk kemi pare akoma ne Belgjike. Kuptohet qe kjo eshte nje nder per mua.

Diskutim i lirë - shtator 2017
#34

ehehe… e rregullove llogarine mo, se me bere te rishkruaj komentin.:smiley: -pra na dolen me pike te barabarta 36 !
golaverazhi nuk vlen shume ne rast te tille, pasi Flamurtari padrejtsisht e fillon nje lufte te pabarabarte me -3 pike…
dhe e dyta, nuk jam shume i sigurt ne rast se vlente golaverazhi kete edicion … natyrisht e them me rezerva kete. por FSHF i nderronte rregullat sipas qejfit… 1 here vlente golaverazhi dhe njeher tjeter jo, pra dy ekipet me pike te barbarta duhej ne kete rast te luanin nje ndeshje finale,


#35

e rregullova se e bera llogarine me 3 pike fitoren. Belul, anen emocionale nuk ta marr fare ne konsiderate. Ajo mund te luaje dhe rolin e katalizatorit per nje skuader duke e motivuar. Fakt tjeter psh eshte qe fitorja me vlere 2 pike dhe barazimi me 1 eshte shume i padrejte. Anglia me te drejte e futi qe ne '80, 3 pikshin


#36

Po te kishte prova UEFA ore trim nuk e kishte denuar 1 vit Skenderbeun por 7 vjet.
Po keto ndeshjet e Europa Lague I bleu prape Skenderbeu?
Po Dinamon e Zagrebit e bleu Skenderbeu?

Ikni ore se late nam duke hedhur balte.

Sa per Radas ai ka shprehur deshire te jete ne strukturat e Skenderbeut pasi te largohet nga futbolli.


#37

edhe gjykates ne UEFA ke punuar o ACDC? ku e di ti qe rregullorja eshte 7 vjet dhe jo 1?
Keto ndeshje ishin per te qare hallin, o ACDC…kualifikim “historik” me 2 barazime me nje Dinamo Z. qe ishte me dobet se Fushekruja.
Partizanin ka nja 3 vjet qe nuk e mund dot. Ekipet e tjera pastaj, i kane blere e i blejne Tako e Maqo si te duan


#38

Ne rregull.


#39

Ndeshja ne Irlanden e Veriut (2 gola te pesuar ne minutat shtese kunder ca barkderrave amatore) dhe nje ndeshja Skenderbeu-Tirana 2-3 (kur Tirana rrezikonte por nuk ra) nuk kane nevoje fare per prova te metejshme. Shijo suksesin e ekipit dhe mos na e shpif se do na besh te bejme tifo per Divano Kievin.


#40

@BeluliXVI, golavarazhi ka qene vendimtar ne rast barazimi pikesh.
Ne 83 Partizani doli njesoj me pike me Shkodren psh dhe kampion doli Vllaznia dhe jo Partizani i privilegjuar
82-83