Rama dhe Prokuroria shkëmbejnë akuza. PS nxjerr jashtë Tahirin


#81

Te drejte ke, tropojaneve nuk u lejohen karriera te tilla si prokurore e gjykates. Ata duhen vetem nga Zona e pare operative.


#82

as Lavireve te Bulevardeve s’iu lejohet


#83

Tani qe Kuvendi e autorizoi Prokurorine per kontroll banese, do behet nami, sepse Saimirit i ka munguar koha per te zhdukur provat.


#84

Atyre ju lejohet, bile ju lejohet, qe te behen pale me njerin krah politik hapur.


#85

#86

Po ca do bejne ne Catania gazetaret shqiptare? Do zene mik prokuroret italiane se mbase u leshojne ndonje info per nje ceshtje qe eshte ne proces gjykimi? Lexo transkriptet e pergjimeve, dhe gjyko vete. Jane ne fakt teper interesante, jo vetem per Sajen, por si organizohet gjithe tregtia.


#87

Cfare eshte kjo?! Pergjigje?
Do te besh debat politik apo profesional, per sjelljen perkatese te prokuroreve ne te dy rastet? Nese e do politik, atehere vazhdoje me dike tjeter, nese e do profesional, mos u merr me cfare tha Saliu dhe cfare tha Rama respektivisht dhe sidomos, mos u merr me origjinen krahinore te prokuroreve.


#88

Ca bohet shoke e shoqeni…Ambasada Amerikane nuk ka asgje per te deklaruar per ceshtjen Tahiri… po sikur shoqet e shoket e mediave po thoshin se ishte FBI qe kerkonte Tahirin… ua tha Mona mos prisni gje nga Ambasadori Lu…por edhe Zoti Yee pergezoji prokuroret e drejtesine por pergezoji edhe Qeveriun, jemi me te tha …spo merret vesh gje fare sepse mbi te gjitha mungon nje vizion i qarte.


#89

Zgjati cik si shume ky muhabet se u bene nja 5 dite. Tani kemi 3 dite muhabet per gazetaret rrocka qe shkruajne lajme me 3 fjali dhe merren me bythet e Xhesikes dhe kandelet e Ciljetes. Pastaj fillon Vettingu :smile:


#90

Monçja nuk te zhgenjen :wink:


#91

Po mir mer po zoti Trump cer do boj nket mesele… PLS Zoti Trump… :pray::pray::pray::pray::pray::pray:
Jemi me Qeveriun thote DASHi se osht kalorse qe lufton Korrupsionin… Ambasadori Lu kthen kurrizin dhe le Monen e Lylin te vetmuar…


#92

Patrioto ne fund te fundit…Lexoni u tha Gazetareve e mos leshoni traplliqe… nje nga pyetjet ishte pse 2 nga deputetet tuaj sipas Lylit kane honger darke lluksoze… do te te ve ca foto te Lylit ne darka lluksoze me gazetare e kengetare ktu tek peshku?
Filloji biseda e pyetja ishte pse nuk hiqet imuniteti i Deputetit e asthu mbaroji kur imunitet nuk ka por u mohua urdheri i arrestit… hec mo inshallah e bojkotojne gjigandin se u jep shume material ktyre gazetareve…


#93

Hakçe hakçe patrioto duhen bojkotuar te gjithe mfks se jane bere si zoti i lartmadherishem ne ate byth vend. Hap televizorin, leçit gazetat dhe vebsajtet 80% te lajmeve jane me keta shkerdhatat. Por faji nuk eshte vetem i farengrenesave me mikrofon por edhe i pronareve te mediave: V.Hoxha, fania, sandri, pasmaxhiu, dulaku, dafllaku, çillaku merri me rradhe. E kane median vetem per gjoba dhe kontrata nga qeveria. Normale qe edi do ti zeje me shpulla te gjithe. I mban me leke mer! Ata qe s’i mban edi i mban xeni peshkaqeni. Ku jemi? Hiçgjekundi!


#94

Harrova meron e temes qe u lodh perdite duke diskredituar kundershtaret e rames. Çunin ia çoi ai zhapiku i bashkise me burse ne oksford. Ka zene rrenje qelbsirelleku atje mer ejjjjj.


