Rama dhe Prokuroria shkëmbejnë akuza. PS nxjerr jashtë Tahirin


#41

Per ty e ndonje shoqe e shok tjeter Rama dhe gaz te leshoje te duket briliante. Thuaj te drejten, te ishe ne Shqiperi do dilje dhe ti te pergezoje Tahirin tek dera e Kuvendit.


#42

mua me habit Stalker, i eshte prishur filtri fare, po le qe kur ka filluar te pelqej filma korean u pa kjo pune se i duket Kimi si Che, e Rama si Fideli


#43

ku ishte ky fjalim, e kerkova mbreme e sikur s’e pashe


#44

Miredita nga gazeta Pravda qe ku Stalket komunisti I referohet vend e pa vend…
Rrofte Saimir Tahiri!


#45

Nderkohe qe Mediat me ne krye Artan HOxhen kerkojne arrestimin e shefit te pergjithshem te policise…Zyrtaret amerikane jane impresionuar nga puna e mire ne policine e Shtetit e Gjeneral Haki Cakos.
E paskan ndez ene kta i cik Bar nga Dahoni i Haki Droges… This is a Miracle BAR…


Nderkohe Ministri Xhafaj rezulton shume i suksesshem ne nismen e tij institucionale per Bashkepunim Rajonal. Po sikur kishte ikur per te mbrojtur Tahirin ne Itali urgjentisht ky tipi mo? Po qe kta te dy po korrin frutat e atij qe ja fut atij qe ka afer???


#46

e hoqen nga partia qe t’i kene duart e lara neser nqse zbulohet dicka tjeter, thote Lubonja

Në çdo shtet ka mafia. Këtu te ne, mafia ka shtetin e vet!
-F. Lubonja-


#47

Vellezer e Motra,Shok e Shoqe ca u be?? :v:


#48

shoku Arb, partia e la me njolle. Po partia me siguri do ta rehabilitoje prape. Mbase do ta coje per ca kohe ne gjirin e kllases te edukohet po ne fund, te gjithe e dime qe do edukohet. A nuk u edukuan ashtu dhe shoke te tjere para tij? e ça pastaj se kishin perfunduar burgjeve te botes? partia i vuri ne detyra te rendesishme sepse i njeh ata me mire sesa i njohin policet a botes. Partia beson dhe do vazhdoje te besoje ne bijte e bijat e saj

Pershendetje revolucionare!


#49

Sipas Fevziut informacionet që ai kishte nuk ishin politike, por janë sipas tij kaq të rëndësishme sa ministrat e Ramës shkojnë në zyrë me sytë nga prokuroria.


#50

Kumandari po vesh qillotat dhe po flet gjithe ngazellim per Destabilitet dhe Dhune…Ymer Ymer


#51

nuk ka faj, ne kohen e sales krimi ishte i gjithi i organizuar dhe punet e tij shkonin fjolle nen kujdesin e Sales, familjes se Sales, partise se sales, shtetit te sales… behej krimi e s’ndihej ze xhang xhing

Me rilindjen nuk merret vesh, s’ka organizim krimi hic, jane ngritur kot me kot hallakatur like ‘chicken without a head’. Doemos destabilitet…


#52

Shok, mos u nxitoni shok ! Kur themi Partia nenkuptojme nje parti! Parti e cila nuk njihte rehabilitim per vjedhje te c’do tipi,vrasje ne bulevard apo ne mes te pyllit,apo mos o zot te te shkonte mendja per tradhti ndaj Atdheut ! I kishte ajo Partia ato,ashtu si kapitalizmi i ka keto…ca ti bejme? Gjera qe ndodhin ,jemi ne kapitalizem! Pranoje kapitalizmin shok e mos bej ironi pa vend pa kohe pa mendje!


#53

Shiqo se ti je me biografi te keqe…do te te sulen ndjekesit e Salih Qenefit e do te thone qe ke dobesi ndaj armikut te popullit…

Gjyqi i Sajes nuk ka fillu akoma por poplli ka nevoje per argetim dhe te ndjehet i perfshire ne gjykimin e Saje Qorrit. Lyli me partine bllokqene te Mones po gatitet me ardh nFuqi e te rimarre ne kontroll tregetine e Drogit se veq ata dijne ta bojne.
Dridhu Saje Se osht hedh thirrja per ndergjegjesimin e Shqiptareve.
Nderkohe ajo Gazetarja Lala therriste prap sot se kan ardh ne prokurori ene 4 faqe te tjera prej Italie per Sajen…Nderkohe Saja ka rruge te gjate perpara e Gjigandi ja leshoji doren. Do zoti nuk ha ndonje koqe plumbi se kushot e tij bashke me Audin pordhac i cun ene anti-mafien atij bosit ne Sicilie.


#54

Nuk ke pse dekurajohesh , thjesht nuk jeni profesioniste , ju jeni per te fut noj fukara ne burg se ndrroji dy tjegulla dhe nuk pagoi dritat , nuk keni aftesi menaxhuese , nuk mbillet droga pa bere kontarta shitjeje ndershteterore , ju ja late barboneve ne dore .


#55

Heu paska dale edhe Blendi te beje apologjistin e Tahirit me argumenta asnjeanes te tipit “Prokuroria gje e leshte qe nuk leviz, pse leviz ne kete rast?”


#56

Levizi içik, po ja 10-u Çuçi.:grinning:


#57

Megjithmen qi esh per tu shqetesu, se kur te dali ky nga burgu, kohe e gjate, iPhoni do jete ne versionin jubilar 25 :smile:


#58

Krahasimi i Prokurorisë shqiptare me Gruffalon është më i mirë se del nga përshkrimi. Ajo është një kafshë fillimisht imagjinare, që miu e shpik për tu kallur datën grabitqarëve që duan ta hanë me dhelpëri. Por papritur, kaq shumë është imagjinuar sa i shfaqet përpara miut dhe do ta hajë atë vetë. Por miu tashmë përdor frikën që kishin grabitqarët e tij nga imazhi i Gruffalos për të bindur këtë të fundit se ai vetë është kafsha më e tmerrshme e pyllit, dhe që Gruffalo vetë rrezikon jetën po të mos ikë. Haha… Besimi është çelësi.


#59

#60

Hahaha si u tha ketyre analfabeteve : jeni bere si tela bakri! Percillni çdo llum qe degjoni!
http://www.panorama.com.al/shperthimi-i-rames-ndaj-gazetareve-shikoni-videon-e-plote-me-replikat/