Rama dhe Prokuroria shkëmbejnë akuza. PS nxjerr jashtë Tahirin


#61

Te gjithe qeshem me shakate e Duces. Ty te duket normale dhe per qeshur qe KM t’u thote gazetareve se cfare pyetjesh duhet te bejne?


#62

e besoj
dicka me thote se prokuroria nuk para ka te njejten emergjence per hetimin e tij tani qe Tahiri mbeti pa asnje funksion partiak


#63

Po cer do beje Prokuroria Shqiptare qe si ka kapur Habilajve asnje grame droge nderkohe qe Prokuroria Italiane u ka kapur 4.5 tone?

Folen juristet…Prokuroria Shqiptare duhet te krijoje nje komision te perbashket ku te kene akses ne faktet kunder Habilajve.
Po sigurisht do behet Politike me Tahirin …kush do i ndaloje…


#64

Po gjembo. Kur para teje ke idiote qe dine vetem te vene mikrofonin para dhe te hane fara, po. Njeqind here po! Jane dhe keta thashethemexhinjte, qe degjojne nje "pordhe " nga tavolina ngjitur ku pijne kafe dhe e sjellin si lajm ne media, nje pjese e madhe e problemit te ndergjegjsimit te shqiptareve. Degjove apo lexove ndonje gazetar te shkonte deri ne Catania dhe te bente nje hetim sado te thjesht per çfare ka dale ne media keto dite? Pse duhet te degjoj tahon ( i trimeruar mbas tronditjes qe mori) apo alibeajn duke share njeri tjetrin dhe te mos te degjoj nje ze te trete dhe asnjeanes? Pse keta parazite i marrin lajmet nga fejsbuku i pinokut, palloshit, mones e te tjere surrogato dhe i nxjerrin pa filtra ne publik? E kupton ti gjembo ça pushteti u kane dhene politikaneve keta parazitet ngrenes farash? Gjithe puna e tyre ( as qe behet fjale per mision) eshte ça tha ky kur shkeli ai syrin, si krujti koken ai kur i permendi emrin ky, si reagoi ai ne fejsbuk, si pershendeti ky tjetri kur doli nga restoranti. Lere gjembo se eshte muhabet pa krye. Prandaj tall bythen gaztori shoku edi se e di shume mire ke ka perballe.


#65

kush do i ndaloje

Vettingu psh. thoshte sikur s’lejohet heqje e imunitetit per rastin Tahiri


#66

Se paske kuptuar akoma se te gjithe duan te jene ne pushtet kur behet Vetingu e jo ne opozite? Njerezit kane halle se i kan shtepite plot me Bar e ska kush ja u merr…biznesmenet nga Tirana i kan leket e bllokuara, plus Mona e Lyli jan tu dhon mesazh qe pazaret duhet ti boni me ne.
Saje Qorri me ato Kusho qe ka pisk do e kete muhabetin keshtu qe boju e forte.


#67

Saja Tahiri nuk ka gje per te fshehur,
prioritetet e ministrise se tij gjate 2013 - 2017 kane qene ndryshe nga keto te tanishmet.
Gjate ushtrimit te funnksioneve per ate periudhe, akuza te ngjajshme do ishin edhe psh deshtimi ne rregullimin e qarkullimit rrugor, nisur nga aksidentet e shumta, pra sa per shembull. Mund t’i ngresh sa te duash akuza lidhur me rendin, korrusionin, krimin… me supozimin se s’ishte i suksesshem.
Ajo qe ben dallimin eshte tjeter gje, eshte kompromentimi personal dhe Tahiri s’ka asgje per te fshehur e gjerat jane, me te thjeshta s’ka, lidhur me kete te fundit.
Nese drejtesia funksionon. Kjo sikur eshte problemi.


#68

Edvin Rama Mao Ce Duni
Jane si buka e nje brumi


#69

sapo pashe videon ku Rama tallin trapin me ato/ata gazetare mjerane dhe tamam idote. Ja u lujti fene. PPU-ja ben mire ta publikoje ketu kete bisede midis Rames dhe nje tufe mikrofonaxhinjesh.


#70

Thirrjes se Edvin Kristaqit,bere gazetarve,qe te lexojne,komuniteti i gazetareve ignorante,sigurisht qe do e merrte per fyerje te rende.


#71

upsss…


#72

CeZi shoke e shoqe CeZi…U denua ortaku i Likes dhe Zenit me 11 vjet burg dhe 4 milion usd sekuestro…pak para Denimit kerkoji te sillte 100 dokumente te reja por ja hudhen celesin e qelise ne Lum…Ah moj Gazetari Heroike…


#73

Si i nxjerrin keto milionat si pa te keq , as nuk marrin mundimin ti dergojne offshore, te papare shqupistat qe i ben pershtypje sot e sulmojne “kamjen” e “varferin” qe ka pllakosur vendin me “Rilindjen e Gjigandit”


#74

Ky tipi ka frike me honger nderkohe ne qeli…
U mundu ne moment te fundit per ndonje deal dhe kerkoji te paraqiste 100 dokumenta shtese por hic ne Burg…Burg


#75

Ky ishte ai qe doli ditet e skandalit te Saje Qorrit ne lajme se kishte dokumente per CEZ apo ishte tjeter se mu fiksua sikur ishte me i ri ? Po sekserit t’Xenit s’ia sekuestruan ato 7 milionet apo se prek Prokuroria Tropojane ate :stuck_out_tongue:


#76

Ky eshte ky, po e rrejti menia qe do e shpetonte Likja me Zenin. Prokuroria Tropojane gjeti Tropojanin Zagani fajtor dhe i qepi alibi saje qorrit per ate pune sepse njofin veq Lekun.


#77

Me anë të një reagimi në rrjetet sociale, Papa shprehet se “Dikur e rrahen si qen rrugesh, tash fryhet si rrugac mikrofonash!”.


#78

Papa Frankcesku, Papa Racinger apo Papa Berti?


#79

Prokuroria vendosi te mos ja kontrolloje shtepine Sajes. Do t’i kontrollojne vetem xhepat e xhaketes dhe po s’gjeten gje do ta shpallin te pafajshem.


#80

Oh sa do gezohet Saimiri.