#95

Une them qe i hypen i cik gamorit mbrapsh kta te mediave qe filluan te kerkonin non-stop Arrestimin e Gjigandit… gazetaret pasqyrojne gabimet e qeveriut dhe demaskojne por nuk kerkojne ARREST nga botha e karriges.
Nuk i ka vetem Rama mediat por ene Likja ka mediat e tija e Lyli…e ato per ket dite te keqe kunder Rames do jene. .Kta gzetare bojne pyetje idiote mer vlla…kape i cik videon e skandalit e mba shenim qyfyret e Gazetareve… pa shkolle duken kaleminxhinjte…
Po mir me, cer i Lutet Mona Ambasadorit Lu te nderhyje per cfare? Qe Gjigandi eshte Harbut? Po mir me shqiptar eshte …Lavire e Pucista e grup te armatosur nuk i quajti.
Nderkohe shume lajme te pakonfirmuara jepen si fakte e ky eshte big fucking problem i mediave…marrin nje leak a rrene nga nje prokuror e politikan e yxhym.


#96

jo. kur lexon, lexo deri ne fund e jo shkeput text sipas qejfit.
kjo, per profesionalizem


#97

Sepse nuk funksionon ligji sic eshte me Amerike psh ku mund ta hedhesh tjetrin ne gjyq per shpifje po qe se flet ne ajer. Fshihen dhe keta ketej me ate “anonymous sources” dhe flasin kot ndonjehere, po per gjera qe jane publike dhe lehtesisht te verifikueshme nuk llapin kot. Edhe per kriminelat kur i kap policia, lajmi thote “he is alleged to have done…” se gazetari s’eshte gjykates qe ta quaje tjetrin fajtor pa u shprehur gjykata.

Mbaj mend para ca vitesh kur Aneta Rama hodhi Salen ne gjyq per shpifje, gjykata e nxorri te pafajshem se helbete ishte fjalim fushate elektorale dhe s’e kishte me gjithe mend.


#98

Une thom qe fle tjeterkund lepri… sic jane Militantet e Peshkut po ashtu jane edhe Militantet e Mediave, gazetare e analiste qe blihen me para Droge e Pushtetit per te mbrojtur Politikanet ne llogore respektive. Kta po merren me gerricjen Ramen e Media po mund te kapesh kacafytjen Hoxha artan Media me Lala Gazetare qe u zune shume me keq se Rama me gazetaret.
Ka shume pak gazetari te pavarur por media pacavure qe marrin mesazhe ne telefon nga Pagatoret per tu perdorur kunder politikaneve. Po ti ke disa Bosa mediash qe jane perfshire ne Droge prej vitesh…
Gazetari ben investigimin e ben Scoop e Prokuroria shkon tek Gazetari i pavarur. Pacavuret mediatike marrin mikrofonin ne TV dhe presin zarfin me leke…Para nja 2 ditesh ca gazetare po ngrinin ceshtjen qe shume Gazetare jane milionere…


#99

Thane se ka vedeo me Edvinin. Poqese eshte me sex,vec tjete me femen, se i shtojne pike. Prova superata me fotot nudo. Poqe me mashkull,u dogjem. :joy:


#100

“Edi Rama, per fat te keq e fitoi dhe nje beteje tjeter, duke e larguar vemendjen e medias dhe opinionit publik nga ceshtja themelore drejt nje konflikti per motive “te dobeta” me reporteret e politikes. Dhe te gjithe bejne si te indinjuar sikur Rama u soll per here te pare ne kete menyre me gazetaret, jo sikur sillet perdite si pronar i te gjitha mediave, drejtor i te gjitha mediave, kryeredaktor i te gjitha mediave…”, – shkruan Artan Hoxha.
“Bej qejf sa ne krye te prokurorise te kesh Tik Llallen dhe Hajdarmaten qe e pergezon cdo nate per hetime te suksesshme Doktori, qe fshiu bythen me urdherarrestet e prokurorise me 21 janar. Per sa kohe prokuroret tane te tredhur nuk do guxojne te hetojne Kryeministrin Rama, presidentin Meta, ish-president dhe ish-kryeministrin Berisha, ne kete vend cudia me e madhe do te zgjase vetem tre dite dhe pastaj do harrohet.
Urime per fitoren e sotme zoti kryeminister, ….”, – shtoi Hoxha.

Në përmbyllje të reagimit, gazetari ka paralajmëruar kryeministrin Rama, teksa i thotë: “por mos harro, qofte edhe njeri nga ne te mbetet ne kembe gjithnje do gjendet nje media brenda apo jashte vendit ku do shfaqet ajo video me ze dhe figure…”